Sdílej se svými přáteli...

3 recepty na jarní smoothie: Přivítejte jaro zdravými koktejly

Smoothie

Je to už dávno, co nás na obličeji polechtaly první sluneční paprsky, které nám oznámily, že přišlo jaro. Doba, kdy po zimě konečně odložíme teplé bundy a svetry a vytáhneme ze skříní jarní oblečení. Jenže když si na sebe oblékneme naše oblíbené jarní kalhoty, v mnoha případech zjistíme, že příliš nelichotí naší postavě, která během zimy přece jenom nakynula o nějaký ten kilogram. Jak dostat přebytečná kila pryč a ještě se přitom cítit v pohodě a svěže? Pomohou nám dnes velmi populární smoothie.

Publikováno: 7.5.2014Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Nápoj se dá použít i jako energy drink

Co to vlastně je smoothie? Tento pojem skloňovaný v poslední době ve všech pádech, znamená zdravé mixované nápoje z ovoce a zeleniny. Narážíme na ně, pokud nahlédneme třeba do restaurací nabízejících zdravou výživu, ovocných a zeleninových barů nebo dokonce i do stánků na farmářských trzích. Jak už jsme zmínili, jsou to umixované zdravé nápoje z ovoce a zeleniny, případně kombinace obojího doplněné třeba rozmixovanými semínky, obilninami nebo kakaovými boby, ovesnými vločkami či melasou.

Název vznikl z anglického „smooth“, což v překladu znamená jemný, krémovitý. Tento název výborně vystihuje, že jde o hustý, krémovitý nápoj ve formě koktejlu. Může nám dobře posloužit jako snídaně nebo svačina, ale dokonce i jako forma energetického nápoje, který vypijeme před cvičením, abychom měli dostatečnou energii na fyzickou aktivitu. Stačí potom do nápoje přidat trochu proteinového prášku a máme vynikající zdroje bílkovin a energie pro naše svaly.

Společníci při hubnutí

Smoothie jsou zdravé a pomáhají nám hubnout. Když je vypijeme, dostáváme do našeho těla především vitamíny a další pro naše tělo nezbytné stopové prvky, minerály, enzymy a vlákniny. Necpeme se žádným balastem nebo dokonce průmyslovou chemií, ale výhradně přírodními surovinami. Proto jsou smoothie vynikajícími pomocníky v našem boji s přebytečnými kilogramy. Zásobují nás energií a zároveň detoxikují organismus.

Výhodou smoothie je, že si je můžeme namíchat podle své vlastí chuti a svých potřeb a požadavků. Nemusíte se proto v žádném případě nutit do něčeho, na co nemáte chuť, jen kvůli tomu, že vám to předepisuje dieta. Použijte při jejich míchání sezónní ovoce a zeleninu, která je zrovna k dispozici. Nebojte se ani zkombinovat při mixování ovoce se zeleninou. Rozmixovaná vláknina přináší krémovou konzistenci, takže není třeba dodávat mléčné přísady. Proto tyto nápoje mohou bez obav pít i alergici na laktózu nebo také vegani.

Příprava je velice snadná:

1. Varianta:

Suroviny: 1 banán, 1 mango, několik listů špenátu (můžete použít třeba i ledový salát nebo pekingské zelí)

2. Varianta

Suroviny: 2 banány, 0,5 avokáda, 3 polévkové lžíce karobu

3. Varianta:

Suroviny: 1 hruška. 1 pomeranč, 1 ananas

Postup je vždy stejný. Ovoce nebo zeleninu před zpracováním dobře omyjeme. Z banánu a hrušky, avokáda a manga oloupeme slupku, z pomeranče oloupeme kůru. Ovoce nakrájíme na menší kostičky, listy špenátu nebo salátu nakrájíme na proužky a ty ještě nasekáme napříč. Připravené ovoce a zeleninu vložíme do mixéru. Chvíli mixujeme dohladka. Výsledné smoothie bude mít skutečně krémovou konzistenci.

Umixujte a vyražte na cesty

Pro přípravu vám stačí mixér, který má naprostá většina z vás v kuchyni. Ti, kteří si smoothie oblíbí natolik, že už bez nich nebudou moci být, si mohou pořídit přístroj zvaný smoothie maker. Jde vlastně o mixér zkonstruovaný pro přípravu lahodných nápojů. V nejlepších smoothie makerech nápoj umixujete, nádobku odšroubujete ze stojanu a můžete z ní rovnou pít. Tvar mixovací nádoby se navíc vyrábí tak, aby ho bylo možné vložit do držáku na nádoby v autě. Umixujte si nápoj a vydejte se s ním na cesty vstříc štíhlé linii.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život