Sdílej se svými přáteli...

3 velké důvody, proč zhubnout

Proč chtějí lidé hubnout?

Ještě stále hledáte ten správný důvod, proč byste se měli pustit do shazování Vaší hmotnosti? Tak my pro Vás máme rovnou tři…

Publikováno: 21.5.2013Před konzultací
−9 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Podle nejnovějších výzkumů ohrožují nadbytečné kilogramy více než polovinu běžné populace ve střední Evropě. Samozřejmě, že problém je aktuální i v České republice, kde množství lidí s obezitou raketově roste. Nejde jen o estetickou stránku věci, tento faktor se podílí i na celkovém rozpoložení člověka a jistě na jeho zdravotním stavu.

1. Jasné zlepšení zdraví

Tím nejdůležitějším důvodem, proč zhubnout, by mělo být zdravotní hledisko. Vyšší váha u mladých lidí nejdříve nijak zdraví neomezuje. Pouze se při chůzi zadýchávají, mohou být více náchylní na únavu a často mají problémy se spánkem. Důsledek je, že jim pak chybí potřebný elán do života a mají špatnou náladu. Tyto celkem nepostřehnutelné ukazatele ale značí, že není něco v pořádku.

V další etapě přibývá problém s vysokým krevním tlakem, zvýší se hladina škodlivého cholesterolu a nadváha může člověka začít omezovat v denním pohybu a při obyčejných činnostech. Zdravotní rizika ve formě cukrovky, infarktu či dalších chorobách jsou pak značně vysoká. Proto jedinou a zaručenou nápravou je jedině redukce hmotnosti.

2. Estetický vzhled nás trápí nejvíc

Tloušťka je negativně vnímána okolím, ale ještě negativněji ji vnímá dotyčný jedinec. Ve většině případů se trápí a především klesá jeho sebevědomí. S tím ale souvisí i větší míra pocení, klesá kvalita pleti a vlasů. Logicky tak přichází i o svou fyzickou přitažlivost.

Jistým problémem je pak i výběr oblečení a nákupy. Obézní lidé jsou ve většině případů neustále naštvaní a smutní. Je důvod. Trápí se. O chybějící chuti do života, společenském životě s přáteli a kamarády nemluvě. Uzavírají se do sebe.

3. Kvalita sexu jako měřítko

Spolu s obezitou a nadváhou souvisí i kvalita sexu. Ať jde jen o klasickou výkonnost, ale i plodnost či chuť na sex. Je prokázáno, že obézní lidé přicházejí o své sexuální libido a sexu se věnují mnohem méně, než lidé štíhlí. I proto je tedy vhodné se zbavit nadbytečných kilogramů.

Samozřejmě, že bychom našli více důvodů. Ale tyto tři jsou jasné, výstižné a charakterizují, do jaké míry může být nadváha nebezpečná. A vhodná motivace může obézního člověka jen podpořit.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život