Sdílej se svými přáteli...

6 nejčastějších výmluv, proč nejdeme cvičit

Výmluvy proč necvičit

Je to pořád dokola… dnes nemám čas, naběhám se dost v práci, půjdu cvičit příští týden a podobně. Výmluv, proč nejít cvičit, máme stále dostatek, ale fakta, proč jít, už tolik nehledáme.

Publikováno: 9.5.2013Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Stále nemáte čas jít cvičit? Nebo si myslíte, že vám stačí pohyb doma kolem dětí? Právě jste se našli! Neschopnost jít cvičit a dělat pravidelný pohyb se snažíte zamaskovat do těchto výmluv. Podívejme se společně na 6 nejčastějších výmluv, které nám kryjí a omlouvají nechuť ke cvičení a žehlíme si tím často i naše svědomí.

1. Nemám čas na cvičení.

Asi nejčastější argumentace, která se objevuje. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik zbytečných činností přes den děláte? Kolik času ztratíte při sledování televize? Nebo kolik užitečného času strávíte při surfování na internetu? Minimálně 10 minu na cvičení najde přes den úplně každý. Nemusí se jednat hned o náročná aerobní cvičení, ale rozpohybovat tělo lze u cvičení doma či při nenáročném posilování.

2. Mám dost pohybu kolem dětí nebo v domácnosti.

Oblíbená výmluva maminek s dětmi nebo u lidí, kteří pracují z domova. Není to ale pravda. Souvislý a pravidelný pohyb nelze srovnat s tím, že doma uklízíte, staráte se o ratolesti nebo že opečováváte domácnost. Svaly lidského těla reagují na jistou pravidelnost a jasnou zátěž. A té opravdu docílíte jen při cvičení. Přestaňte sledovat televizi při uklízení nebo se chvilku hněte od ratolesti a alespoň se lehce protáhněte.

3. Nemám na to vhodné oblečení.

Co si představujete pod pojmem vhodné sportovní oblečení? Pokud se nechystáte reprezentovat Česko na olympijských hrách, stačí obyčejné tílko a kraťasy. Na domácí cvičení je to úplně dostačující, jako například bavlněné oblečení, které lze pak lehce vyprat. I kdybyste doma cvičili nazí, rozhodně lepší, než necvičit vůbec.

4. Cvičení je finančně náročné a pro mě moc drahé.

Pokud se chystáte cvičit v místním luxusním fitness centru, ano, cvičení nebude zadarmo. Ale když vyběhnete ven do přírody, nic vás to nestojí! Pokud vyzkoušíte cvičení doma podle nějakého DVD nebo videa na internetu, opět nezaplatíte ani korunu! Jízda na kole, procházky a rychlá chůze, cvičení s plnými PET lahvemi a další – zde rozhodně o výdaje nejde.

5. Nechci mít velké svaly.

Takže velké svaly ne, ale ohromné ruce, břicho a boky díky nahromaděnému tuku ano? Těžko říct, co je vlastně lepší. Tato výmluva je absolutně nesmyslná. Svaly se cvičením nezvětšují. Muselo by se jednat o pravidelnou a velkou zátěž. Navíc bychom museli konzumovat dostatek bílkovin, aby svaly měly z čeho růst. Naopak pravidelným pohybem spolu s vhodnou stravou shazujeme nadbytečné kilogramy a rýsujeme své tělo.

6. Nepotřebuji hubnout.

Cvičení není o hubnutí. Ano, kdo má nadváhu nebo nějaké to kilo navíc, jistě ocení redukci hmotnosti. Ale cvičení je také o získání elánu do života, o zlepšení zdravotního stavu, o nějakém pravidelném pohybu a zájmu. Je to i způsob relaxace a uvolnění, psychická rehabilitace po náročných dnech ve škole nebo práci. Nehledejte si výmluvy a začněte cvičit!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život