Sdílej se svými přáteli...

Biorytmy a jejich pozitivní vliv na hubnutí i trávení

Snazší hubnutí a lepší trávení díky vlivům biorytmů

Napadlo vás někdy, že biorytmy mohou souviset s tím, že se vám nedaří zhubnout?

Jak tedy správně jíst, tak, aby to co nejlépe podpořilo redukci hmotnosti a váš celkový stav?

Publikováno: 4.12.2017Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Je potřeba si uvědomit, že každý jsme individuální jedinec a naše biorytmy se mohou trochu odlišovat. Na druhou stranu ale existují určité zásady a doporučení, díky kterým můžete své stravování posunout tím správným směrem.

Nepodceňujte pravidelnost

Hodně lidí jí dnes pokaždé v jinou denní dobu, často vynechávají jednotlivé chody a přejídají se u těch dalších.

Lidské tělo je vysoce adaptabilní systém a poradí si s kde čím. Pravidelnost ve stravování mu však může práci s trávením potravin ulehčit a nastolit ve vašem životě trochu větší rovnováhu.

Vyhnete se návalům hladu, chutí a nedostatku energie, které často z nevyváženého a nedostatečně pestrého jídelníčku pramení.

Cirkadiánní rytmus má něco okolo 24 hodin a jak každý jí, střídá se v něm den a noc. V rámci tohoto cyklu dochází v těle k různým fyziologickým pochodům, které jsou ovlivněné právě střídáním dne a noci.

Ať už je to krevní tlak, vyplavování různých hormonů, metabolismus, nebo funkce jednotlivých orgánů či enzymů, všechny tyto aspekty souvisí i s vaším cirkadiánním rytmem.

Nemusíte v tom hledat nějaké složitosti. Zkrátka a jednoduše je vhodné každý den jíst v podobně stanovenou dobu a zhruba stejně stanovené množství potravin.

Respektujte den a noc

Nejlepším způsobem, jak podpořit vyváženost svého stravování, alespoň dle biorytmů, je zajisté alespoň trochu pravidelná strava, tzn. jíst pravidelně, nevynechávat jednotlivé denní chody, nehladovět, naučit se snídat a nejíst pozdě v noci.

Pokud si vaše tělo zvykne na nějaký pravidelný řád, bude se mu mnohem lépe trávit a celkově budete daleko víc v pohodě. Vaše hubnutí se navíc opět nastartuje, protože vaše tělo nebude ve stresu z toho, kdy zase dostane nějakou potravu.

Hladovění a striktní diety jsou to nejhorší, co můžete pro své tělo udělat. Nedopusťte to a starejte se o něj, jak nejlépe dokážete. Díky zdravému a vyváženému jídlu se můžete udržet v dobré fyzické i psychické pohodě.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život