Sdílej se svými přáteli...

Chcete být šťastní? Pak zvyšujte hodnoty svých dobrých hormonů!

Hormony štěstí

Pocity štěstí nebo naopak úzkosti si z velké části vytváříme sami ve své hlavě. Pokud však chceme mít stále dobrou náladu, existují činnosti, kterými lze tento stav ovlivnit skrze hormonů v našem těle.

Publikováno: 25.7.2013Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Závidíte některým lidem, kteří jsou plní energie, dobré nálady a elánu do života? A věděli jste, že to vše lze do jisté míry natrénovat nebo dokonce ovlivnit několika jednoduchými kroky? Tělo je ovládáno hormony a tak se není čemu divit, když naše dobrá nálada, pocit štěstí a celková pohoda stojí jen na vyváženém objemu hormonů v našem těle.

Serotonin a endorfin

O tom, že například čokoláda zlepšuje náladu, díky níž se nám vyplaví endorfiny do těla a můžeme se cítit na okamžik velmi šťastní, není pochyb a asi o tom každý slyšel. Za tím vším stojí hormon štěstí, tedy endorfin. Jeho nejbližším společníkem je ještě hormon serotonin. Oba působí nejčastěji spolu a významně se podílejí na naší náladě a pocitu štěstí.

Jsou to biologicky aktivní látky, které mají původ v aminokyselinách. Jsou obsaženy v centrálním nervovém systému a v krevních destičkách či v trávicím traktu. Výrazně ovlivňují náladu, vnímání bolesti, chuť k jídlu, ale i paměť. Jejich působení v těle lze navíc ovlivnit několika faktory.

Naučte se být šťastní

Výše jmenované hormony v našem těle jsou vždy a jejich objem se nijak neliší. Ale co se v těle liší a co můžeme ovlivnit, je objem, jakým se zapojí do našeho těla a jak vlastně působí. A to lze hned několika způsoby. Hlavním takovým krokem k dobré náladě a pocitu štěstí je pozitivní myšlení. Nemysleme jen na negativní věci, které nás čekají. Berme si z toho pozitivní stránku věci. Naučme se myslet v lepším světle. Pozitivní myšlení má nejen vliv na výkyvy nálad, ale podílí se i na výkonnosti například v práci.

Když tělo nezahálí, máme se dobře. Pocit štěstí a pohody ovlivní i fyzické aktivity. Může to být klasický sport, ale i sex nebo jen náročný úklid doma, kdy jsme nuceni být v pohybu. Právě pohyb má značný podíl na celkové pohodě. Efektivní je i pravidelné cvičení a obecně zdravý životní styl. Jako určité vylepšení pak mohou působit i doplňky stravy.

Nezapomínejme však, že neexistuje žádný doplněk, který by nám dokázal sám automaticky zlepšit náladu a dodat pocit štěstí. Na tom musí pracovat každý z nás sám.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život