Sdílej se svými přáteli...

Core Flyte pro zintenzivnění tréninku

Dejte si do těla s Core Flyte

Core Flyte je moderní fitness pomůcka, která sice působí nenápadně, ale přitom je skvělým pomocníkem.

Vypadá jako malý trojúhelníkový disk na kolečkách, avšak její technologie je opravdu vypracovaná – používá se také v leteckém průmyslu včetně NASA.

Publikováno: 19.9.2016Před konzultací
−9 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Fitness pomůcka Core Flyte spočívá v posuvu pomocí ložisek v kuličkách. S přístrojem se tedy můžete pohybovat po podlaze. Tělo je přitom pořád nestabilní, takže ať zrovna posilujete jakoukoli jeho část, neustále zapojujete do cvičení jeho střed (anglicky core).

Ve výsledku vám i jednoduché cviky dají více zabrat a váš trénink je hned intenzivnější.

Proč Core Flyte vznikl?

S nápadem na fitness pomůcku, která by fungovala na tomto principu, přišel v roce 2011 Paul Nicholas, který po ukončení aktivní sportovní kariéry, začal trénovat ostatní.

Uvědomil si, že stabilita má v tréninku význam nejen pro špičkový výkon, ale rovněž jako prevence zranění a je důležitá také při případné rehabilitaci.

Většina fitness přístrojů však neposkytovala sportovcům vhodné „funkční“ umístění těla.

Paul se tedy rozhodl najít účinnější a zároveň bezpečný způsob a na vývoji a testování Core Flyte, pomůcce. Na jejím testování se podíleli i různí profesionální sportovci, fitness instruktoři, trenéři a fyzioterapeuti.

Jak Core Flyte vypadá?

Jedná se vlastně o dva disky ve tvaru trojúhelníku. Horní část má protiskluzový povrch pro lepší uchopení a větší pohodlí, dolní část doplňuje jejich ergonomii a každý disk má pod sebou 3 pohyblivé kuličky.

Doporučená cena za pár je 3 990 Kč.

Hlavní výhody používání Core Flyte

Zlepšuje stabilitu

Musíte se naučit své tělo ovládat, nesoustředit se jen na používání síly, a to jak při provádění silových (např. prkna, kliky, mosty), tak dynamických cviků (např. výpady, „horolezce“).

Tím dosahujete lepších výsledků, protože zapojujete více svalů.

Lepší stabilita je užitečná také v běžném životě. Každodenní činnost, jako třeba chůze do schodů, je jednodušší a zabere méně úsilí.

Všechny pohyby, a to nejen při cvičení, jsou plynulejší a zlepšují rovněž spojení mezi tělem a myslí.

Kromě stability Core Flyte dále zrychluje reflexy a rozvíjí koordinaci.

Je všesměrový

Většina kondičních programů a fitness přístrojů se zaměřuje na pouhé dvě roviny pohybu: předozadní a frontální. Zcela zapomíná na tu nejdůležitější – příčnou (kolmou).

Core Flyte používá 3 kuličková ložiska pro plný rozsah pohybu ve všech rovinách. Pohyb je současně usnadněn již zmiňovanou patentovanou technologií, užívanou také v leteckém průmyslu.

Je univerzální a bezpečný

Core Flyte lze používat na protiskluzových podložkách, kobercích i na dřevěné podlaze. Dá se snadno přenášet, takže si ho můžete brát třeba na cesty. Je lehký, odolný a skladný.

Jeho univerzálnost se týká rovněž cviků, které se s jeho pomocí dají provozovat. Nezáleží, zda se zrovna zaměříte na posilování břicha, paží nebo nohou, stále zapojujete střed těla. Vaším společníkem může být  také při józe nebo pilates.

Cvičit s ním mohou jak začátečníci, tak pokročilí a jak už bylo zmíněno výše, smí se používat i při rehabilitaci. Můžete si na něm nastavit rovněž obtížnost (na tvrdším povrchu je trénink intenzivnější, na měkčím umožňuje více kontroly).

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život