Sdílej se svými přáteli...

Hlad je největší nepřítel hubnutí

Proč je hlad nepřítel hubnutí?

Některé diety jsou založené na nízkém příjmu potravy a tím i na hladovění. Avšak tento počin má poté za následek rychlé snižování váhy v podobě svalů a následný jojo efekt.

Publikováno: 31.7.2013Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Zdravé hubnutí bez násilných diet spolu s pravidelným pohybem může tvořit celkový zdravý životní styl. Uvědomme si ale, že je třeba držet některá pravidla jak pro úspěšnou redukci kilogramů, tak i pro lepší pocit a dostatek energie. Jedním z nejdůležitějších pravidel je pak hubnutí bez hladovění. Proč?

Hlad není prostředek k redukci kilogramů

Pustili jste se konečně do hubnutí? Ale cítíte, že Vám chybí energie a že občas hladovíte? Pozor! Možná děláte závažnou chybu a kilogramy tuku dolů rozhodně nepůjdou! Mnoho lidí si totiž myslí, že když budou cítit hlad a nebudou zbytečně jíst, půjdou kilogramy rychle dolů. Není tomu tak. Toto dlouhodobé hladovění hubnutí nepomůže a když má tělo hlad, musíme jíst.

Bojíte se, že když budete často jíst, že půjdou kila nahoru? Funguje to právě naopak. Když mám hlad, tělo se automaticky nastaví do úsporného režimu. Potom každé jídlo, které sníme, se bude ukládat do tuků a tělo si bude dělat zásoby. Je to logické. Bude se bát, kdyby zase hladovělo, aby mělo z čeho brát energii.

Co jíst?

Jak zahnat hlad a jak na potlačení chuti k jídlu? Je to kupodivu velmi snadné. Proto dieta, která radí, abyste nejedli a raději hladověli, radí velmi špatně. Podíl na zasycenosti má pitný režim. Pijte pravidelně dostatek tekutin. Lepší je po malém množství často, než opačně.

Pravidelně si dávejte malé svačinky. Vhodná je na to zelenina. Nemusíte jíst jednou za 4 hodiny, zkraťte si intervaly. Dejte si ale málo kalorická jídla, jako je například okurka, dejte si jablko, šunku nebo klidně nějaký salát. Tělo bude mít stálý příjem energie a i sami ucítíte rozdíl.

Proč je to tak důležité?

Pravidelné stravování a nehladovění není jen o redukci kilogramů. Jde i o dostatek energie. Budete se totiž cítit skvěle, budete mít chuť do sportování a tělo bude i lépe fungovat. Nezapomínejme ale na pravidelný režim, dostatek spánku a pravidelný pohyb. Tato kombinace je skvělá na hubnutí, ale i na celkový zdravý životní styl.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: