Sdílej se svými přáteli...

Hubnutí bleskem díky švestkám

Zhubněte rychle pomocí švestek

Pět porcí ovoce a zeleniny. Takové množství by měl váš jídelníček denně obsahovat.

Při hubnutí volte spíše nízkoenergetické potraviny, k nimž švestky jednoznačně patří.

Publikováno: 17.12.2015Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Švestky mají vysoký obsah vlákniny, vody a nutričně jsou také významné. Pro ty z vás, kteří chcete shodit nějaký ten kilogram, jsou švestky atraktivním ovocem, obzvláště z hlediska svých pozitivních vlastností.

Švestky pod lupou

  1. Jak švestky čerstvé, tak švestky sušené patří do skupiny ovoce se středním glykemickým indexem (GI). Potraviny se středním a nízkým GI jsou pro účely hubnutí nejlepší volbou. Po těchto potravinách se vám nezvedne hladina cukru v krvi do té míry, že by se extrémně rychle vyplavil hormon inzulin a způsobil pocit hladu již krátce po jídle.
  2. Na 100 g představují švestky energetickou hodnotu 262 kJ. Z hlavních živin u nich najdeme nejvíce sacharidů (14 g sacharidů / 100 g), bílkovin a tuků zanedbatelně, pod 1 g. Proč ovšem hubnutí svědčí? Obsahují 83,5 % vody a téměř 3 % vlákniny.
  3. Švestky jsou močopudné a pomáhají látkové výměně. Narušená látková výměna (metabolismus) může brzdit fungování orgánů celého těla, protože zabraňuje odchodu odpadních látek.Švestky, zvláště v sušeném stavu, „zajišťují“ rychlou pasáž střevy a krásně je pročistí. Jsou vynikajícím přírodním projímadlem, především ráno a nalačno. Sušené švestky jsou na problémy se zácpou absolutní jistotou.
  4. Jakožto významný zdroj řady vitamínů, především vitaminů  B a E a bioflavonoidů. Mají také zásobu minerálů (železa, vápníku, fosforu a draslíku). Podporují tvorbu krve a starají se o zdraví vlasů, nehtů, zubů a kostí.

Setřeste kila pomocí švestkové diety

Někdo využívá švestky cíleně za účelem hubnutí pro jejich silně močopudné a projímavé účinky. V tomto případě je doporučováno myslet na dostatečný pitný režim, protože dochází k větším odvodům tekutin z organismu. Takováto „švestková dieta“ by se neměla aplikovat dlouhodobě. Může sloužit k jakémusi pročištění těla, nicméně zabraňuje vstřebávání ostatních živin.

Pravda o hubnutí a švestkách

Časté zneužívání švestek k hubnutí, kvůli jejich projímavým účinkům, je nevhodné stejně tak, jako dlouhodobé užívání projímadel! Bleskové hubnutí se švestkami doporučuje v rámci jednoho až maximálně tří dní. Pokles ručičky na váze se bude pohybovat okolo 2 kilogramů, ale pravděpodobně to bude způsobeno odvodněním organismu.

Važte si švestky pro jejich cenné složení živin a raději je konzumujte jako zdravou dopolední svačinu v rozumném množství.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život