Sdílej se svými přáteli...

Hubnutí s domácími koktejly

Smoothie dieta a hubnutí

Jejich příprava je jednoduchá a při tom jsou velmi efektivní. Některé nám postačí jako menší svačina, jiné jsou pro doplnění vitamínů a skvěle se hodí při dietách.

Publikováno: 3.4.2013Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Zdravý životní styl, ale i shození nadbytečných kilogramů může být leckdy příjemnější, než bychom na první pohled odhadli. Mnoho lidí by rádo přešlo na zdravější způsob života a zapojili tak do svého jídelníčku i často zajímavé potraviny. Mezi ně určitě patří velmi oblíbené čerstvé koktejly na hubnutí, jindy označované jako „fresh“. Tyto specifické nápoje jsou stále oblíbenější a používají je jak vrcholoví sportovci, tak obyčejní příznivci sportu a zdravého života. Nahlédněme pod pokličku a naučme se je dělat doma.

Na co je dobrý koktejl?

Koktejl je oblíbený druh nápoje zastupující i menší jídlo. Může být vyroben z mnoha běžně dostupných surovin a jeho příprava není nijak náročná. Obliba koktejlů začala vzrůstat s rozšiřováním fitness center a při rozšiřování povědomí o zdravé výživě. Původ jejich masového šíření je pravděpodobně z USA, odkud se dostaly koktejly do západní Evropy a následně k nám.

Zastoupení některých koktejlů ve zdravé výživě nebo při sportu může hrát velmi důležitou roli. Nejprve bychom si měli uvědomit, jaký druh koktejlu vlastně chceme dělat. Máme na výběr hned několik možností. Může se jednat o koktejl na doplnění sacharidů po cvičení, který nám dodá ztracenou energii a svaly lépe regenerují. Lze si však udělat koktejl primárně za doplněním vitaminů, minerálů a jako náhradu svačiny. Samozřejmě se lze zaměřit i na koktejly detoxikační, zlepšující procesy trávení a odstranění škodlivých látek z organismu.

Jde to levně

Koktejly si lze koupit v obchodě nebo ve sportovním areálu či na baru hotové nebo předpřipravené. Ceny jsou však vyšší, než když si jej uděláme doma. Hubnoucí koktejly nejsou nijak složité a není na ně potřeba ani mnoho speciálního vybavení.

Jak jsme si již určili výše, je třeba se zaměřit na specifický koktejl, který by měl mít nějaký účel. Může to být právě jako náhrada svačiny, doplnění energie nebo detoxikace organismu. Koktejly obvykle vyrábíme z čerstvých surovin, jako je ovoce, zelenina, mléko, smetana nebo lze doplnit specifické přísady, jako jsou proteiny či sacharidy (nejčastěji v prášku).
Pro výrobu koktejlů potřebujeme obyčejný mixér. Zde si ve vybraném poměru rozmixujeme suroviny pro konkrétní recept. Proteinové koktejly se v mixéru nedělají, používá se shaker. Zde mléko nebo vodu smícháme s proteinem a pořádně protřepeme.

Obecně lze říci, že koktejly je třeba skladovat v chladu a je nutno je co nejdříve spotřebovat, obvykle ještě tentýž den.

Zdravá strava

Koktejly jsou jistě zdravou složkou stravy. Pokud nás zajímá dělená strava nebo chceme vyzkoušet nějakou ze známých diet, není problém zařadit třeba zeleninové koktejly. Pokud hubneme zdravě a chceme nahradit koktejlem například svačinu, koktejly s mlékem a ovocem také neuškodí. A samozřejmě pro lidi posilující a pravidelně cvičící jsou zde koktejly proteinové nebo sacharidové ze suplementů. Jedná se již o specializované koktejly, jejichž účinek by měl mít vliv na růst svalové hmoty a jejich regeneraci.

Zeleninový detox

 • 1 mrkev
 • ½ řepy
 • 2 plátky celeru
 • 2 plátky petržele
 • 1 červená paprika (malá)
 • citrónová šťáva

Vše důkladně promixujeme dohromady a poté jen dochutíme citronovou šťávou. Koktejl je vhodný pro detoxikaci těla, doplní vitaminy a minerály.

Ovocný sacharďák

 • 2 banány
 • ½ jablka
 • 2 jahody
 • hořká čokoláda (malé kousky)
 • mléko

Mléko, banány, jablko a jahody důkladně rozmixujeme. Koktejl necháme vychladnout v ledničce a před podávání posypeme čokoládou.

Proteinová bomba

 • proteiny v prášku vanilka (suplement)
 • 1 banán
 • mléko
 • jahoda na ozdobení

Proteinový prášek, banán a mléko zpracujeme a důkladně rozmixujeme. Chladíme aspoň 30 minut. Nakonec před podáváním ozdobíme plátky jahod.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: