Sdílej se svými přáteli...

Jak odkyselit organismus?

Jak na odkyselení organismu?

Zatímco vnější očistu svého těla nezanedbáváme, pravidelně se myjeme, šamponujeme a stříháme vlasy a čistíme si zuby, na pořádek v našem těle často zapomínáme. Naše střeva a další orgány proto trpí překyselením organismu. Prozradí nám to nejrůznější příznaky.

Publikováno: 24.11.2013Před konzultací
−11 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Pokud se často cítíte unavení, trpíte plynatostí a nadýmáním, máte zácpy a trávící problémy, sužují vás nadbytečné kilogramy, silně zapáchající stolice a případně i kožní vyrážky, je pravděpodobné, že váš organismus volá po odkyselení a detoxikaci.

Každý den do sebe s potravou dostáváme spoustu toxických látek, které naše tělo jenom obtížně odbourává a často si s nimi pořádně neví rady. Vyvážené množství kyselin a zásad v našem těle, tedy acidobazická rovnováha, je velmi důležitá. Příčinou mnoha nemocí může být právě vzájemný nepoměr kyselin a zásad, který většinou způsobuje překyselení organismu.

Křehká pH rovnováha našeho těla

Vzpomeňme si na hodiny chemie ve škole, kde jsme se učili, že poměr kyselin a zásad stanovuje hodnota pH. Je-li nižší než 7, je prostředí kyselé, přičemž čím nižší hodnota, tím kyselejší je prostředí. Hodnoty vyšší než 7 naopak signalizují zásadité prostředí. Naše tělo věnuje maximální úsilí tomu, aby udrželo neutrální hodnoty.

Například pH krve se pohybuje v číslech 7,36-7,44. Pokud poklesne pod 6,8 nebo naopak stoupne nad 7,7, znamená to pro organismus smrt. Aby nedocházelo ke škodlivému překyselení organismu, pomáhá si naše tělo tím, že z orgánů vylučuje vápník, draslík, sodík a hořčík. Tyto prvky mají za úkol neutralizovat pH. Jenže jejich vylučování znamená pro tělo zátěž, a pokud k němu dojde, budou tyto prvky v orgánech chybět.

Kyselé a zásadité potraviny

Chceme-li tělu pomoci k odkyselení organismu, můžeme udělat významný krok pomocí změny naší stravy. Velké množství potravin živočišného původu v naší stravě, jako například vejce a mléčné výrobky či maso, obsahuje bílkoviny, které se v těle přeměňují na kyseliny. Zákonitě bychom potom měli jíst zásadité potraviny, abychom rovnováhu udrželi. Co jíst při překyselení organismu? Především zeleninu a ovoce, obojí nám pomůže k odkyselení těla. M

ezi potraviny na odkyselení organismu, respektive potravinové doplňky, patří také jedlá soda. Ovšem její konzumaci nemůžeme příliš doporučit, protože kvůli ní vznikají v těle sloučeniny vápníku, s nimiž si organismus také musí poradit.

Nenechte se zmást chutí potravin, například, že kyselý citron musí mít také tvořit kyseliny – dosahuje sice hodnoty cca 2,6 pH, ale naopak tělu pomáhá udržovat zásaditější prostředí! Tedy voda s pár kapkami citronu je jedním z bojovníků proti detoxikaci organismu. Největším nebezpečím pro tvorbu kyselin naopak je maso, alkohol a cukr.

Odkyselení a hubnutí

Odkyselení těla také má přímý vztah k hubnutí. Především díky konzumaci zásaditých potravin, tedy ovoce a zeleniny snižujeme svoji hmotnost a zároveň odkyselujeme organismus. Proto bychom měli ve své stravě zvýšit podíl zásaditých potravin.

Bílkoviny z větší části konzumovat rostlinného původu, soustředit se spíše na bílé maso, tedy drůbež a ryby, z tuků používat hlavně rostlinné oleje, například řepkový a olivový, pít hlavně nesycenou vodu. Tedy přizpůsobíme-li naši stravu tomu, aby náš organismus nebyl zbytečně zatěžován překyselením, zároveň budeme snáze hubnout.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život