Sdílej se svými přáteli...

Jak překonat věčnou lenost?

Přestaňte být lenoši!

Také patříte mezi ty jedince, kteří v jednom kuse bojují s věčnou leností a pohybu se vyhýbají?

V tom případě se vám jistě bude hodit pár tipů, jak s ní jednou pro vždy zatočit a dělat všechno tak, jak jste si původně naplánovali.

Publikováno: 23.1.2017Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Lenost je jednou z těch vlastností, které můžete ovládat a nekompromisně nad ní zvítězit, aniž by vám nadále obtěžovala život. Zvláště, pokud se jedná o pravidelný pohyb.

Věřte, že taková lenost se dá správným přístupem snadno přemoci.

Pohyb ke zdravému životnímu stylu rozhodně patří, a pokud se chcete cítit dobře a být zdraví, rozhodně se bez něj v životě neobejdete.

Věřte, že i ten největší odpůrce sportu si najde nějakou tu aktivitu, která mu nakonec nebude vadit a bude mu do života kromě zdraví přinášet i více radosti.

Pár tipů jak nedat lenosti šanci a zařadit do svého života pohyb

Motivace

Motivace je důležitá v každém ohledu, jak pro dodržování jídelníčku, tak pro zařazení pravidelných pohybových aktivit do svého života.

Najděte si něco, co vás bude ve chvíli lenosti motivovat natolik, že ten zadek z gauče zaručeně zvednete.

Může to být fotka vaší vysněné postavy, dobrá a zdravá večeře, která na vás bude čekat, anebo ten pocit blaženosti a uvolnění, který vás po vydařeném tréninku čeká.

Na každého platí něco jiného, proto se pokuste najít si tu pravou motivaci právě pro vás.

Stanovený plán

Pokud si nastavíte pravidelný režim a nebudete pohyb jen tak ledabyle odkládat na později, po nějakém čase si zvyknete a už vás ani lenost nebude přemlouvat, abyste zůstali doma.

Vždy hledejte důvod své lenosti a řekněte si, co lepšího máte na práci než splnit si svoje povinnosti a užívat si posléze ten pocit.

Nastavte si pravidla tak, aby měla reálný základ a dala se snadno dodržovat. Uvidíte, že pravidelný rozvrh vám vnese do života mnohem více pořádku a uchrání vás před nic neděláním.

Dostatečný spánek

Nedostatečný spánek může být jedním z původců lenosti. Pokud si v noci vaše tělo dostatečně neodpočine, může se stát, že lenost vás přeci jen přemůže.

Jednou z hlavních příčin lenosti je i únava, proto dbejte na to, aby vám bezesná noc nezhatila vaše plány na další den. Zkuste uléhat každý den ve stejnou hodinu a stejně tak si nařiďte i pravidelný budíček.

Tělo se dokáže nastavit na určité biologické rytmy, vy budete uléhat včas a únava už nebude mít šanci.

Zdravý jídelníček

Ano, strava může být jedním z hlavních problémů všech lenochů. Pokud ve svém jídelníčku nemáte dostatek všech základních živin a stravujete se převážně nevyváženě, můžete se potýkat s nedostatkem energie, daleko větší únavou i leností.

Dbejte proto na pestrý jídelníček plný všech důležitých složek a uvidíte, že energie i chuť do života náhle vzroste.

Zbavení se narušitelů

Co je nejčastější důvod odkládání naplánovaných věcí? Může to být televize, internet, telefon i další narušitelé vašeho programu.

Pokud máte něco v plánu udělat, jednoduše se oprostěte od všeho ostatního, co by vás mohlo nějakým způsobem rozptylovat a rušit.

Jakmile uděláte na svém stole i ve svých myšlenkách pořádek, lenosti se vyhnete obloukem.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život