Sdílej se svými přáteli...

Kde se vzala krabičková dieta?

Odkud se vzala krabičková dieta?

Každý o ní alespoň slyšel a spousta z nás už jí i vyzkoušela. Ale odkud se vlastně krabičková dieta vzala?

Publikováno: 8.3.2013Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Ještě před několika málo lety jsme nevěděli, co je to vlastně krabičková dieta. Mnozí z nás by si mohli při troše fantazie leda tak představit jídlo, kteří si pilní jedinci nosí z domova v pečlivě připravených umělohmotných krabičkách a konzumují je tak v práci. Samozřejmě toto není krabičková dieta v plném významu. Odkud se ale vzala? A stojí za to ji vyzkoušet?

Krabičková dieta ze západu

Jídlo, které je pravidelně doručováno do práce v krabičkách je nám známo již mnohá desetiletí. U nás to byly především tzv. ešusy, ve kterých se vozilo a převáželo jídlo hlavně ze závodních jídelen. Pravidelně se tak k nám do práce dostávali hlavní chody včetně polévek a dezertů. Kvalita mohla být sporná.

Jídlo v krabičkách je známo ale hlavně na západě, odkud k nám po revoluci přišlo. Zde je vcelku normální, že specializované firmy, ale i restaurace nebo řetězce rychlých občerstvení převáží jídla svým zákazníkům do práce. Tento objednávkový systém fungoval po telefonu, posléze pomocí internetu. K nám samozřejmě přišel v podobném smyslu.

Chceme jíst zdravě

90. léta byla nejen roky změn, ale i roky jiného pohledu na výživu. Právě zde se mohly objevit první zárodky krabičkové diety. Nebylo to tak nazýváno, jednalo se o zdravá jídla například italských nebo rybích restaurací, kde si lidé objednávali především saláty nebo zdravější formy potravin. Přejít k tzv. krabičkové dietě bylo jen otázkou času.

Krabičková dieta je vlastně forma specifického stravování pro konkrétní osobu, která by měla dostávat pravidelně jídlo s odměřenou energetickou hodnotou, ale i s dostatkem vitaminů a minerálů. Právě tato speciální zdravá strava by měla být mnohem lepší, než nějaká dieta na hubnutí. Krabičkové diety získaly velkou oblibu a rozšířily se. K nám do České republiky se dostaly teprve před 2 lety, kdy se rozšířilo povědomí o nich samotných. Tzv. dieta do domu si získala oblibu a vznikly i její odnože.

Samozřejmě, že zdravá dieta ve formě těchto krabiček si našla mnohé příznivce, ale jak se zjistilo, existuje i řada firem, které chtěli vydělat a s dietou jídla neměla rozhodně nic společného. Po výběru správné společnosti ale můžeme nejen zhubnout, ale udělat i něco pro své zdraví.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život