Sdílej se svými přáteli...

Naučte se relaxovat

Jak se naučit relaxovat?

Dostatečný odpočinek a relaxace jsou jednou z hlavních zásad správného hubnutí i zdravého životního stylu. Avšak díky každodennímu shonu v této uspěchané době se na tuto zásadu často zapomíná.

Publikováno: 27.9.2013Před konzultací
−16 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Efektivní hubnutí není jen omezení stravy a zapojení pohybu. Je to celková změna životního stylu, změna pohledu na svět a chápání sebe sama. Není to úplně jednoduché, ale pokud zvolíme správný směr, redukce váhy se nestane tím hlavním, za čím půjdeme, ale budeme se cítit dobře, nebudeme nemocní a hlavně se vyvarujeme mnoha zdravotním rizikům, která dnešní život nabízí. A základem toho všeho je odpočinek.

Není to o televizi!

Když se řekne odpočinek a relaxace, mnoho lidí si dnes vybaví sebe před televizí nebo u počítače. To rozhodně ale není takový odpočinek, který by našemu tělu dal něco prospěšného. Relaxace, spánek a nabírání energie, není to jen klišé, které se neustále připomíná. Je to především základ úspěšného fungování nás samotných a hlavně je to i základ fungování našeho metabolismu a efektivního spalování tuků.

Většina z nás ale odpočívat neumí. Neměli totiž možnost poznat, co takový odpočinek obnáší a jaké projevy pak na našem těle vlastně má. Když sledujeme televizi nebo jsme u počítače, neodpočineme si. A projevy pro naše tělo nejsou rozhodně nijak pozitivní. Vzpomeňme si, jak jsme pak doslova rozležení a znechucení cokoliv dělat. Ale jak správně relaxovat?

Vhodné aktivity

Jako tou nejjednodušší a přitom nejoblíbenější relaxací je jistě vycházka do přírody. Jedná se o lehký, nenáročný pohyb, kdy jsme na čerstvém vzduchu a v přírodě. Neležíme doma, jsme v pohybu. To je již první pozitivní věc. Jsme na čerstvém vzduchu, což se i příjemně podepisuje na našem mozku, pro který je toto prostředí s dostatkem kyslíku jako ráj na zemi. Nikde není hluk a shon a celé tělo se zklidní. Ideální prostředek relaxace pro lidi ze stresových pracovišť a kanceláří.

Vhodné jsou ale i masáže a sauna. Každý den nemůžeme jít někam do lesa a taková masáž, pokud je to například kvalitní lymfatická masáž, může efektivně podpořit hubnutí a zbaví náš organismus škodlivých látek. Sauna je vhodná pro celkové prokrvení, je skvělá i jako prevence proti onemocnění, ale i proti celulitidě.

Dostatek spánku

Absolutním základem toho všeho je ale spánek. Spát alespoň kolem sedmi hodin, pravidelně a k tomu určeném prostředí ve tmě a klidu, prostě není pro tělo lepší relaxace. Pravidelný spánek se podepisuje i na naší náladě a celkovém psychickém rozpoložení. Jako doplněk k tomu všemu pak lze doporučit meditace, smích a pozitivní přístup k životu, odpoledne s kamarády, pilates nebo jiné seberealizace, kdy angažujeme sebe sama a opravdu si odpočineme.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život