Sdílej se svými přáteli...

Jak ovlivňuje životospráva naše tělo?

Správná životospráva

Máte nezdravou barvu pleti, lámavé nehty nebo Vám stále padají vlasy… zamyslete se nad tím, jak se vlastně stravujete.

Publikováno: 27.2.2013Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Ať si to uvědomujeme či nikoliv, životní styl ovlivňuje mnoho věcí na našem těle a také na fungování celého organismu. Jídlo, stres i pohyb příznivě či negativně působí na spoustu aspektů a ty pak mají vliv například na kvalitu vlasů, pleti, zbarvení zubů nebo strukturu nehtů. Je nepochybné, že hodně věcí se odvíjí také od našeho věku a stárnutí organismu. Ale to, co jíme a pijeme, má vliv mnohem výraznější.

Barvu zubů ovlivňuje nejvíce chemické složení v našich ústech a určitá jídla mohou zuby zbarvit nevzhledně dotmava. Tím nejhorším pro naše zuby je bezpochyby červené víno, cigarety, limonády, káva a čokoláda. Když omezíme tato jídla, zuby budou bělejší a také zdravější. Vliv má samozřejmě i užívání léků, především pak antibiotik, jak v dětství, tak v dospělosti. Chemické složení v ústech také ovlivňuje náš dech. Anaerobní bakterie, které žijí v našich ústech, produkují síru, ze které se uvolňují zapáchající složky, které jsou okolím vnímány jako negativní zápach. Pokud tento zápach z úst přetrvává, měl by se člověk opět zaměřit na složení svého jídelníčku. Je nutné zvýšit příjem celozrnných obilnin, čerstvé zeleniny, syrových jablek a velmi důležitý je také pitný režim.

Vlasy, nehty a pleť

Vlasy jsou vedle zubů druhou věcí, které si na první pohled všimneme. Kdo by nechtěl mít krásnou a kvalitní kštici? Vlasy potřebují ke svému správnému růstu a krásnému vzhledu vedle kvalitní kosmetiky hlavně zdravou výživu a tu dostanou právě z pravidelné stravy. Vitamíny, minerály nebo aminokyseliny dodávané s potravinami pomáhají budovat strukturu zdravých pevných vlasů už od kořínků. Jakmile něco z tohoto ve složení chybí, okamžitě se to projeví na jejich kvalitě. Podobně jako to máme s vlasy, je to stejné i v případě nehtů. Pokud nemáme dostatek potřebných výživných látek, na nehtech se nám začnou tvořit skvrny a lámou se. V obou případech existují na trhu doplňky stravy, které nedostatek vitamínů do těla doplní.

Nezanedbatelný je také vznik celulitidy. Ta se projevuje jako dolíčkovitá kůže v místech, kde se především ženám ukládá tuk tj. na stehnech a zadečku. Vedle nedostatku pohybu způsobuje celulitidu i nízký příjem tekutin a špatná strava. Prevencí proti jejímu vzniku může být dostatečný přísun ovoce, zeleniny a také omezení alkoholu a kouření. A když jsme u vzhledu pleti, nemůžeme opomenout ani případný vznik akné.

Zdravý životní styl se odrazí nejen na Vaší psychice, ale především na našem vzhledu a postavě. Z těchto důvodů je opravdu dobré dbát na své zdraví tím, že se budeme snažit mít kvalitní a vyvážený příjem stravy.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život