Sdílej se svými přáteli...

PCOS – možná příčina vaší nadváhy

Kde se berou kila navíc? PSOC jako jedna z příčin.

Jste neplodná, trápí vás akné nebo se potýkáte s nepravidelnou menstruací? Nejen těmito, příznaky se projevuje nemoc zvaná PCOS.

I když se o syndromu polycystických ovarií příliš nemluví, trápí každou desátou ženu u nás. Pokud je pro vás PCOS pojem neznámý a rádi byste se o něm dozvěděli více informací, přečtěte si následující článek.

Publikováno: 25.12.2017Před konzultací
−18 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

PCOS a jeho časté příznaky

PCOS je endokrinní porucha u žen, která vzniká v důsledku dysbalance ženských a mužských hormonů v těle ženy. Pro snazší pochopení jde o to, že organismus ženy produkuje více mužského hormonu – testosteronu, než je od přírody dané.

Vzhledem k vysokému počtu žen, kterým byla tato nemoc diagnostikována, není PCOS tabu a čím dál tím častěji se dostává do popředí v otázce již zmiňované neplodnosti a dalších těžkostí, ale také nadváhy, nadměrného ochlupení a inzulinové rezistence.

Příznaky stejně jako případy žen, které trápí PCOS jsou velmi individuální. Některé projevy mohou být nepatrné a na nemoc lékaři přijdu až postupem času. Jiné zcela zřejmě odkazují na tento typ onemocnění už v jeho počáteční fázi.

Zásadní je své tělo vnímat a reagovat na signály, které k vám vysílá. Pokud máte pocit, že je s vámi něco v nepořádku, necítíte se dlouhodobě ve své kůži a pozorujete na sobě známky čehosi neobvyklého, navštivte lékaře.

Otěhotnění, tvorba cyst a nadváha

Trpíte-li PCOS, vaše tělo je hormonálně nevyrovnané, což má negativní dopad i na vaši ovulaci. S absencí ovulace je těhotenství nepravděpodobné, ne však nemožné! Ve spolupráci s lékařem jistě najdete způsob, jak přivést dítě na svět.

Častým projevem PCOS jsou cysty na vaječníku. I v tomto případě ale existují výjimky. Mnoho žen na cysty trpí, ale PSOC nemají a naopak.

Spolu s PCOS je pro váš organismus obtížnější přeměňovat přijaté cukry na energii. Ve výsledku se ukládají v podobě tuků, což pochopitelně stěžuje snahu zhubnout a nižší váhu si posléze i udržet. Se změnou stravování a aktivním životním stylem bude shazování kilogramů snazší, stejně jako případné otěhotnění.

Jiné potíže zapříčiněné PSOC

  • cukrovka 2. typu
  • vysoký krevní tlak
  • deprese, úzkost
  • zvýšený cholesterol
  • mrtvice
  • potraty
  • tmavé skvrny na kůži v oblasti třísel, podpaždí a zadní části krku
  • a další
Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život