Sdílej se svými přáteli...

Připravte se na jarní detoxikaci organismu

Jak na jarní detoxikaci organismu?

Jaro klepe na dveře, proto na nic nečekejte a zahajte očistu svého těla. Pomůže Vám to k lepším výsledkům třeba s dietou určenou už do plavek.

Publikováno: 4.2.2013Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Zimní období je časem, kdy se našemu tělu nedostává příliš pohybu, čerstvé zeleniny a ovoce a dokonce i přirozené pochody našeho těla nám geneticky sdělují, že je třeba si vytvořit energetické zásoby a počítat s tím, že se někdy hodí. Uvědomíme-li si ještě, že v zimě slavíme Vánoce a cukroví leckdy dojídáme klidně i v únoru, máme tady jasný předpoklad pro přibrání nadbytečných kil a tím i zanesení organismu škodlivými látkami.

Tělo plné škodlivin

Jak již bylo poukázáno, zimní stravování a pobyt převážně ve vytopených budovách mohou mít na naše tělo negativní vliv. Při nedostatku pohybu se nemůže ani mnoho škodlivin z těla dostávat, a tak se nejčastěji hromadí v těle. Tento negativní vliv se může projevit i v oblasti našeho zdraví, kdy se objeví některé nemoci a jsme mnohem náchylnější na onemocnění například chřipkou.

Možná se ptáte, jak se tomu všemu vyhnout. V podstatě je to velmi jednoduché. Základem je předevšímzdravý životní styl. Díky němu se dlouhodobě nedostaneme nejen do vlivu škodlivých látek v našem těle, ale vypěstujeme si i odolnou imunitu vůči nemocem z vnějšku a naše upevněné zdraví nebude náchylné na sebemenší změny nebo přechody z tepla do zimy.

Pravděpodobně tento článek čtete z důvodu, že Vás zajímá hubnutí nebo chcete svůj přístup k osobnímu životnímu stylu změnit. Pokud jste se dostali do fáze, že víte, že Vaše tělo by potřebovalo změnu pro následné zlepšení, je třeba s tím začít něco dělat a nejlépe okamžitě.

Důležitým krokem je detoxikace. Jedná se o účinné a efektivní odstranění škodlivých látek z našeho organismu. Díky přírodním účinným metodám tak z našeho těla odstraníme špatné vlivy, ale můžeme zlepšit i funkci některých orgánů, zlepší se nám spánek, doplníme energii nebo se změna projeví i v kvalitě pleti.

Očistěte tělo účinnými metodami

Jak tedy vlastně začít? Očista těla může probíhat různými způsoby a je vlastně jen a pouze na Vás, jak začnete a co si vyberete. Účinnou metodou je klasický dvoudenní půst, kdy tělo nepřijímá žádné potraviny a pijeme jenom bylinkové čaje. Je třeba zdůraznit, že pokud nás čeká velký psychický nebo fyzický zápřah, měli bychom si tento detox nechat do klidnějšího období. Pití bylinkového čaje v půstu lze nahradit ale i pitím domácích a čerstvých zeleninových šťáv. Ty působí velmi dobře na trávení a přitom dodávají dostatek vitaminů a minerálů.

Dále můžeme podstoupit třídenní ovocnou dietu, při které, jak už název napovídá, nejíme nic jiného, než ovoce, nejlépe pak čerstvé. Při této detoxikační kúře se několikrát denně pije ovocná šťáva a džusy spolu s dostatkem vody. Celkovým zařazením ovoce a zeleniny do jídelníčku lze v podstatě docílit postupné detoxikace.

Jak již bylo řečeno, detoxikace organismu je dobrým začátkem při změně životního stylu. Pomáhá pří hubnutí a může zlepšit některé funkce našeho těla. Máme-li problém s pokožkou nebo i svaly, skvělou metodou jsou speciální masáže nebo čistící koupele. Toto vše lze kombinovat s pohybem, který je nezbytnou součástí jak detoxikace, tak celkově zdravého životního stylu. Vhodným pohybem zejména v době detoxikace je určitě cvičení jógy.

Detoxikací lze docílit jak fyzické, tak psychické rovnováhy. Může se nám tak dobře bojovat proti únavě, ale i v boji s nadbytečnými kilogramy. Díky detoxikaci se nám zlepší spánek nebo funkce některých orgánů. Pozitivní vliv na pleť nebo celkově lepší nálada může být ještě dalším příjemným plusem.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život