Sdílej se svými přáteli...

Rozprouděte po svátcích svůj metabolismus

Zrychlení metabolismu po svátcích

Je celkem jisté, že pro většinu z nás byly vánoční svátky a Silvestr dny hojnosti či nicnedělání. Proto vykročme do nového roku správnou nohou a nastartujme metabolismus do vysokých otáček.

Publikováno: 3.1.2013Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Naše tělo je velmi složitý organismus, který pro své správné fungování potřebuje dodržení určitých pravidel, jako je získávání energie z jídla, dostatek vody, pravidelný pohyb, samozřejmě by neměl chybět ani odpočinek a spánek, ale i psychická pohoda a málo stresu. Právě dodržení těchto pravidel by mělo našemu tělo přinést harmonii, správné fungování a minimum zdravotních problémů. Ovšem ne vždy se to daří, a tak se naše tělo může dostat do jistého úpadku, nedostatku energie, nechuti a samozřejmě i dalších jiných komplikací. Přitom řešení je jednoduché.

Metabolismus jako základ všeho

Metabolismus, neboli látková přeměna a získávání energie pro organismus, je absolutním základem, díky kterému naše tělo funguje a stojí na něm tak i naše psychické rozpoložení. Přestože si to neuvědomujeme, právě jeho správné fungování je základem celého zdraví, ale i dostatku energie, která může být potřebná ve sportu nebo při pracovním nasazení.

Správné fungování metabolismu je ale v současné době stále složitější věcí a zjišťuje se, že čím dál méně lidí se může správnou funkcí svého metabolismu pochlubit. Je to dáno především uspěchanou dobou, ve které žijeme. Pracovní nasazení, stres, nedostatek spánku a relaxace, špatné stavování, obrovská zátěž na psychiku či špatný pitný režim, nejen tyto faktory na náš metabolismus působí špatně a tak se potýkáme i s většími zdravotními komplikacemi.

Nastartujte metabolismus jednoduše a efektivně

Našli jste se ve výše uvedených faktorech a máte pocit, že Vás metabolismus by potřeboval ,,nakopnout“? Pokud jste se nedostali do fáze, kdy Vás trápí zdravotní komplikace a vyžaduje to již lékařskou konzultaci, vyzkoušejte snadné a jednoduché rady, které určitě nezklamou. Můžete tak vcelku jednoduše a dokonce i velmi rychle navrátit metabolismus do těch správných kolejí a ucítíte to nejen po fyzické, ale i psychické stránce.

Otázka zní, jak zrychlit metabolismus? Řešení může být přímo až komicky jednoduché – zdravý životní styl. Toto prosáklé slovní spojení je snad odpovědí na vše. A jaký je konkrétní postup…

Jídlo a pití jako absolutní základ

Naše tělo je téměř ze ¾ tvořeno vodou. Tento fakt je nevyvratitelný a slyšel ho pravděpodobně asi každý z nás. Měli bychom si ale uvědomit, že právě vodu bychom měli pravidelně a v dostatečné míře i doplňovat. Je to nejen stavební látka našeho těla, ale je i důležitá samozřejmě pro správné fungování metabolismu. Tedy první rada pro rozproudění metabolismu může být poctivý a dostatečný pitný režim pravidelně v průběhu celého dne, nejlépe pak buď čistá voda nebo neslazené bylinné čaje.

Nemusíte být výživový poradce, abyste poznali, že děláte ve stravě chyby. Vyvarujte se jim, naučte se je eliminovat a nedopouštějte se jich. Zaměřte se především na lepší a správný režim, jezte po malých dávkách a pravidelně, konzumujte výživově hodnotné potraviny včetně velkého množství zeleniny či ovoce, nepřejídejte se a nehladovějte! Také nezapomínejte ani na poctivou každodenní snídani. Ta je základem správného úspěšného dne a probudí Váš metabolismus.

Vláknina a pohyb jako utvrzovací bod

V naší stravě nesmí chybět ani tolik vychvalovaná vláknina. Právě ta má velkou zásluhu na skvělém chodu metabolismu. Spolu s dostatkem vody tak tvoří velice účinný čistící prvek. A samotná detoxikace vlákninou je velice důležitá, protože se zbavíme nežádoucích, škodlivých a často i nebezpečných látek.

Jako poslední bod bychom si měli uvést pohyb. Ten je důležitou součástí našeho života, bez pohybu by naše tělo nemohlo správně fungovat. Nevyhýbejme se mu a nezapomínejme na něj. Přináší do života jak radost a naplnění, ale i správně působí na chod našeho metabolismu. Nastartujte tak svůj metabolismus ihned, nečekejte na pozdější dobu. Uděláte něco pro své zdraví a budete se celkově cítit mnohem lépe!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: