Sdílej se svými přáteli...

Silvestr bez bolavého břicha a kil navíc

Oslavte Nový rok bez výčitek svědomí

Silvestr je den, který si mnoho lidí hodlá užít po svém a často tak dochází k bujarým oslavám plných alkoholu a všemožných pochutin.

Stoly plné nezdravých jídel naruší dietu či zdravý životní styl nejednomu z vás.

Publikováno: 28.12.2015Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Silvestr je pro některé zakončením vánočního obžerství, proto se mnoho lidí druhý den uchyluje k radikálním dietám, které si určí jako novoroční předsevzetí.

Jak se vyhnout silvestrovským výčitkám z nadmíry nezdravých jídel a přesto si tento večer naplno užít? Jde to!

Pokud se celodennímu mlsání věnujete po celý čas Vánoc, pravděpodobně se kilu navíc nevyhnete. Věřte ale, že jedním dnem půstu to určitě nezachráníte.

Během svátků i na Silvestra je vhodné si sem tam dopřát nějakou tu adventní dobrotu, protože pokud se budete přespříliš omezovat, zvětšuje se pravděpodobnost následného selhání. I přes svátky se proto držte oblíbeného hesla „všeho s mírou“.

Nebuďte nenasytní, vyplatí se to

Co se týče silvestrovské noci, pravděpodobně se sklence s přáteli a dobrému pohoštění nevyhnete. Pojďme se proto podívat, jak tento večer přečkat bez úhony na váze či zdraví.

Během svátků dochází k největšímu počtu návštěv pohotovostí kvůli náhlým příhodám břišním, které jsou ve většině případů způsobené právě přejídáním se a nad mírou tučné stravy v kombinaci s alkoholem.

Věřte, že přečkat svátky v nemocnici není pro nikoho příjemný zážitek, proto pokud se zrovna nesnažíte zhubnout, zkuste se trochu hlídat alespoň z tohoto důvodu.

Nejlepší způsob, jak si o silvestru nepřivodit zažívací potíže či kila navíc, je dostatečně se na něj připravit. Zkuste protentokrát uspořádat oslavu u vás doma a jako pohoštění zvolte pouze zdravé pochutiny.

Na jednohubky použijte místo bílých rohlíků kolečko okurky či cukety a jako pomazánku zvolte nízkotučný tvaroh ochucený pažitkou nebo česnekem.

Chipsy kupte zeleninové a místo slaných tyčinek nakrájejte na proužky mrkev a řapíkatý celer, které můžete namáčet do vlastnoručně vyrobeného humusu. Fantazii se meze nekladou, stačí jen trocha vynalézavosti a vy i vaši hosté si pochutnáte na silvestrovské hostině bez jakýchkoliv výčitek a hrozeb.

Skvělým snackem na silvestrovském stole můžou být i ovocné špízy se sýrem či mističky se zeleninou a oříšky.

Popíjejte s mírou

Největší nástrahou však stále zůstává alkohol, protože jen málokdo zůstane o silvestru u jedné skleničky. Proto se snažte co nejvíce brzdit a po každém drinku vypijte povinně sklenici čisté vody, i kdybyste pili „pouhé víno či pivo.

Nadmíra alkoholu dokáže, jak jistě všichni víte, s člověkem pěkně zamávat, proto si nenechte tento večer zkazit vlastní chybou.

Místo míchaných drinků, které jsou kromě tvrdého alkoholu plné cukru ze sladkých limonád, raději popíjejte suché víno či sekt, v nejlepším případě střik.

Alkohol, kromě toho, že působí na vaše chování, je bohatým zdrojem energie. Někdy vypijete tolik tekutých kalorií, že byste to mohli přirovnat k celonočnímu neustálému ujídání řízků s bramborovým salátem – a to už je pořádná nálož, nemyslíte?

Určete si, kdy máte dost

Již na začátku oslavy si určete, kolik toho můžete sníst a z množství nikdy neslevte. Pokud se chcete vyhnout nadbytečným kilogramům i návštěvě lékaře, držte svoje chutě na uzdě.

Místo jednohubky si příště dejte raději žvýkačku. Mentolová chuť zbrzdí vaše nekontrolovatelné chutě a vy se tak druhý den budete cítit mnohem lépe, než po celonočním hodování. Koneckonců, jak na Nový rok, tak po celý rok, nemyslíte?

 

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život