Sdílej se svými přáteli...

Smích léčí a pomáhá hubnout, proto se smějte co nejčastěji

Smíchem ke štíhlosti

Vynikajícím lékem, který nás velmi snadno zbaví přebytečných kilogramů, je smích. Dostatek smíchu nám přináší psychickou pohodu, při které se také mnohem snáze hubne. Jednoduše bychom se neměli bát se zasmát. S úsměvem na rtech půjde všechno mnohem snadněji. Budete lépe čelit větším či menším problémům všedních dnů a to se příznivě podepíše i na vaší postavě.

Publikováno: 10.5.2014Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Stres zabíjí hubnutí

Lidská psychika je při hubnutí velmi důležitá, když nejste správně naladěni a potýkáte se s různými problémy, shazování přebytečných kilogramů jde mnohem hůře. Pokud sršíte pozitivní energií, není pro vás problém se nadopovat vitamíny z ovoce, bílkovinami ze zdravých bílých jogurtů a bílého masa. Máte radost ze života a sami ze sebe, jak se vám daří jíst jenom samé zdravé věci a přitom hubnete vlastně jakoby mimochodem. Jenže se vám může stát, že přijde nějaký stres a tato radostné období, kdy hubnete, aniž byste se o to vlastně jakkoli snažili, rychle skončí. Stres je skutečně velkým zabijákem hubnutí.

Útěk do sladké náruči sacharidů

Když musíte řešit nějaký neodkladný problém v práci či v rodině a události vás stresují, zpravidla vám dojde dech s dobrou náladou a s ní spojeným hubnutí. Stále častěji saháte po nějakých kalorických sacharidových bombách, například v podobě čokolády, protože ty vám často vracejí alespoň na chvíli dobrou náladu a energii. Jenže tím se zároveň dostáváte do pasti vlčího hladu, kdy vám kolísá hladina krevního cukru. Vaše nálada je jako na houpačce, vaše nervy nadranc a na pochodu. Vytočí vás sebemenší maličkost a ručička váhy v lepším případě stagnuje, v horším se dokonce posouvá výš.

Dostat se z tohoto kolotoče je obtížné. Důležité je samozřejmě řešit příčiny stresu, ale ne vždy je to vůbec v naší moci tuto situaci nějak ovlivnit. Často jsme malí páni, abychom cokoli změnili. Proto je důležité hledat pozitivní momenty sami v sobě a ve svém okolí. Jedním z nich je právě smích.

Zasmějte se nejnovější komedii

Jak zvládat stres? Rady typu nestresujte se, jsou v dnešní době spíše k smíchu. Každý z nás zažívá ve svém životě větší či menší porci stresu. Jde proto spíše o to, jak tento stres více či méně úspěšně zvládat. Jedním z velmi účinných bojovníků proti stresu je smích. Uvolňuje totiž napětí ve svalech. Jeho výbornou vlastností je také to, že je nakažlivý. Když se někdo v našem okolí někdo směje něčemu velmi vtipnému, zpravidla dříve či později podlehneme také. Tím se velmi uvolníme, proto bychom se smíchu rozhodně neměli bránit. S trochou nadsázky řečeno, když se půjdeme podívat třeba do kina či do divadla na nejnovější povedenou komedii, uděláme pro svoji lidskou psychiku, duševní pohodu a hlavně hubnutí přibližně totéž, jako kdybychom se stejnou dobu potili v tělocvičně.

Terapie smíchem je účinná

Radost si proto musíme tak trochu naordinovat. Síla myšlenky je někdy důležitá. Ideální výživový poradce by měl být i tak trochu psycholog a dobře znát mechanismus, jakým se dostáváme při stresu do náruče sacharidů a umět nás z tohoto mechanismu vyvést. Praxe je ovšem taková, že málokomu se to daří a umí to. Proto nechceme-li navštívit psychologa, který je také jedním z lidí, kteří nám mohou pomoci, si z velké části musíme pomoci sami.

Činným společníkem na této cestě je smích. Vždyť ačkoli si to možná vůbec neuvědomujeme, když se smějeme, posilujeme minimálně 17 svalů v obličeji. Patří mezi ně ryt, svaly na lícních kostech, oční víčka. Nejsou to ale jenom svaly v obličeji. Když se smějeme, je v akci i dalších 80 svalů našeho trupu, včetně těch břišních. Proto si ordinujte terapii smíchem co nejčastěji. Někdo se zasměje na schůzce s přáteli, jiný na filmové komedii, nebo při oblíbeném televizním seriálu. Zkrátka každý by si měl vybrat terapii smíchem podle svého gusta.

 

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život