Sdílej se svými přáteli...

Trápí vás tukové polštářky? Pryč s nimi!

Rádi byste se zbavili tukových polštářů bez chirurgického zákroku či dlouhodobého hladovění?

Rady a tipy, jak dát tuku uloženém v problematických partií sbohem, se dočtete v našem článku.

Publikováno: 4.6.2018Před konzultací
−11 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Řadíte se k těm ženám, které žijí v přesvědčení, že cesta za štíhlou postavou vede přes dlouhodobé omezování denního příjmu? Pak žijete v omylu, který vás tukových polštářků jen tak nezbaví.

Pravdou je, že je třeba jídelníček do jeho redukční podoby upravit, vždy je ale zapotřebí zachovat v něm všechny důležité živiny, které tělo ke správnému fungování chtě nechtě potřebuje.

Je-li tedy vaším cílem metabolismus pořádně nakopnout a shodit nějaké to kilo navíc, nešiďte tělo o makroživiny, a už vůbec ne o bílkoviny.

Neznamená to však, že je třeba makroživiny detailně počítat a každou porci jídla vážit.

Velikost porce by se měla nutně odvíjet od mnoha faktorů, mezi které patří výška a váha jedince, jeho psychické rozpoložení, délka spánku, podmínky v zaměstnání a celková fyzická aktivita během dne.

Většina odborníků je však zajedno. Denní příjem bílkovin by se měl pohybovat mezi 1,6-2,2 g/1 kg tělesné hmotnosti.

Začněte den, jak se patří

Vynechávání snídaní stejně jako jejich nevhodné nutriční složení, je velkou bariérou v cestě za štíhlým, zdravým tělem.

Základem takové vhodně sestavené snídaně (zejména v redukčním období) by měla být potravina s vysokým obsahem bílkovin doplněná komplexními sacharidy a kvalitními tuky.

Bílkoviny vás zasytí na delší dobu, dodají vašemu tělu potřebné živiny a sníží chutě na sladké v průběhu dne. A ačkoli jejich trávení vyžaduje více času, zabrání případnému přejídání nezdravými, byť chutnými potravinami.

Mezi potraviny bohaté na bílkoviny a vhodné k redukci hmotnosti jsou: jogurt řeckého typu, tučnější tvaroh, vejce, ořechy nebo třeba plnotučné sýry.

Dodejte tělu palivo po cvičení

Velkým oříškem je pro mnoho žen nutriční složení potréninkového jídla. Cvičení se věnují zpravidla ve večerních hodinách po pracovní době, a tak s obavami z nabírání hmotnosti už večer raději nejí a do postele chodí s prázdným žaludkem.

Hladovění, obzvlášť po vyšší fyzické aktivitě, k redukci hmotnosti nevede. Tento špatný vzorec stravování si raději neosvojujte ani vy a dodejte tělu potřebné palivo i v pozdějších hodinách.

Po večerním cvičení volte lehce stravitelné pokrmy s vysokou výživovou hodnotou. Vhodnou kombinací může být libové krůtí, kuřecí nebo rybí maso se zeleninou, doplněné například rýží.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život