Sdílej se svými přáteli...

Zacvičte si Insanity

Jak cvičit insanity?

Na světě se objevil nespočet cvičebních plánů, které nám slibovaly štíhlou vysportovanou postavu a zaručený účinek. Ale jen jeden byl označen jako „nejtvrdší trénink, který kdy vyšel na DVD“. Jde o cvičební plán Insanity. Co je zač, kdo stojí za jeho vznikem a opravdu nám pomůže docílit ideální hmotnosti?

Publikováno: 19.9.2014Před konzultací
−9 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Kde se Insanity vzalo?

Samotný původ cvičení Insanity sahá do Spojených států amerických. Právě v USA jej vymyslel fitness trenér Shaun Thompson. Fitness se věnuje značnou část života a má za sebou řadu cvičebních plánů, ale až samotné Insanity prezentuje jako svůj konečný produkt, ve kterém zúročil celoživotní znalosti. Shaun T., jak si trenér říká, představuje tento trénink jako jeden z cvičebních plánů společnosti Beachbody, ale rozhodně jde o nejúspěšnější a nejznámější produkt.

V čem tkví jeho genialita?

Všichni asi víme, že pohyb lze rozdělit na posilování a spalování. Ideální by byla kombinace obojího. Lidé s nadváhou potřebují spalovat tuky, ale je třeba udržet výdrž a posílit svaly. Insanity tento problém řeší. Neodpoví nám jen na otázku jak zhubnout, ale poskytuje odpověď i na zvýšení výdrže a zajištění skvělé kondice.

Princip je obdobný, jako je intervalový trénink. V něm jedinec cvičí konkrétní cvik naplno po určitý časový úsek. Nejčastěji jde například o 30 vteřin. Následně odpočívá třeba 3 minuty a cvičení dále pokračuje. Insanity funguje přesně opačně. Cvičíme na maximum po dobu 3 nebo 4 minut a odpočíváme jen půl minuty. Zní to hrozně? Výsledky ale stojí za to!

Proč toto unikátní cvičení vyzkoušet?

Pro vyzkoušení tohoto na první pohled strašlivého cvičení hovoří hned několik důvodů. Insanity u nás zná zatím jen pár zasvěcených lidí, ale v zahraničí jde o známou a úspěšnou věc. Na internetu najdeme mnoho lidí, kteří se do cvičení již pustili, své výsledky monitorují a prezentují. A důkazy jsou jasné. Prostě to funguje. Mnohdy šlo jen o redukci hmotnosti nebo zlepšení fyzičky, ale nejen samotní účastníci jsou pak konečnými výsledky překvapeni.

Dalším důvodem je jistota toho, že nejde jen o nějaký amatérský sled cviků. Shaun T je veřejně známá osobnost a jeho výsledky snadno na internetu najdete. Má za sebou úspěchy ve fitness, ale i v řadě tréninků a úspěšně pomáhá lidem zlepšit zdraví i samotnou postavu již řadu let. Insanity cvičí po světě tisíce lidí a existují i speciální diskusní fóra, videoblogy a publikace, kde výsledky vidíte a vyjadřují se k nim i různí odborníci. Nejde o hazard se zdravím, naopak si jej můžete citelně zlepšit.

V neposlední řadě je tady i důvod snadnosti provedení. Nemusíte pracně vymýšlet sledy cviků, cvičební plány na konkrétní dny a radit se s trenéry. Tohle vše již bylo vymyšleno a řídíte se jen tím, co je určeno. Zahřejte tělo, protáhněte se a pusťte se do cvičení. Nakonec tělo ještě jednou protáhněte a užívejte si ten pocit vysílení a dobře odvedené práce.

Má nějaké nevýhody?

Doteď to znělo možná jako óda na geniální cvičební program. Ano, on geniální opravdu je, ale je třeba upozornit, že není vhodný pro každého. V Insanity se počítá s tím, že máte alespoň nějakou fyzickou kondici. Pokud byste ji totiž neměli, můžete si ublížit a může dojít k úrazu. Tělo jede opravdu na maximu. Aby cviky, které provádíte, měly nějaký smysl, nesmíte je šidit. A pokud vaše fyzička není na dobré úrovni, můžete si opravdu škodit.

Nejčastěji jde o bolesti kloubů, bolesti zad nebo bolesti svalů. Proto Shaun T doporučuje cvičit na podložce a v měkké obuvi. Dalším důvodem pak může být právě nedostatečná fyzička nebo špatně provedené cviky. Někteří z účastníků programů kritizují i stereotypnost cviků. Se zlepšující se fyzičkou jsou cviky na stejné úrovni a tělo by mohlo mít tendence stagnovat. Stačí si ale cviky poněkud upravit a fyzička půjde stále k lepším výsledkům.

Kde program najdu a kde se cvičí?

Insanity je kompletní cvičební program, který se vydává na DVD. Můžete si je objednat přímo z USA od oficiálního prodejce nebo je najdete i na českém internetu. K dispozici je ale možnost si videa zaplatit a stáhnout do PC nebo je zakoupíte v některých vybraných obchodech.
Největší výhodou Insanity programu je možnost cvičení doma. Cvičit můžete před televizorem v obýváku. Stačí si každý den najít vyhrazený čas určený jen pro vás a uděláte něco pro své zdraví i fyzickou kondici.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život