Sdílej se svými přáteli...

Zázrak jménem zázvor

Zázvorový čaj, zázvorová limonáda

Zázvor je oblíbenou součástí pokrmů či nápojů a často se využívá jako prevence proti nachlazení. Avšak málokdo ví, že je to i vhodný spalovač, který lze využít k redukci kilogramů.

Publikováno: 9.9.2013Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Moderní kuchyně se opět vrací ke svým kořenům. Tak by se možná dalo vysvětlit, proč se zázvor během posledních let zase objevil v popředí a jeho obliba neustále roste. Navíc se pomalu blíží podzimní období a s tím i chladné sychravé počasí, takže jej nyní, díky jeho pozitivnímu působení na náš organismus, můžeme využít více, než kdy jindy.

Čerstvý nebo sušený

Zázvor se používá již dlouhá staletí a lidem byl znám především díky jeho skvělým vlivům na lidský organismus. Zázvor a jeho účinky na tělo člověka jsou totiž velmi zajímavé a najdou uplatnění jak při léčbě nachlazení, tak i při redukci hmotnosti.

Zázvor v obchodě můžeme pořídit hned v několika podobách. Může být buď čerstvý, sušený, kandovaný nebo nakládaný zázvor, ale taky to může být již hotový čaj ze zázvoru. Účinky zázvoru jsou samozřejmě nejsilnější, když je čerstvý, ale i při sušené verzi o žádné vitamíny nepřicházíme.

Zázvor jako součást běžného života

Zázvor u nás byl dříve velmi oblíbený. Nyní za jeho oblibou stojí především propagace v nejrůznějších článcích o hubnutí, které ho v podstatě vzkřísily. A také díky vědeckým studiím, které zjistili, že se zázvor může docela efektivně podílet na redukci hmotnosti. Zázvor na hubnutí opravdu působí a může to být tak skvělý domácí spalovač tuků. A to v mnoha podobách.

Nejčastěji jej známe v podobě zázvorového čaje. Ten má svou specifickou chuť, doporučuje se doslazovat medem. Například ale ve Velké Británii již malé děti milují zázvorovou limonádu. U nás se teprve dostává na trh a nabízejí ji zatím jen velké restaurace. Má zajímavou a pro nás nezvyklou chuť, ale kdo si ji zamiluje, už ji nikdy neopustí.

Zázvoru se dále využívá při léčení nachlazení, při prevenci chřipky, někdo jej má rád i v pokrmu jako silné aromatické koření. Lze jej tak využít jak naslano, tak nasladko.

Zázvorový čaj

  • 1 ks čerstvého zázvoru (menší)
  • 1 litr vody
  • med a citron na dochucení

Vodu si přivedeme k varu. Z poloviny zázvorového kořene oloupeme slupku a zbylou holou část nastrouháme na hrubém struhadle. Zalijeme horkou vodou a necháme louhovat asi 15 minut. Poté tento nálev scedíme. Čaj má štiplavou chuť, kterou citronem a medem zmírníme. Pijeme ještě teplé.

Zázvorová limonáda

  • 1 litr vody
  • 2 kusy citronu/citronová šťáva
  • 1 kus zázvoru
  • 3 lžíce cukru/3 tabletky stévie

Přibližně 4 centimetry zázvorového kořene oloupeme a nastrouháme najemno. Zalijeme zázvor vodou a necháme louhovat. Mezitím si připravíme šťávu z citronů, kam vmícháme sladidlo. Do zázvorové vody přidáme citronovou šťávu s cukrem či se stévií a dáme chladit. Podáváme s kostkami ledu a můžeme dozdobit citronem a lístkem máty.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život