Sdílej se svými přáteli...

Ztráta kil s hypnózou – pravda nebo klam?

Vliv hypnoterapie na pozvolné snižování hmotnosti

Patříte k lidem, kteří vyzkoušeli skoro vše, ale boj s nadbytečnými kily stále prohrávají?

Nevzdávejte se! Existují ještě další možnosti a jednou z nich je hypnóza, resp. hypnoterapie.

Publikováno: 16.7.2018Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Možná vám tento nápad přijde legrační nebo naopak strašidelný, hypnoterapie ale opravdu neprobíhá tak, jak ji znáte z filmů, knížek či kouzelnických představení.

Moderní hypnoterapie je léčebnou technikou doplňující další formy psychoterapie.

V mnoha případech se účinně používá u osob s různými závislostmi, traumaty, fóbiemi, spánkovými poruchami, migrénami a jinými zdravotními obtížemi a v neposlední řadě také jako podpora hubnutí.

Jaký je stav hypnózy?

Není to spánek ani meditace, bdění ani relaxace. Je jím změněný stav vědomí, v němž jsou lidé vnímavější k sugescím (v tomto případě terapeutickým).

Předpokladem k navození tohoto stavu je schopnost člověka nechat se zhypnotizovat, tzv. hypnabilita.

Víceméně hypnabilní je skoro každý (většina lidí průměrně), jen 10 % populace tuto schopnost zcela postrádá.

Pokud máte obavy, tak není pravda, že hypnotizér vás má plně ve své moci a může vás přinutit udělat cokoli, že si nebudete nic pamatovat ani se nemůže stát, že se v hypnóze „zaseknete“.

Jak hypnoterapie probíhá?

Provádí ji speciálně školený psycholog, lékař či terapeut. Pacient by měl sedět nebo ležet a být zcela uvolněný. Sezení trvá cca 45 minut.

Většinou se doporučuje asi 6 návštěv, zlepšení však můžete vidět třeba i po dvou. Naopak nedojde-li ke zlepšení ani po 3. sezení, měl by se zvážit další postup.

Hypnoterapie a podpora hubnutí

Existuje několik studií, které zjistily, že lidé, kteří podstoupili hypno-behaviorální terapii za účelem snížení hmotnosti, zhubli snadněji, zlepšili své stravovací návyky i své sebevnímání než lidé bez této terapie.

V jedné studii bylo 60 obézních osob se spánkovou apnoe rozděleno do tří skupin: 1. s dietním poradenstvím, 2. s hypnoterapií zaměřenou na zvládání stresu a 3. s hypnoterapií zaměřenou na snížení příjmu kalorií.

Po čtvrt roce všechny skupiny zhubly, ale jen skupina, která podstoupila hypnoterapii pro snížení stresu, si svou váhu udržela ještě po 18 měsících.

V další studii 109 lidí vyzkoušelo behaviorální terapii pro podporu hubnutí, a to bez hypnózy a s ní. Po 2 letech ti, co podstoupili hypnózu, nadále hubli, zatímco druhá skupina vykazovala méně dalších změn váhy.

Je však potřeba provést další studie a výzkumy, aby se zjistilo, nakolik je hypnoterapie pro hubnutí efektivní.

Určitě by měla být kombinována s celkovou úpravou stravovacích návyků a změnou životního stylu. Samotná hypnóza není zázračné ani rychlé řešení.

Pro koho je hypnoterapie vhodná a pro koho ne?

Mnozí lidé, kteří se rozhodnou pro hypnoterapii, už vyzkoušeli všechno možné. Často se jedná o osoby trpící nutkavým, emočním, resp. nevědomým přejídáním. Jídlo je pro ně útěkem od jiných problémů a v podstatě vědí, jak by se měli správně stravovat, jenže nemají vůli.

V hypnóze se mohou stát vnímavější a lépe si osvojit změny chování tak, aby pro ně jídlo nebylo jednoduchým řešením při emočních problémech.

Celkově jsou prý hypnabilnější ženy nad 40 let (a ženy obecně) a lidé, kteří jsou vytrvalí, otevření a mají živou představivost.

Někteří do hypnózy nikdy neupadnou, protože podvědomě prostě nechtějí a myslí si, že jim to stejně nepomůže.

Pacienti s nemocemi jako schizofrenie či bipolární porucha by se o vhodnosti hypnoterapie měli poradit se svým psychiatrem.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život