Sdílej se svými přáteli...

Alkalická dieta

Pokud hledáte účinnou dietu, která není jen půstem nebo velmi silným omezováním s následným jo-jo efektem, možná pro Vás je tady alkalická dieta. Je to nový druh diety, možná spíše životního stylu, kdy si nehlídáme množství potravin, ale druhy. A tento druh potravin se odvíjí na základě přirozených potřeb našeho těla. Jak alkalická dieta vypadá a co je její podstatou?Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Zásada a kyselina

Všichni asi někdy slyšeli o kyselinách a zásadách. A asi i všichni víme, že kyselina je v podstatě opak zásady. Naše tělo je spíše zásadité a tak mu vyhovuje právě strava, která v našem těle vyvolává prostředí zásadité. Kyselé prostředí není vhodné a vzniká pak překyselení organismu. S ním jsou spojené ztráty důležitých látek v našem těle, ale i vznik chorob a vážných zdravotních komplikací.

Je nutné si ale udělat malé rozdělení. Máme zásadité potraviny a kyselé potraviny. Máme ale i zásadotvorné potraviny a kyselotvorné potraviny. Co je vlastně co? Kyselé potraviny jsou takové, které když zkonzumujeme, tak se v našem těle díky trávení změní na zásadu. Kdežto kyselinotvorné potraviny mají zásaditý charakter, ale v těle se změní na kyselinu.

Jaké jsou to potraviny a jak na dietu?

Zásaditá strava a zásaditá dieta je životním stylem. A je třeba je správně pochopit. Podívejme se na konkrétní příklad. Mléko, bílkoviny obecně, zpracované průmyslové potraviny, cukr, mouka nebo tuky jsou spíše zásadité potraviny. V průběhu našeho trávení v těle se ale změní na kyselé potraviny. Jsou pro nás tedy škodlivé. Kdežto například ovoce, zeleniny, obiloviny celozrnné, hlízy a různé kořeny nebo semena, jsou potraviny kyselého charakteru. Při trávení se změní na zásadu. Jsou to tedy zásadotvorné potraviny.

Alkalická dieta jídelníček se tedy bude odvíjet od tohoto rozdělení potravin. Není třeba je vážit, jen je třeba důkladně rozdělovat stravu a myslet na to, které potraviny nám prospívají a které škodí.

Výhody

  • lze držet dlouhodobě
  • vědecky dokázáno, že je to správný postup a pro tělo dobré
  • tělo si najde ideální hmotnost a ustálí se

Nevýhody

  • omezování v oblíbeném jídle
  • nutnost si hlídat správné potraviny
  • ne vždy se dobře dodržuje

Princip stravování podle alkalické diety

Vzorový jídelníček alkalické diety

1. den
Čerstvé ovoce a celozrnný chléb
Strouhaná mrkev, skořice, jablko
Brambory zapečené s troškou sýra a červená řepa
Jablko
Celozrnný chléb a sojový salám
2. den
Celozrnné müsli se sojovým mlékem
Jahody
Šťouchané brambory se zeleninou
Meloun
Sojové maso se zeleninou
3. den
Celozrnný chléb se sojovým salámem
Mrkev a jablko
Čína se sojovým masem
Meruňky
Brambory na americký způsob
Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život