Sdílej se svými přáteli...

Atkinsonova dieta

Atkinsonova dieta je velmi známý pojem. Zeptáme-li se však někoho na jasné a stručné vysvětlení, málokdo jej dokáže zformulovat. Tento typ diety se specializuje na vhodný výběr potravin, který by nám měl následně pomoci shodit nadbytečné kilogramy. Samozřejmě, že jako každá dieta nabízí jasné klady a zápory. Atkinsonova dieta je oblíbená i u mnoha známých celebrit a často ji zkouší držet i vrcholoví sportovci.Před konzultací
−16 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

V čem tkví podstata

Tato dieta je specifická na výběr potravin. Atkinsonova dieta povolené potraviny jsou určitým vymezením toho, co smíme a nesmíme jíst. Konkrétně bychom se měli jasně vyhnout sacharidům. V tom je schovaná hlavní myšlenka této diety. Vyhněme se konzumaci sacharidů a tělo začne spalovat energii uloženou v tucích. Omezíme-li sacharidy, budeme se celkově i cítit lépe.

Při Atkinsonově dietě je nutné dodržovat přesně to, co je doporučeno. Základní pravidla jsou omezení sacharidů, nehladovění, dostatek tekutin a občasný pohyb. Podívejme se blíže na způsob hubnutí touto metodou.

Povolení potraviny

Jak již bylo řečeno, omezení sacharidů je rapidní. Maximální horní limit je asi 20 gramů za den. Ten bychom neměli překročit. Aktinsonova dieta povolené potraviny jsou především ty, které neobsahují téměř žádné sacharidy, ale mají hlavně dostatek bílkovin či tuků.

Doporučené potraviny jsou především maso, některé druhy zeleniny neobsahující sacharidy, vejce, mléčné výrobky, houby, tekutiny neslazené a neochucené. Vyvarovat se musíme obilovin, rýže, brambor, sladkostí a bílého cukru, zeleniny a ovoce s vysokým obsahem cukrů a slazeným a ochuceným nápojům.

Praxe

V praxi lze tuto dietu držet neomezeně. Je nutné mít dostatek spánku, doporučuje se občasný pohyb a sport a minimálně 8 sklenic neslazené neperlivé vody denně. Potraviny, které jsou povoleny, se mohou konzumovat v libovolném množství. Nepočítají se kalorie a dieta slibuje úbytek kilogramů již po prvním týdnu.

Výhody

  • není třeba počítat kalorie
  • při této dietě tělo nehladoví
  • velmi rychlé projevy hubnutí

Nevýhody

  • musíme se vzdát některých oblíbených potravin
  • nepotlačitelná chuť na sladké
  • nedostatek energie

Princip stravování podle Atkinsonovy diety

Vzorový jídelníček Atkinsonové diety

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: