Sdílej se svými přáteli...

Dieta 5:2

Nejpřirozenější způsob stravování

Nevejdete se do letních šatů, které Vám ještě vloni bez problémů byly? Bojíte se kdekoliv ukázat své tělo a při pomyšlení na letní radovánky u vody automaticky zatahujete břicho? Zkuste to jako v Anglii! Anglii totiž momentálně zachvátila touha hubnout. A není to na popud nějaké slavné osobnosti, ani za to nemůže žádný člen královské rodiny. Je v tom jedna kniha s názvem The Fast Diet (neboli postní či rychlá dieta). Doktor Michael Mosley nejdříve přišel s novou dietou do televizního vysílání, kde si přes poměrně slušnou sledovanost získala mnoho příznivců a posléze vydal tuto knihu.Před konzultací
−16 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Funguje? Ano!

Nová dieta funguje na zdánlivě jednoduchém principu. 5 dní konzumujeme jídlo libovolně bez jakéhokoliv omezení, avšak tuto volnost ve stravování na 2 dny v týdnu přerušíme. V těchto dvou dnech, které jsou hned po sobě, se ale musíme výrazně omezit, a to tak, že jíme stravu energeticky velmi chudou. Jedná se hlavně o zeleninu (převážně syrovou, vařenou nebo dušenou), kvalitní šunku nebo ryby.
Dieta se odvíjí od našich znalostí konzumace potravin předků. Lékař Michael Mosley zdůrazňuje, že se jedná o náš nejpřirozenější způsob stravování vůbec. V historii přece lidé většinu času strádali a jedli jídla o nízké kalorické hodnotě, ale když se podařil například úspěšný lov, mohli poté hodovat a konzumovat kvanta jídla po dobu několika dní. A právě na tomto sytému je dieta založena, akorát přenesena do současného světa.

Dieta je unikátní ale i z dalších hledisek. Je to především v tom, že poměrně rychle a efektivně funguje. Sám autor diety toto otestoval v televizním pořadu, kde vystupoval. Úbytek hmotnosti byl citelný již po několika dnech. Po 9 týdnech shodil neuvěřitelných 10 kilogramů, zbavil se ale i vysoké hladiny cholesterolu a snížil se mu obsah cukru v krvi. Tyto pozitivní výsledky tak byly více než překvapivé. Dodržování tohoto režimu rozhodně nikoho nepřivede na pokraj společnosti. 5 dní totiž libovolná konzumace jídla například v práci nebo kdekoliv jinde nikoho neomezuje a poté si zvolíme 2 dny v týdnu (je jedno, o které dny půjde, jen by měly po sobě následovat), ve kterých si stravu výrazně odpustíme. Jak jsme si již řekli, 2 dny by měl člověk držet takový menší půst. Jde o to, abychom konzumovali dvě jídla denně o obsahu jen 500 kalorií pro ženy a 600 kalorií pro muže. V praxi jsou to například ráno k snídani 2 vejce vařená a plátek šunky a večer je to talíř vařené ryby na páře se zeleninou. Zbylých 5 dní v týdnu, kdy půst není, lze konzumovat takřka cokoliv a kdykoliv.

Rizika

Otázka, jak zhubnout, by se zdála být vyřešená, ale co na to odborníci? Největší problém je v nedostatku energie v době 2 dní a pak najednou obrovské kvantum jídla, kterému většina lidí neodolá. To ohrožuje metabolismus, hladinu cukru v krvi a může dojít ke zbytečné zátěži organismu. Redukce hmotnosti opravdu nastat může, ale nejsou provedeny žádné dlouhodobé výzkumy a odborníci se bojí jasně k této dietě vyjádřit. Přesto si dieta 5:2 získala obrovské množství příznivců a lidé si chválí její rychlý účinek.

Výhody

  • 5 dní jíme, co hrdlo ráčí
  • bez velkého hladovění
  • rychlé hubnutí

Nevýhody

  • dvoudenní půst
  • ohrožení metabolismu

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život