Sdílej se svými přáteli...

Dieta při průjmu

Jak postupovat při dietě při průjmu?

Průjem je nepříjemnost, která čas od času potká každého z nás. Abyste se potíží co nejdříve zbavili, je nezbytné dodržovat některá dietní opatření. Pokud si s nimi budete vědět rady, brzy se vám zažívání opět upraví a budete moci opět přejít na normální stravu.Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Šetřete svůj žaludek a střeva

Během průjmové diety byste především měli jíst po malých porcích a častěji, zhruba tedy každé 2-3 hodiny a doplnit sodík a draslík.

Ze své stravy byste měli vyloučit všechno, co nadýmá a je také špatně stravitelné. Naprosto nevhodná je nadýmavá syrová zelenina, především kapusta, zelí, květák, ale také hlávkový salát, okurky, papriky, rajčata, cibule. Samozřejmě také luštěniny hrášek, kukuřice, fazole, čočka, ale také sója.

Stejně tak byste měli omezit syrové ovoce, které rovněž může nadýmat. Volte jen takové druhy, které nenadýmají. Tedy třeba kompoty broskví, nebo meruněk, banány atd. Vyloučit je třeba i kyselé ovoce jako rybíz, angrešt, višně a stejně tak i ovoce se zrníčky jako maliny, jahody či ostružiny. Vyvarujte se bobtnajícího ovoce, jako jsou třešně nebo hroznové víno.

Omezte čerstvé kynuté pečivo, nejlepší je starší pečivo a chléb, nevhodné je v tomto případě i pečivo celozrnné a buchty. Snižte příjem mléčných výrobky, preferujte netučné a úplně vynechejte plísňové sýry, šlehačku. Maso si dopřávejte libové, hlavně drůbeží a rybí, uzeniny jedině dietní. Vejce pouze vařená, tuky v malém množství a rostlinné.

Zapomeňte na smažená a tučná jídla. Obejděte se bez ostrého koření, používejte hodně zelené natě jako petrželka či pažitka nebo kopr. Z nápojů dávejte přednost neperlivým, černému čaji, kávě bez kofeinu.

  • respektuje částečně zásady zdravého stravování,
  • omezujete tuky,
  • omezujete cukry

 

  • musíte omezit část ovoce,
  • musíte vyloučit veškerou zeleninu, která nadýmá,
  • nemůžete si dopřát jídlo, na které máte chuť

Princip stravování při dietě při průjmu:

Vzorový jídelníček diety při průjmu

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: