Sdílej se svými přáteli...

Dukanova dieta

Dukanovu dietu vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Je založena převážně na konzumaci bílkovin, odborně proteinů, a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů máte v plánu zhubnout a od toho se odvíjí, jak dlouho budete dietu držet. Někdy se také Dukanově dietě říká proteinová dieta.Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Podstata diety

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. Mohou se jíst potraviny podle libosti, ale pouze ty povolené pro určitou fázi.

Zásadní složkou jsou ovesné otruby, které stabilizují trávicí systém těla a zabraňují zácpě. Navíc v těle nabobtnají a nemáte během diety pocit hladu. V těle na sebe vážou tuky, cukry a toxiny a odvádějí je ven dřív, než se dostanou do krevního oběhu, čímž nepřímo prospívají srdci.

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 – 10 dní. Během pěti dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je u toho pít alespoň 2 litry neslazené vody denně. Vhodná je každodenní rychlá chůze v délce 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub, které se dají zakoupit ve zdravé výživě a některých supermarketech.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže), dále libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši, max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko, koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo. Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více 4 žloutky týdně a máslo.

Pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tak se první fáze drží dva dny, pokud chcete zhubnout až 10 kg, tak tři dni, 20 kg pět dní, a více než 20 kg sedm dní.

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nesmíte zapomenout na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den musíte sníst 2 lžíce ovesných otrub.

Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev. Nepovolené potraviny: brambory, kukuřice, luštěniny, rýže.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžeme jíst kdykoliv. Dále můžeme jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chleba, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje, dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně, jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den, nezapomínejte na dvě lžíce ovesných otrub každý den. Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý shozený 1 kg vynásobte deseti dny.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho a dodržuje se celoživotně. Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny, každý den se jí tři lžičky ovesných otrub a každý den chodíte alespoň 20 minut a také pěšky po schodech. Dostatečně pijete. Jídelníček dodržujeme podobný jako je ve třetí fázi.

Výhody

  • pokud se dodržuje, nedostaví se jo-jo efekt
  • naučíte se nové recepty
  • máte pravidelný pohyb
  • nemusíte počítat kalorie

Nevýhody

  • čtvrtou fázi musíte dodoržovat celoživotně
  • nelze ji doporučit těm, kteří mají alergii na otruby
  • nevolnost z nedostatku sacharidů

Vydané knihy o Dukanově dietě

Dr. Pirre Dukan - Dukanova dietaDukanova dieta – Jak rychle a přitom trvale zhubnout

Dr. Pierre Dukan

Vydavatel: Noxi, 2012

Pokoušeli jste se již mnohokrát zhubnout, ale k ničemu to nevedlo? Francouzský odborník na výživu nabízí jednu z nejúčinnějších, léty praxe ověřenou dietu, která vás konečně uspokojí!

Chci o knize více informací

 

Dukanova dieta ve 350 receptech

Dukanova dieta ve 350 receptech

Dr. Pierre Dukan

Vydavatel: Noxi, 2013

V této knize najdete 350 receptů, které během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké takové jsou recepty v této knize: suflé z drůbežích jater, masové kuličky s bylinkami, pečené telecí v omáčce, pražma v obalu s cibulkou, a další.

Chci o knize více informací

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život