Sdílej se svými přáteli...

Pritikinova dieta

Pritikinova dieta je jednou z dalších zajímavých diet, které nám mohou pomoci s redukcí nadbytečných kilogramů. Specializuje se na hospodaření našeho těla s tuky, komplexními sacharidy a vlákninou. Na celkem jednoduchém principu si pak vybíráme potraviny a úbytek na hmotnosti je značně velký. Hlavně chrání i před kardiovaskulárními chorobami.Před konzultací
−16 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Podstata diety

Samotný autor diety Pritikin měl velké problémy s ucpanými tepnami. Tepny se ucpali přebytkem cholesterolu. Ten vzniká nevhodnou kombinací konzumace živočišných nasycených tuků a samozřejmě jednoduchých sacharidů. Pritikin proto přišel s touto novou dietou spolu s cvičebním plánem.

Princip je založen na tzv. tlustém instinktu, který nás nutí jíst více, než potřebujeme. Podle autora této diety je však tento princip možné oklamat. A to omezením tuku v potravě na pouhých 5 – 10% a zvýšením podílu komplexních sacharidů až na 80%. K tomu přidáme dostatek vlákniny a vhodný cvičební program. Máme povolené, nevhodné a zakázané potraviny, které lze konzumovat.

Povolené a zakázané potraviny

Mezi povolené potraviny patří ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny, mléko, ale i jogurty bez tuku, tvaroh, různé druhy koření a bylinek, čaj i káva nebo mořské plody a libové maso.

Nevhodné potraviny je nutno výrazně omezit. Patří sem rafinovaný cukr (klasický bílý) a umělý, sůl a alkohol a rostlinné oleje. Absolutní zákaz pro potraviny je nastaven pro tropické oleje, máslo, živočišný tuk, čokoláda, margarín, tučné maso, smažená jídla, sladké potraviny a omáčky nebo i normální bílé pečivo či kokos a vaječný žloutek.

Výhody

  • zbavíte se škodlivého cholesterolu v těle
  • chrání před kardiovaskulárními chorobami
  • rychlý úbytek kilogramů

Nevýhody

  • možný nutriční deficit
  • jídlo bez tuku je suché a hutné
  • v restauraci jídlo na způsob této diety neseženete

Princip stravování podle Pritikinovy diety

Vzorový jídelníček Pritikinovy diety

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: