Sdílej se svými přáteli...

Proteinová dieta

Hubnutí s proteinovou dietou

Dieta založená na zvýšené konzumaci proteinů, tedy bílkovin, rozhodně není žádnou novinkou. Úspěšně se používá už více než 40 let a jejím otcem je George L. Blackburn, profesor z Harvardovy univerzity. Princip diety je jednoduchý, spočívá v náhradě jídla bílkovinami. Může být i úspěšná.Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Běžná jídla se nahrazují proteinovými

Základem proteinové diety je skutečnost, že dvě až čtyři běžná jídla ve své stravě vyměníte za speciální proteinové pokrmy. Ovšem pozor, nejedná se o doplňky stravy, ale skutečně speciální lékařsky schválené a testované pokrmy. Pokud byste si vybrali nějaký v lékárně běžně dostupný potravinový doplněk a považovali ho za zdroj bílkovin, můžete svému tělu víc uškodit než prospět. Proteinové pokrmy a jejich složení byste rozhodně měli konzultovat s lékařem, který by vám měl nastavit dietu podle vašich individuálních potřeb.

Výhodou proteinových jídel je, že mají velice nízkou energetickou hodnotu a minimum tuků a cukrů. Jejich konzumací ve svém těle vytvoříte stav ketózy, proto se dietě někdy také říká ketogenní. Při tomto stavu organismus nejlépe odstraňuje přebytečné tukové zásoby.

Většinou má proteinová dieta několik fází. Jednotlivé fáze probíhající diety se liší počtem konzumovaných proteinových jídel a jídel vlastních. Energetická hodnota jídla je v první fázi nejnižší, tehdy se mohou až čtyři běžná jídla nahrazovat jídly proteinovými a mělo by dojít k největší redukci hmotnosti. Později se energie jídla zvyšuje, přibývá také sacharidů. Postupně se stabilizuje hmotnost.

Výhody:

  • Hubnete zdravě a hlavně tukovou tkáň, díky tomu se vám zlepšuje hladina krevního cukru a cholesterolu v krvi.
  • Díky dostatku proteinů netrpí vaše svaly úbytkem.
  • Ketóza vzbuzuje v těle dojem sytosti, takže netrpíte hlady a nejste proto z diety nervózní.

Nevýhody:

  • Během této diety byste měli být pod lékařským dohledem a vše konzultovat, protože při rychlém odbourávání tuků se uvolňují také škodlivé látky navázané na tuky.
  • Dieta není vhodná pro těhotné ženy, kojící matky, dospívající děti nebo obézní děti, dále pro pacienty s jaterními chorobami, onemocněním krve.
  • Musíte si odepřít určité druhy běžných potravin a nahradit je jídly se speciálním složením.

Princip stravování při proteinové dietě:

proteinové jídlo (lékařsky schválená instantní proteinová jídla, která si zakoupíte v lékárně či prodejně se speciální výživou, mají různé příchutě, můžete si vybrat ze široké nabídky),
zelenina (jakákoli mimo rajčat, paprik, kukuřice, kedluben, mrkve a jakýchkoli luštěnin – aby neovlivňovaly obsah bílkovin v těle). Zeleninu můžete různě kombinovat, nastrouhat jako salát. Můžete konzumovat například hlávkový salát, okurky, brokolici, květák, červenou řepu,
proteinové jídlo,
proteinové jídlo (tyčinka),
vlastní jídlo, které se povoluje, například dietně upravená libová masa, především kuřecí a krůtí prsa, ryby, které neobsahují tuk (pstruh). Připravovat by se měla ideálně na vodě buď vařením, nebo v páře. Jako přílohu zvolte zeleninu a to buď syrovou, nebo vařenouči dušenou – opět se vyvarujte zakázaných druhů zeleniny (viz seznam u dopolední svačiny). Masa by nemělo být více než 150 gramů v syrovém stavu na jednu porci.
Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život