Sdílej se svými přáteli...

Lehký dietní piškot s krémem z lesního ovoce

Doba přípravy: 40 minut
Obtížnost: nízká
Druh: svačina

I v období diety nebo při zdravém stravování máme občas chuť si malinko zahřešit. Nejen že je to jednou za čas povoleno, navíc i existují lehké varianty na přípravu sladkých pokrmů, stejně jako je tento recept na piškot s krémem z ovoce.

Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Ingredience:

  • 4 ks Vejce slepičí;
  • 2 ks polévková lžíce Stévie jako sypké sladidlo;
  • Mandlová mouka – tolik, co váží vejce (většinou vejce budou cca 50 gramů, čili asi 200 g mouky;
  • 200 g Tvaroh nízkotučný;
  • ½ ks Citron;
  • 50 g Ovoce (jahody, maliny, ostružiny, borůvky apod.)

Postup:

Do dvou misek si rozklepáváme vejce, do jedné vložíme žloutky, do druhé bílky. Pomocí elektrického šlehače vyšleháme z bílků tuhý sníh. Ke žloutkům ve druhé misce přidáme stévii jako sypké sladidlo a prošleháme. Z poloviny citronu nastrouháme kůru a přidáme ji do misky s našlehanými žloutky se stévií. Znovu prošleháme. Přisypeme mandlovou mouku a opět promísíme nejlépe hnětačem na těsto. Pak postupně po částech vmícháváme sníh z bílku. Mícháme buď ručně, nebo použijeme hnětač na těsto.

Jakmile je těsto úplně hladké a netvoří se v něm bubliny (ty je nutné případně vymíchat ručně), připravíme si formu na pečení. Buď vymažeme rozpuštěným tukem a vysypeme mandlovou moukou nebo vyložíme pečícím papírem. Zapneme si troubu a předehřejeme na 180 °C. Připravené těsto vlijeme do formy. Vložíme do trouby a necháme péct minimálně 20 minut.

Mezitím si opláchneme studenou vodou ovoce. Vložíme ho do mixéru a rozmixujeme na hladkou kaši. Přidáme nízkotučný tvaroh a dál mixujeme, dokud není ovocný tvarohový krém úplně hladký. Upečený piškot vytáhneme z trouby a necháme ho vychladnout. Vychladlý potřeme ovocným tvarohovým krémem a dáme minimálně na 2 hodiny do ledničky ztuhnout.

Počet porcí: 4

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život