Sdílej se svými přáteli...

Míchaný salát z červené řepy a zelí

Doba přípravy: 25 minut
Druh: Svačina, Příloha

Tento zdravý salát je vhodný například při detoxikaci organismu nebo i při redukční dietě. Navíc řepa i salát mají v sobě spoustu antioxidantů.

Před konzultací
−18 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Postup:

Část hlávky bílého mladého zelí propláchneme pod proudem vody a postrouháme na nudličky na hrubém struhadle. Nastrouhané zelí vložíme do sítka. Do menšího hrnce vlijeme vodu a na plotně ji přivedeme k varu. Vroucí vodou zalijeme nastrouhané zelí a spaříme ho. Díky tomu potom bude čerstvé zelí pro žaludek a střeva stravitelnější.

Pod studenou vodou omyjeme červenou řepu, oloupeme ji a nastrouháme na hrubším struhadle na nudličky. Také červenou řepu vložíme do sítka a spaříme pro lepší stravitelnost vroucí vodou.

Obojí, jak spařené zelí, tak i spařenou červenou řepu, vložíme do mísy a zlehka vařečkou promícháme. Okyselíme citronovou šťávou a opět promícháme. Přidáme kmínový olej a znovu lehce zamícháme. Nakonec mírně osolíme a vmícháme nadrobno nasekanou bazalku. Odložíme do chladu, nejlépe do ledničky, kde necháme hotový salát alespoň hodinu. Potom vyndáme z ledničky, rozdělíme do misek a servírujeme. Můžeme nabízet buď jako výživnou vitamínovou svačinu, nebo jako přílohu či salát k hlavnímu jídlu.

Počet porcí: 4

Ingredience

  • 200 g Červená řepa
  • 200 g Bílé zelí
  • 1 ks polévková lžíce Bazalka čerstvá
  • 2 ks kávová lžička Citronová šťáva
  • 3 ks špetka Sůl mořská
  • 2 ks kávová lžička Olej kmínový
  • 1 l Voda pitná
Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život