Jaké zkušenosti s námi mají naši klienti?

Podívejte se, jak jsme pomohli lidem, kteří mají stejné zdravotní problémy, jako vy. Když jsme pomohli jim, můžeme pomoct i vám. Stačí se jen objednat na nezávaznou úvodní konzultaci.

Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-10 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 3 měsících od konzultace

Po 3 měsících od konzultace

„Za 3 měsíce, které základní program „Světa zdraví“ trval, jsem shodila 10 kilo (šla jsem do toho s tím, že když zhubnu 5 – 7 kg, budu spokojená). Od skončení mého programu neuplynula ještě dlouhá doba (něco přes měsíc), ale zatím jsem nenabrala ani kilo zpátky a to si občas dopřeji i nějaké to mlsání (nanuk, čokoládová tyčinka). Bez cvičení a cenných rad výživové poradkyně by to asi nešlo.“

Chci si přečíst celý příběh

Jana Mafková

Příběh paní Jany, která zhubla 10 kg za 3 měsíce

Poradnu „Svět zdraví“ jsem našla na internetu a zašla jsem tam spíše ze zvědavosti. Pochopitelně jsem už před návštěvou ve Světu zdraví držela dietu několikrát, ale vždy se dostavil Jojo efekt. Řekla jsem si tedy, že když zde nabízejí nastavení diety na míru, že to zkusím.

Rozhodnutí začít mělo v mém případě hned několik důvodů. Tím hlavním bylo pochopitelně zdraví. Při sebemenší fyzické námaze jsem se hodně potila, dostavilo se u mě chrápání a velmi často mě bolela záda a nohy.

No a tím dalším důvodem bylo pochopitelně dilema, zda si jít koupit o 2 čísla větší oblečení, nebo se sebou začít něco dělat tak, abych se zase dobře cítila ve věcech, které jsem ráda nosila, ale už jsem je neoblékla nebo jsem v nich byla nechutně nacpaná.

Moje nadváha byla způsobená nedostatkem pohybu a také nepravidelným stravováním. Nesnídala jsem, nesvačila, často ani neobědvala, a tak jsem velmi často poprvé jedla až po 15 hod. odpoledne, kdy jsem se vrátila z práce. No a pak byl večer a já jsem si ke sledování televize vzala tabulku čokolády nebo pytlík brambůrků.

Moje výživová poradkyně mi poradila, jaké potraviny jsou pro mě vhodné a kterým se naopak úplně vyhnout. Začala jsem pravidelně jíst, zvýšila jsem příjem tekutin z 1,5 litru na 3,5 litrů, a zařadila jsem i tělesnou aktivitu. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Za 3 měsíce, které základní program „Světu zdraví“ trval, jsem shodila 10 kilo (šla jsem do toho s tím, že když zhubnu 5 – 7 kg, a budu spokojená).

Svět zdraví vřele doporučuji všem, kteří mají chuť změnit způsob života a více dbát o svoje zdraví. Ta námaha za to rozhodně stojí!!

-27 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 3 měsících od konzultace

Po 3 měsících od konzultace

„Bez 29-ti kil je mi krásně a užívám si nemálo obdivů od jiných za to, co jsem dokázala. Především mě ale nyní hřeje ten krásný pocit ze sebe samé…“

Chci si přečíst celý příběh

Kateřina Vojáčková

Příběh paní Katky, která zhubla 29 kg

S 29-ti kily navíc jsem se přestala cítit dobře. Bolela mě záda a nohy a převládal u mě špatný pocit z toho, že je mi všechno čím dál menší. Nikdy jsem se nijak zvlášť nepřejídala. U mě byl hlavní problém v tom, že jsem byla „závislá“ na slaných pochutinách (zvláštní je, že teď mi to vůbec nechybí).

Jelikož do mě má rodina neustále „hučela“, ať už s tím něco udělám a můj pocit ze sebe samé, byl čím dál horší, rozhodla jsem se, že si zajdu k výživovému poradci. Několika dietami jsem si již prošla a vždycky to dopadlo neúspěšně. Znám tedy, co je to zhubnout, ztloustnout, zhubnout, ztloustnout…

Nyní je to ale jiné. Na počátku jsem měla strach z toho, že nebudu stíhat tak často jíst a pít a hlavně také z toho, že budu muset jíst jídla, která mi nechutnají. V sebe sama jsem ale nikdy věřit nepřestala. Nakonec to dopadlo tak, že si vařím jen jídla, která mi chutnají, a na nějakou tu svačinku si vždycky čas najdu.

Nezapomínám na to, že občas si člověk něco malého dovolit musí, a tak jsem do svého režimu zavedla „happy day“ (den, kdy si mohu dovolit něco hříšného). Ze začátku jsem byla velmi překvapená, že to s mou váhou nic nedělá. Postupem času jsem ale začala chápat, že vše spočívalo v tom, udělat ve svém metabolismu trochu pořádek, dodat mu více vody a to tělo pak začne fungovat úplně jinak.

Bez 29-ti kil je mi krásně a užívám si nemálo obdivů od jiných za to, co jsem dokázala. Především mě ale nyní hřeje ten krásný pocit ze sebe samé…

Výsledky paní Katky

Hodnoty Váha Tuk Voda Viscerální tuk* Obvod pasu Obvod boků
Původní 88,5 kg 35,1 kg 37,1 kg 7 93 cm 111 cm
Současné 61,5 kg 14,4 kg 33 kg 1 67 cm 90 cm
Rozdíl -27 kg -20,7 kg -4,1 kg -6 -26 cm -21 cm

* Čím nižší hodnota, tím lépe.

Chci skrýt tento příběh

Kateřina Vojáčková

-30 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 4 měsících od konzultace

Po 4 měsících od konzultace

„Během čtyř měsíců, kdy jsem striktně dodržoval Vaše doporučené rady jsem shodil cca 30 kg a nyní si udržuji váhu, která mi naprosto vyhovuje.“

Chci si přečíst celý příběh

Robert Beck

Příběh pana Roberta, který zhubnul 30 kg za 4 měsíce

Váhově jsem patřil mezi průměrně stavěné muže. Během deseti let jsem ale postupně nabíral kila, aniž bych si uvědomoval jak moc. Jelikož nabírání na váze bylo postupně vzrůstající, tak mě nijak neomezovalo v běžném životě. Teprve až poslední rok jsem si začal uvědomovat, že se stupňují moje zdravotní obtíže v podobě bolesti kloubů, zad, celkové únavy a v neposlední řadě i omezený pohyb při běžné potřebě jako je např. zavazování si obuvi.

Byl jsem si vědom, že mé stravovací návyky nejsou pomalu žádné a to včetně pitného režimu. Co se týče mého rodinného okolí a přátel, tak jsem nezaznamenal žádné negativní reakce na mou postupně se měnící postavu. Ale i tak jsem si čím dál častěji uvědomoval, že je nejvyšší čas pro změnu, ale stále jsem to oddaloval.

První krok ke změně mého životního stylu učinila moje žena na základě vyplnění Vašeho dotazníku a jeho odeslání. Zbytek byl již jen a jen na mě. Po první návštěvě u Vás jsem byl přesvědčen, že to nebude snadné, ale jelikož jsem neměl co ztratit, kromě nabraných kil, rozhodl jsem se alespoň to zkusit. Radikálně jsem dle Vašich rad změnil životosprávu i pitný režim, přidal více pohybu a úspěch se začal postupně dostavovat v podobě úbytku tukových zásob, zvýšení svalové hmoty a vitality.

Během čtyř měsíců, kdy jsem striktně dodržoval Vaše doporučené rady jsem shodil cca 30 kg a nyní si udržuji váhu, která mi naprosto vyhovuje.

Výsledky pana Roberta

Hodnoty Váha Tuk Voda Viscerální tuk* Obvod pasu Obvod boků
Původní 110,1 kg 30,5 kg 55,5 kg 12 114 cm 114 cm
Současné 81 kg 10,9 kg 49,7 kg 5 87 cm 102 cm
Rozdíl -29,1 kg -19,6 kg -5,8 kg -7 -27 cm -12 cm

* Čím nižší hodnota, tím lépe.

-13 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po roce od konzultace

Po roce od konzultace

„U prvního syna jsem přibrala 26 kg, u druhého 24 kg až na vrcholných 105 kg a nešlo mi zhubnout ani kilo.“

Chci si přečíst celý příběh

Kateřina Procházková

Příběh paní Kateřiny, která zhubla po porodu 12,7 kg

U prvního syna jsem přibrala 26 kg, u druhého 24 kg až na vrcholných 105 kg a nešlo mi zhubnout ani kilo.

Našli mi štítnou žlázu, takže poslední 2 měsíce beru léky (i když jsem hlídaná skoro 5 let).

Potom mně kamarádka řekla, jestli nezajdeme k vám. Moc jsem tomu nevěřila, ale přesto jsem šla.

Manžel tomu z počátku nevěřil, považoval to za vyhozené peníze.

Ale já jsem věděla, že nemám moc pevnou vůli a potřebuji hlídat.

U vás jsem byla rok a zhubla jsem do této podoby.

Za což Vám mnohokrát děkuji. Sama bych to nedokázala.

„U prvního syna jsem přibrala 26 kg, u druhého 24 kg až na vrcholných 105 kg a nešlo mi zhubnout ani kilo.“

Výsledky paní Katky

Hodnoty Váha Tuk Voda Viscerální tuk* Obvod pasu Obvod boků
Původní 104,7 kg 46,7 kg 42,4 kg 9 103 cm 121 cm
Současné 92 kg 36,6 kg 40,1 kg 7 97 cm 114 cm
Rozdíl -12,7 kg -10,1 kg -2,3 kg -2 -6 cm -7 cm

* Čím nižší hodnota, tím lépe.

Chci skrýt tento příběh

Kateřina Procházková

-4 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po konci programu

Po konci programu

„I přes tyto překážky se nám záhy začalo dařit odbourávat nadbytečné kilogramy a snižovat % tuků v těle. Syn začal být pohyblivější, v běhu dotahoval kamarády a mohl opět začít nosit oblečení, které jsme dříve odložili, neb mu bylo malé… „

Chci si přečíst celý příběh

Jakub Fišer, 9 let

Příběh Jakuba, který se naučil zdravě stravovat již v útlém věku

O Světě zdraví jsem se dozvěděla od kolegyně, která zde již po pár konzultacích byla velice spokojená. Již nějakou dobu před tím jsem byla rozhodnuta, že se synem zajdu k odborníkům, využila jsem tedy tohoto doporučení. Syn nebyl obézní, ale oproti většině svých vrstevníků byl rozhodně silnější a méně obratný. Za poslední rok přešel z tenisu na bojový sport, kde se o dost méně pohyboval, navíc podstoupil plánovanou operaci, kdy byl cca 2 měsíce bez pohybu, skladba jeho jídelníčku nebyla vhodná a v neposlední řadě, jak se zpětně ukázalo, jeho jídelníček nebyl pod kontrolou.

Při první konzultaci a měření mi bylo sděleno, že syn je téměř na hranici obezity a že je tedy úprava stravy velmi žádoucí. Chvilku jsem zaváhala při sdělení částky za několikaměsíční konzultace, ale s odstupem času vidím, že investice je rozhodně na místě. Vždyť důležité informace týkající se změny stravovacích návyků, které se ve Světě zdraví dozvíte, mají mnohem vyšší cenu… V té době jsem ani tolik nepřemýšlela o tom, že je zároveň ohroženo jeho zdraví v budoucnosti.

Postupně jsme odhalovali špatné návyky, začali používat náhrady za nevhodné potraviny a jejich složky, poznávali pokrmy do té doby pro nás téměř neznámé a nevyzkoušené. Změnili jsme a celkově obohatili skladbu snídaní, svačin, obědy ve školní jídelně změnit bohužel nebylo možné, odbourali jsme neomezený přísun bonbónů ve školní družině, o kterém jsem ani netušila, a také jsme upravili večeře.

Vše probíhalo, dá se říci, s mnohem větší lehkostí, než jsem očekávala. Brzy jsme ale narazili na velký problém, se kterým se bohužel potýkám dodnes a lze jej často velice těžko ovlivnit. Každopádně milí rodičové počítejte s tím, že veškerou vaši snahu budou střídavě podrývat a kazit babičky, dědečkové, tetičky, sousedky, známí a dokonce i pedagogičtí pracovníci ve vašem okolí, se slovy „Vždyť tomu chudákovi ani nedáš pořádně najíst“, „Ale děti přece musejí jíst sladké“ nebo „Vždyť je to dnes jen výjimečně“ se budete setkávat i půl roku od počátku úpravy stravy. A nebo prostě i přes vaše opakované žádosti dítěti nacpou k večeři párky, v nestřežený okamžik mu podstrčí po večeři pořádný kus koláče, na výletě opakovaně zakoupí k pití půl litru sladké limonády nebo na návštěvu přinesou sáček bonbónů a čokoládu.

I přes tyto překážky se nám záhy začalo dařit odbourávat nadbytečné kilogramy a snižovat % tuků v těle. Syn začal být pohyblivější, v běhu dotahoval kamarády a mohl opět začít nosit oblečení, které jsme dříve odložili, neb mu bylo malé… Od začátku školního roku má také více aktivit – 5x týdně trénink nebo cvičení. Nyní jsme na dobré cestě, ale spousta práce je ještě před námi. Brzy se chystáme na kontrolní přeměření a pravděpodobně také na další konzultaci.

Máme štěstí, že syn je ve věku, kdy pochopil, jaké následky mohou mít špatné stravovací návyky a jsem na něj pyšná, že se naučil odmítat určitá nevhodná jídla či nápoje. Bohužel u dětí ještě mladších není možné očekávat, že jejich hlavička pobere fakt, co je vhodné a co není. Je to jen na nás dospělých, jak dovolíme stravovat se svým dětem a jakou chceme mít kontrolu nad tím, jak se stravují v jídelnách, s našimi blízkými či známými.

Děkujeme Světu zdraví a přejeme mnoho úspěchů s dětskými klienty.

„I přes tyto překážky se nám záhy začalo dařit odbourávat nadbytečné kilogramy a snižovat % tuků v těle. Syn začal být pohyblivější, v běhu dotahoval kamarády a mohl opět začít nosit oblečení, které jsme dříve odložili, neb mu bylo malé… „

Jakubovy výsledky

Hodnoty Váha Tuk Voda
Původní 49,1 kg 13,1 kg 26,4 kg
Současné 45 kg 10,2 kg 25,5 kg
Rozdíl -4,1 kg -2,9 kg -0,9 kg
Chci skrýt tento příběh

Jakub Fišer, 9 let

-29 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 7 měsících od konzultace

Po 7 měsících od konzultace

„Za 7 měsíců jsem zhubnul 29 kg, obvod pasu se snížil o 36 cm. Podstatně se mi zvýšila energie, přestala pálit žáha, netrpím plynatostí a schody nebo kopec vyběhnu skoro jako za mlada. K načerpání nové energie mně stačí 6 hodin spánku a během dne několikrát neusínám.“

Chci si přečíst celý příběh

Alois Winkler, 68 let

Příběh pana Aloise, který zhubnul 29 kg za 7 měsíců

Je mi 68 let. Po odchodu do důchodu se u mě značně snížila pohybová aktivita, přestaly „stresy“ v práci a prakticky začal klidný a pohodový život. V té době jsem s výškou 171 cm vážil 94 kg. Vzhledem k tomu, že jsem miloval pravou českou kuchyni (svíčkovou, vepřo–knedlo-zelo, různé druhy omáček, uzeniny, bílé pečivo, pšeničný chléb apod.) se váha během jednoho roku vyšplhala na 103 kg. Také jsem po dobrém a vydatném obědě nepohrdnul pivem z Plzně. Pitný režim byl pro mě „španělská vesnice“. Pil jsem pouze kávu, sycené minerálky a hlavně pivo. Když mně někde nabízeli čistou vodu, tak jsem ji s díky odmítal a prohlašoval, že jsem pil vodu naposledy, když jsem se topil.

Začaly se dostavoval různé zdravotní problémy jako: pálení žáhy, překyselení žaludku, dýchavičnost, bolest kloubů. Přestože jsem denně spal více než 9 hodin, tak jsem se druhý den cítil unavený. Nechtěl jsem se s takovým stavem smířit. Na doporučení známých jsem začal držet „zaručenou dietu“, po které zhubnu během krátké doby. Snížil jsem denní příjem kcal o 1/3, vážil a počítal kcal v každém soustu. Byla to hladová dieta. Asi po 3 měsících jsem zhubl o 9 kg. Byl jsem spokojen, začal konzumovat oblíbenou „českou kuchyni“ a zhruba po 4 měsících se váha vrátila zpět na 103 kg a dále stoupala, až dosáhla 116 kg. Zdravotní problémy se zvyšovaly a nespokojenost s uvedenou situací vzrůstala.

Zase jsem začal na internetu hledat nějakou hubnoucí dietu. Po přečtení internetových stránek „Světa zdraví“ jsem se přihlásil, sjednal návštěvu a rozhodl se pro spolupráci s odborníky pod lékařským dohledem.

Při první návštěvě po změření a zvážení jsem byl seznámen s celkoým stavem: váha 116 kg, metabolický věk 103. Byl to pro mě šok. Díky tomu jsem si uvědomil vážnost dané situace (vzrůstající zdravotní problémy) a rozhodl jsem se pro navrhovanou terapii. Mám 4 vnoučata a rád bych jim předal nějaké znalosti a zkušenosti. Na základě rozboru krve byl stanoven jídelníček pro moji osobu a při pohovoru mi bylo sděleno, jakých chyb jsem se dopouštěl při stravování. Radikálně jsem změnil svůj jídelníček a začal pravidelně chodit na procházky. Za každého počasí. Nesmím hladovět, jím 5x denně, oproti dříve 2-3 x, dodržuji pitný režim, konzumuji určené potraviny dle jídelníčku.

Za 7 měsíců jsem zhubnul 29 kg, obvod pasu se snížil o 36 cm. Podstatně se mi zvýšila energie, přestala pálit žáha, netrpím plynatostí a schody nebo kopec vyběhnu skoro jako za mlada. K načerpání nové energie mně stačí 6 hodin spánku a během dne několikrát neusínám. Pokud potřebuji něco sebrat ze země, mohu se sehnout a už si nemusím klekat. Změnil jsem šatník. Už nemusím chodit nakupovat do nadměrných velikostí a už se nestydím za svoji postavu.

K tomuto úspěchu mi hlavně pomohla manželka, která se snažila připravovat pestrou stravu dle doporučeného jídelníčku a moje pevná vůle a specialistka Ivana Menclová.

Celá moje rodina je velmi šťastná, že jsem se rozhodl i v tomto věku pro zdravé stravování a předcházení případným nemocem.

„Za 7 měsíců jsem zhubnul 29 kg, obvod pasu se snížil o 36 cm. Podstatně se mi zvýšila energie, přestala pálit žáha, netrpím plynatostí a schody nebo kopec vyběhnu skoro jako za mlada. K načerpání nové energie mně stačí 6 hodin spánku a během dne několikrát neusínám.“

Výsledky pana Aloise

Hodnoty Váha Tuk Voda Viscerální tuk*
Původní 116 kg 41,1 kg 54,8 kg 24
Současné 88,5 kg 18,9 kg 50,9 kg 14
Rozdíl -27,5 kg -22,2 kg -3,9 kg -10

* Čím nižší hodnota, tím lépe.

Chci skrýt tento příběh

Alois Winkler, 68 let

-14 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 4 měsících od konzultace

Po 4 měsících od konzultace

„Výsledek se dostavil. Po necelých čtyřech měsících s sebou nevláčím 14 kg, v pase mě ubylo 14 cm a moje postava je o tři konfekční čísla méně prostorově výrazná, to vše bez hladovění a týrání tělesné schránky ve fitcentru. Svoji ušetřenou energii mohu tak věnovat vnoučatům k jejich i mé veliké radosti.“

Chci si přečíst celý příběh

Jaroslava Sajdlová, 62 let

Příběh paní Jaroslavy, která zhubla 14 kg za 4 měsíce

S nadváhou jsem se trápila dlouho, vlastně díky rodinným dispozicím celý život. Dříve to spravila „dieta“ – hladovka, ale s přibývajícími léty jsem se za pomoci permanentního hladu a jo jo efektům dopracovala k hmotnosti, která mi působila zdravotní potíže, zejména zvýšenou hladinu cukru, cholesterolu a stále častěji se ozývaly bolesti kloubů a další potíže. Ve skrytu duše jsem doufala, že si s tím nějak poradím sama, ale nešlo mi to.

Zhruba před čtyřmi měsíci jsem na internetu objevila „Svět zdraví“ a bez rozmyšlení jsem se objednala. Poradili mi! Moje výživová poradkyně mě vysvětlila veškeré zásady, které je nutno při hubnutí dodržovat, seznámila mě s tím, co a jak funguje a zejména kontrolovala moje snažení. Bylo-li třeba, dozvěděla jsem se, kde dělám chyby a jaké to přináší důsledky. Výsledek se dostavil. Po necelých čtyřech měsících s sebou nevláčím 14 kg, v pase mě ubylo 14 cm a moje postava je o tři konfekční čísla méně prostorově výrazná, to vše bez hladovění a týrání tělesné schránky ve fitcentru. Svoji ušetřenou energii mohu tak věnovat vnoučatům k jejich i mé veliké radosti.

Nejsem u cíle, ale výsledky, byť jen z poloviny cesty, kterou jsem si stanovila, mi přináší uspokojení, dobrý pocit a zejména zlepšení mého zdravotního stavu.

Všem, kteří se ze „Světa zdraví“ podíleli na dosažení mých výše uvedených výsledků, patří dík a přání mnoha dalších úspěchů v boji s obezitou.

Chci skrýt tento příběh

Jaroslava Sajdlová, 62 let

-7 kg
Před konzultací

Před konzultací

Po 6 měsících od konzultace

Po 6 měsících od konzultace

„Za půl roku se mi s pomocí odborníků ze Světa zdraví Zlín podařilo shodit 7 kg. Není to sice tak moc, ale já jsem spokojený a hlavně se cítím lépe.“

Chci si přečíst celý příběh

Pavel Šrámek

Příběh pana Pavla, který zhubnul 7 kg za 6 měsíců

Během posledních deseti let šla moje váha pomalu a jistě nahoru. Z 86 kg jsem začal atakovat stovku (97 kg). Moje váha mě začala limitovat v běžném životě. Utáhnou si brusle byl najednou problém a o oblečení ani nemluvím. Odmalička jsem sportoval a váhu nemusel nikdy řešit.

Fakt, že mám sedavé zaměstnání společně se špatnými stravovací návyky se však projevil.

Zkoušel jsem víc sportovat dle rad z internetu v tepové frekvenci, kdy se spaluje tuk, ale žádné účinky jsem nezaznamenal. Rozhodl jsem se proto najít někoho, kdo mi poradí jak na to a rozhodl jsem se pro Svět zdraví ve Zlíně.

Předem jsem vyloučil striktně dodržovat přesný jídelníček, vážení potravin atd. Zaujala mě nabídka Světa zdraví GreenFit Zlín na bázi nutriční typologie a dlouhodobější spolupráce.

Za půl roku se mi s pomocí odborníků ze Světa zdraví Zlín podařilo shodit 7 kg. Není to sice tak moc, ale já jsem spokojený a hlavně se cítím lépe. Už na začátku při vyhodnocení nutriční typologie mi vyšlo, že snižování váhy půjde pomaleji. Změna stravovacích návyků nebyla nijak radikální, ale pozvolná, aby mi vyhovovala. Ověřil jsem si, že hubnutí nesmí být založeno na odříkání a hladovění.

Způsob už znám. Teď záleží už jen na mně, jak toho využiji…

Děkuji.

Výsledky pana Pavla

Hodnoty Váha Tuk Voda Viscerální tuk* Obvod pasu Obvod boků
Původní 97,6 kg 24,9 kg 50,4 kg 11 104 cm 107 cm
Současné 89,8 kg 20,2 kg 47,7 kg 10 95 cm 102 cm
Rozdíl -7,8 kg -4,7 kg -2,7 kg -1 -9 cm -5 cm

* Čím nižší hodnota, tím lépe.

O hubnutí ve Světě zdraví jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život