Jaké zkušenosti s námi mají naši klienti?

Podívejte se, jak jsme pomohli lidem, kteří mají stejné zdravotní problémy, jako vy. Když jsme pomohli jim, můžeme pomoct i vám. Stačí se jen objednat na nezávaznou úvodní konzultaci.

Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-19 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Můj příběh začal v dubnu 2016. Po těžkém traumatickém zážitku jsem se předchozí dva roky potácela mezi žalem a hněvem, steskem a beznadějí.  Řešila jsem to jídlem, a tak jsem přibírala a přibírala.“

Chci si přečíst celý příběh

Dagmar Jacyková

Na cestě za lepší postavou jsem potkala i novou lásku. Nedokážu ani popsat, jaké štěstí prožívám.

Můj příběh začal v dubnu 2016. Po těžkém traumatickém zážitku jsem se předchozí dva roky potácela mezi žalem a hněvem, steskem a beznadějí.  Řešila jsem to jídlem, a tak jsem přibírala a přibírala.

Jednoho nedělního odpoledne jsem zapnula počítač a uviděla nabídku na konzultaci k nutričnímu specialistovi. Bylo to jako, když problikne světlo uprostřed naprosté tmy. Jsem ráda, že jsem to znamení nepropásla a na konzultaci se objednala.

Ten čin změnil můj život k nepoznání. S ubývajícími kilogramy stoupalo mé přesvědčení, že zase bude líp. Ustupovaly všechny ty ošklivé pocity a dostavovaly se naopak pocity radostné až euforické. Naučila jsem se zdravě a chutně jíst a začlenila jsem do svého života pravidelný pohyb.

Během roku jsem zhubla téměř 20 kilo, získala obdiv všech přátel a známých a v průběhu té cesty i novou lásku. Nedokážu ani popsat, jaké štěstí prožívám. Není to snadné, ale stojí to za to a nejste na to sami. Tím chci velmi poděkovat především paní Fílové.

Zakončím svůj příběh citátem z tvorby brazilského spisovatele Paola Coelha.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit“.

Přeji mnoho úspěchů všem, kteří se rozhodnou změnit své životy.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-34 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Upřímně, byla i chvíle, kdy jsem s tím chtěl seknout… Ale přišly první výsledky, kila šla dolů, začal jsem se cítit lépe, začal jsem se lépe hýbat a tím jsem si teprve uvědomil, jak mě moje vysoká hmotnost omezovala.“

Chci si přečíst celý příběh

Jan Kahoun

Jedno z nejlepších rozhodnutí…

Problémy s hmotností jsem měl vlastně skoro již od dětství, takže to člověku už připadalo normální. V pohybu jsem díky práci a koníčkům neustále, a tak mi ani nepřišlo, že by mě to nějak moc omezovalo. Zdravotní potíže jsem také neměl. Zkrátka jsem si zvykl a postupně přibíral, až jsem to dotáhl na “krásných” 133 kg.

Zlom nastal v roce 2018. V červnu jsem skončil v nemocnici se zánětem myokardu. Tam jsem si začal uvědomovat problémy s tím spojené. Vrchol všeho byl, když mi lékař řekl, že by bylo dobré podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí, což ovšem provést nemůže, protože jsem na to moc těžký…

Po hospitalizaci jsem začal docházet k známé paní doktorce, která mě přesvědčovala, abych zhubl alespoň požadovaných 8 kilo a vyšetření magnetickou rezonancí mohl absolvovat. Tehdy jsem si řekl, že zhubnout zkusím, ale když už, tak pořádně. Ale jak na to?

Rozhodl jsem se nechat si poradit od výživového poradce po doporučení známých na různé drastické diety, které jsem okamžitě zavrhl, protože k tomu nemám absolutně důvěru. A tak jsem se v září s o něco větší důvěrou ocitl u poradkyně Mirky.

Dozvěděl jsem se, že jím málo a hlavně úplně špatně. Na základě důkladných diagnostik jsme udělali změny v mém jídelníčku a vůbec v návycích – prostě jsem začal pořádně jíst. Začátky nebyly úplně lehké, odpustit si bílé pečivo, pivo, hlídat si pravidelné jídlo…

Upřímně, byla i chvíle, kdy jsem s tím chtěl seknout…

Ale přišly první výsledky, kila šla dolů, začal jsem se cítit lépe, začal jsem se lépe hýbat a tím jsem si teprve uvědomil, jak mě moje vysoká hmotnost omezovala. Začali si toho všímat i lidé v mém okolí a věřte, že se to dobře poslouchá…

Po pár měsících jsem měl dole 20 kg, což byl můj původní cíl! A tak jsem řekl, že dáme 30 kg a šlo to. Nakonec jsem za téměř rok shodil neuvěřitelných 34 kilo!

Nebylo to úplně lehké, ale nebylo to ani tak strašné, jak jsem ze začátku očekával. Hodně mi pomáhala podpora mého okolí, zejména od mojí mámy, která opustila své dlouholeté kuchařské návyky a začala vařit jinak.

Ale i já jsem musel více pozornosti věnovat přípravě jídla, o což jsem se dřív moc nezajímal.

Ale hlavně důležitá byla podpora od mojí poradkyně Mirky, ať už dobrou radou, ale i pochvalou či pokáráním, když to bylo třeba – prostě ví, co a jak, aby to šlo.

Stálo to za to a já teď vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě!

Teď už si jen tuhle hmotnost udržet… To dám!

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-12 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Nikdy jsem nebyla žádný drobek, ale do 20 let jsem byla sama se sebou spokojená. Ovšem pak jsem nastoupila do sedavého zaměstnání a má hmotnost šla nahoru (tělo se začalo „nafukovat“).“

Chci si přečíst celý příběh

Jana Víchová

I s prohřešky lze zhubnout

Jmenuji se Jana Víchová a je mi 45 let. Nikdy jsem nebyla žádný drobek, ale do 20 let jsem byla sama se sebou spokojená. Ovšem pak jsem nastoupila do sedavého zaměstnání a má hmotnost šla nahoru (tělo se začalo „nafukovat“).

Následně po dvou porodech jsem se při své výšce 165 cm dostala na váhu 92 kg. To už bylo opravdu neúnosné. Bohužel i maminka, která byla na rozdíl ode mě celý život hubená, začala mít problémy s nadváhou, a tak jsme se společně rozhodly, že se sebou něco uděláme.

Objednala jsem nás na konzultaci k nutričním specialistům v Teplicích. Specialistka paní Jitka Fílová nás zvážila, přeměřila a první sdělila výsledné hodnoty mé mamince. Ta ihned rozhodla za obě: „Jdeme do toho!“ Tak jsme společně začaly docházet na půlroční konzultace a za velice milého a „přísného“ dozoru paní Fílové se nám oběma podařilo zhubnout.

Nyní vážím 80 kg a samozřejmě nejsem u konce – se svou výškou bych měla nejméně ještě 15 kg zhubnout. Už vím, jak na to, tak snad se mi alespoň polovina podaří shodit i bez paní Fílové… Tímto bych chtěla poděkovat nejen jí, ale také mamince a rodině za podporu.

P.S. Věřte, že to se mnou paní Fílová neměla jednoduché. Náš kurz zahrnoval několik rodinných oslav, Vánoce, Silvestr a byla sezóna plesů… Na oslavách jsem při vodě nezůstala a mé počáteční chutě na sladké jsem občas absolutně nezvládala. Ale paní Fílová vždy poradila, jak na chutě a nebo jak dát tělo do rovnováhy po nějaké té oslavě nebo plesu. A hlavně měla pochopení a neopouštěl jí humor!

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-12 kg
předtím

předtím

potom

potom

„V 62 letech jsem byla na výměně kolene. Berle a lázně mi daly zabrat, přibrala jsem 12 kg. Když jsem si šla koupit něco na sebe,  vzdala jsem to…“

Chci si přečíst celý příběh

Julie Ottelová

S pomocí i v 66 letech je možné zhubnout

V 62 letech jsem byla na výměně kolene. Berle a lázně mi daly zabrat, přibrala jsem 12 kg. Když jsem si šla koupit něco na sebe,  vzdala jsem to… Když jsem se na sebe podívala, připadala jsem si jako těhotná (břicho, žaludek – hrůza), vždy jsem to vzdala.

Od známé jsem se dozvěděla o nutričních specialistech. Zavolala jsem na poradnu do Teplic a domluvila si schůzku. Když mě specialistka paní Jitka Fílová zvážila, tak jsem nevěřila vlastním očím, jaké jsem měla hodnoty. Začala jsem tam pravidelně docházet a po 6 měsících jsem svou pílí úspěšně dosáhla 72 kg!

Se svou hmotností jsem teď spokojená a cítím se velice dobře. Také jsem se naučila, jak zdravě a chutně vařit, něco o potravinách a hlavně dodržovat pitný režim.

Všem velice děkuji za pomoc a podporu.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-5 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Za dva roky jsem přibrala 5 kg. Mnohé oblečení mi začalo být těsné, některé jsem odložila úplně. A tak jsem přidala v pohybu. Mé tělo ale bylo unavené a trpělo častými virózami.“

Chci si přečíst celý příběh

Lada Vojtková

Cesta byla úspěšná – shodila jsem 5 kilo, znovu se mi zformovala postava a jsem plná energie

Jmenuji se Lada a je mi 50 let. Vždycky jsem byla velký sportovec. Sport je pro mne nejen vyčištěním hlavy po psychicky náročné práci, ale také potřebným vybitím. Nejen skupinové cvičení, dlouhé vycházky se psem, cyklistika v létě, plavání v zimě, ale také běh a v poslední době také agility s mým velmi akčním psem.

Když to shrnu, pohyb mám každý den. Cítila jsem se dobře a podle mě jsem i zdravě jedla. Se svými 62 kg jsem byla spokojená a měla jsem pocit, že ještě rozhodně nepatřím do starého železa.

Ale najednou jsem začala pociťovat změnu – oba moji synové studovali VŠ v Praze a já si přibrala ke své stávající práci ještě dva další zkrácené úvazky. Začala jsem se cítit vyčerpaně. Pracovala jsem, k tomu sportovala, jedla jako jindy, ale ouha – kila začala stoupat nahoru.

Pomalu, ale jistě…

Za dva roky jsem přibrala 5 kg. Mnohé oblečení mi začalo být těsné, některé jsem odložila úplně. A tak jsem přidala v pohybu. Mé tělo ale bylo unavené a trpělo častými virózami. Začala jsem si říkat to, co většina žen v mém věku – v padesáti už ženské tělo tak nespaluje, jsou to prostě hormony, už to tak bohužel bude.

Až na konci srpna jsem našla reklamu na konzultaci u nutričního specialisty v Havířově. A rozhodla jsem se, že to zkusím. Začala jsem spolupracovat s Bc. Miroslavou Baslovou. Šla jsem tam se smíšenými pocity, vždyť žena se 67 kg přece nepatří do výživové poradny, vždyť se mi akorát vysmějí…

Opak byl pravdou! Domluvily jsme se na tříměsíční spolupráci, ale upozorňovala jsem, že rozhodně nemám čas si speciálně vařit obědy.

Paní Mirka byla ale připravena na vše. Postupně jsme změnily můj jídelníček o 180 stupňů, a přitom jsem neměla pocit, že držím nějakou dietu. Dokonce mám pocit, že jím více něž dřív.

Objevila jsem nové potraviny, znovu mě začalo bavit vaření, protože vymýšlím, co dobrého ale zároveň zdravého připravím. A stejná jídla akceptoval i manžel, který tvrdí, že máme jídelníček mnohem pestřejší než dřív. Paní Mirka mě ale také naučila, jak si poradit s cestováním, večírky a různými oslavami.

Cesta byla úspěšná – shodila jsem 5 kilo, znovu se mi zformovala postava, a hlavně, opět se cítím plná energie! Myslím, že dnes to už můžu říct – je po Vánocích i Silvestru a moje váha neukazuje žádný nárůst. Nastolila jsem nový životní styl, který mě baví a rozhodně se nemíním vrátit ke starým zvykům. Přístup nutriční specialistky Bc. Baslové byl velmi citlivý, a za to jí děkuji.

Věřím, že můžu být příkladem pro mnohé ženy, které si myslí, že přibírání je nutným doplňkem rostoucího věku. Ale tak tomu rozhodně být nemusí.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-17 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Někdo by si mohl říct, že v tomto stavu již není potřeba řešit hmotnost. Jenomže když jsem se dostal na své váze nad metrák, konkrétně na 102 kg, rozhodl jsem se, že se s tím smiřovat ještě nechci.“

Chci si přečíst celý příběh

Ladislav Kosiec

Když jsem se dostal nad metrák, rozhodl jsem se, že se s tím smířit nechci

Je mi 77 let a jsem po dvou infarktech. Užívám warfarin, špatně se mi chodí, mám problémy s rovnováhou a chodím o francouzských holích. Někdo by si mohl říct, že v tomto stavu již není potřeba řešit hmotnost. Jenomže když jsem se dostal na své váze nad metrák, konkrétně na 102 kg, rozhodl jsem se, že se s tím smiřovat ještě nechci.

Stejný názor se mnou sdílel i můj kardiolog. Upozornil mě, že je třeba zakročit a hmotnost radikálně snížit, jinak skončím špatně! Tato slova rozhodla. Vyhledal jsem nutriční poradnu a nechal si poradit, co se svou vysokou hmotností dělat.

Manželka mi byla oporou a připravovala mi chutná jídla. Pod vedením výživové specialistky Bc. Miroslavy Baslové jsme ochutnali a vyzkoušeli celou řadu nových surovin a receptů. Nastavila mi vhodný jídelníček i přes celou řadu léků, které beru a jejich vedlejších účinků.

Za půl roku jsem se dostal s hmotností na 85,5 kilo! Cítím se dobře, lépe se mi chodí a můj kardiolog jásá. A za to vděčím právě poradně v Havířově.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-11 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Ve 35 letech ale přišel zlom a já jsem začala plíživě přibírat, každý rok zhruba 1 kg. V průběhu těch let jsem jednou zkoušela trochu hubnout, ale maximální úspěch byly 3 kg. Nevydržela jsem déle než dva měsíce. Loni na podzim se moje hmotnost blížila již skoro k 70 kg, a to mi začalo hodně vadit.“

Chci si přečíst celý příběh

Olga Duchoňová

Ve 35 letech přišel zlom a já jsem začala plíživě přibírat. Teď, když si šněruji tkaničky, nemám potřebu se předem zhluboka nadechnout.

Od malička jsem trpěla spíš podváhou. Dětský lékař mě dokonce opakovaně chtěl posílat do ozdravovny. Po narození dětí se mi ustálila váha na 56 kg při výšce 164 cm. Dlouhodobě jsem spíš řešila problém, že jsem „hubená“. Nikdy jsem se v jídle nemusela nijak omezovat, takže moje stravovací návyky byly tzv. nic moc.

Co se týká pohybu, asi 15 let jsem tančila ve folklórním souboru. Jinak jsem vyzkoušela vždy po nějakou dobu různé druhy cvičení v kombinaci s rekreačním sportem s manželem – jízda na kole, tenis, squash, lyžování, turistika a poslední dva roky golf. Nedá se tedy říci, že bych byla úplný pecivál.

Ve 35 letech ale přišel zlom a já jsem začala plíživě přibírat, každý rok zhruba 1 kg. V průběhu těch let jsem jednou zkoušela trochu hubnout, ale maximální úspěch byly 3 kg. Nevydržela jsem déle než dva měsíce. Loni na podzim se moje hmotnost blížila již skoro k 70 kg, a to mi začalo hodně vadit.

Zrovna v té době na mě vyskočila reklama na možnost základní diagnostiky. Protože sama nemám dostatečně pevnou vůli a celý dosavadní život jsem nebyla zvyklá se v jídle jakkoliv omezovat, řekla jsem si, že to vyzkouším. Věřila jsem, že když nade mnou bude stát osoba, která bude hlídat, jestli dodržuji, co mi bylo doporučeno, měla bych to zvládnout.

Na první schůzce jsem se dozvěděla, jak to se mnou opravu je a vůbec jsem neváhala! Zaplatila jsem si, musím říci, nemalou částku za 6měsíční program, ale rozhodně toho nelituji a všem mohu nutričního specialistu jenom doporučit. Zhubla jsem 10 kg a v pase o 12 cm!

Naučila jsem se zdravému způsobu života. Poznala jsem některé potraviny, o kterých jsem neměla ani ponětí, že existují. Oblíbila jsem si několik nových receptů.

Za pomoci mých specialistů jsem se naučila svůj nový režim pro život – jíst častěji, pravidelně a méně, volit správné potraviny, pravidelně cvičit, víc chodit pěšky, pít dvojnásobné množství tekutin, než jsem byla zvyklá…

Musím konstatovat, že jsem vše zvládla bez nejmenších obtíží. Kila šla dolů úplně sama, ačkoliv jsem začala jíst víc než dříve, a najednou se cítím fyzicky i psychicky mnohem lépe.

Už neusínám s desetikilovým batohem položeným na břicho a když si šněruji tkaničky, nemám potřebu se předem zhluboka nadechnout.

Mohu říci, že si moje poznatky vzal za své i manžel a další lidi v mém okolí. Ke svému původnímu životnímu stylu se rozhodně už nevrátím.

Za to vše bych ráda poděkovala svým dvěma nutričním konzultantům – paní Michaele Kopřivové a panu Jakubovi Polanskému z poradny v Praze 2, Na Moráni.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-10 kg
předtím

předtím

potom

potom

„Po Novém roce jsem chtěl dostát slibu hubnutí a přihlásil se 20. února sám. Dostal jsem informace, které jsem potřeboval. Změnu mého špatného jídelníčku, cvičení a podpůrné preparáty. Po čtrnácti dnech jsem chodil na pravidelná měření a vážení po celých šest měsíců.“

Chci si přečíst celý příběh

Pavel Ruta

Nikdy není pozdě…

Loni na jaře jsme se rozhodli s manželkou, že musíme trochu zhubnout. Navštívili jsme nutriční specialistku a potřebné informace si odnesli domů k detailnějšímu prozkoumání. Manželce se ale zhoršil zdravotní stav natolik, že na podzim bohužel odešla…

Po Novém roce jsem chtěl dostát slibu hubnutí a přihlásil se 20. února sám. Dostal jsem informace, které jsem potřeboval. Změnu mého špatného jídelníčku, cvičení a podpůrné preparáty. Po čtrnácti dnech jsem chodil na pravidelná měření a vážení po celých šest měsíců.

Můj cíl byl mínus 10 kilo. Koncem srpna a začátkem září moje hmotnost z 89 kg klesla na 79 kg. Byl jsem na sebe hrdý, že se mi to povedlo! Nyní mám 78 kg a pokračuji ve zdravé výživě. A snad je to vidět i na těchto obrázcích.

Tímto bych chtěl moc poděkovat nutriční specialistce Evě Červenkové za skvělou podporu a cenné rady, jak na to.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

-9 kg
potom

potom

potom

potom

„Z důvodu nedostatku pohybu a běžného stravování jsem přibíral a necítil jsem se dobře. Vysoký cholesterol jsem nemohl dlouho snížit, bolelo mě občas koleno, když jsem šel ze schodů.“

Chci si přečíst celý příběh

Svatopluk Roznětínský

Vždy jsem chtěl umřít zdráv…

Z důvodu nedostatku pohybu a běžného stravování jsem přibíral a necítil jsem se dobře. Vysoký cholesterol jsem nemohl dlouho snížit, bolelo mě občas koleno, když jsem šel ze schodů.

Chtěl jsem vědět, co je špatně a co bych mohl změnit k lepšímu. Dozvědět se, co mi neprospívá a co naopak podpořit ve stravování.

Mé očekávání bylo zlepšit stravovací návyky, zbavit se přebytečných kil a vyššího cholesterolu, cítit se lépe, mít více energie a neškodit svému tělu.

Po vyšetření jsem se dozvěděl, že krom vyššího cholesterolu mám ještě vysokou KM a homocystein, který mi oznamoval velké riziko ke sklonu ke kardiovaskulárním problémům.

Výsledky po půlročním chození jsou: cholesterol v normě, KM v normě, homocystein v normě, bolest kolena jsem ještě nepocítil. A zhubl jsem 9 kg. Cítím se lépe.

Příjemné prostředí, komunikativní a milí pracovníci mě s úsměvem dovedli k lepším výsledkům.

*Zkušenosti našich klientů jsou individuální. Konkrétní výsledky se můžou pro každého člověka lišit.

Chci skrýt tento příběh

Svatopluk Roznětínský

O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život