Na co se nás nejčastěji ptáte?

Co je NUTRIADAPT?

Jedná se o nejpokročilejší výživový systém zaměřený na řízení hmotnosti člověka. Na základě biochemického screeningu přináší nejlepší cestu k vysněné hmotnosti pomocí výživovového plánu, který zohledňuje individuální potřeby jako jsou chuťové preference, věk, pohlaví, možnosti stravování a pohybu a mnoho dalšího.

Proč již nejste Svět zdraví?

NUTRIADAPT nahrazuje koncept Světa zdraví. Přinášíme novou a účinnější cestu nejen k redukci hmotnosti, která je naprosto revoluční.

Co znamená Weight Management Clinic?

Znamená to, že umíme řídit a dohlédnout na vaši hmotnost. Cest je vždy mnoho, a proto jsme tu my, abychom společně pro vás našli tu správnou. Pracovat se svou hmotností je totiž stejně důležité a normální jako například chodit na pravidelnou dentální hygienu.

Svět zdraví skončil?

Svět zdraví pouze dokončuje závazky vůči aktivním klientům. Nové klienty již nepřijímá.

 V čem se liší Svět zdraví a NUTRIADAPT?

NUTRIADAPT mění pohled na výživu člověka v tom, že zohledňuje vaše individuální potřeby, jako je například četnost denních porcí nebo chutě, a navíc vám najde nejvhodnější výživový směr, který vám bude chutnat a pomůže řídit hmotnost po zbytek života.

A pan Fořt už to nevymýšlí?

Svět zdraví dlouhodobě úspěšně spolupracoval s panem doktorem Fořtem. Nyní přichází náš odborný tým, složený z lékařů a odborníků na výživu s vlastním řešením, které přináší novou etapu v řízení hmotnosti člověka. Na vývoji nového systému NUTRIADAPT se podílel tým vybraných odborníků, kteří sledují výživové trendy, studie a jejich validitu.

Proč už nepoužíváte Komplexní nutriční typologii?

Komplexní nutriční typologie vychází ze sloučení více výživových, většinou alternativních, přístupů dohromady.

Z praxe vidíme, že metodika je účinná, nicméně po dobu fungování Světa zdraví jsme se rovněž setkali i s tím, že některá doporučení nebyla pro naše klienty praktická a snadno do života uveditelná.

A jednou z našich zásad je praktičnost.

Zároveň se svět výživy velmi rychle vyvíjí a objevují se nové informace a trendy. Proto jsme se rozhodli jít dál a systém aktualizovat a zároveň se více přiblížit odborné sféře.

K vylepšení systému jsme využili mnoho studií, které sledovaly vliv výživy na redukci a zdravotní problémy účastníků studií.

Z nich jsme použili ty, které měly prokazatelné pozitivní výsledky. Jedná se celkem o 6 výživových směrů, které pokrývají výraznou část populace a korespondují s individuálním typem jedince.

 Jak celý program probíhá?

1. konzultace v poradně NUTRIADAPT

Během první konzultace vám změříme krevní tlak, provedeme analýzu složení těla na certifikovaném přístroji pro použití ve zdravotnictví a vysvětlíme, kterými rozbory je třeba projít. Pokud s tím budete souhlasit, domluvíme se na potřebných vyšetřeních. Může se například jednat o službu Index hubnutí, která nám napoví, zda se u vás vyskytuje možnost prediabetu. Dalšími oblíbenými diagnostikami jsou Analýza střevního mikrobiomu nebo Metabolická diagnostika.

Získané výsledky se následně zohlední při sestavování výživového plánu a to tak, abyste nejen hubli, ale s pomocí správné stravy úspěšně čelili případným začínajícím nebo rozvinutým chorobám.

Pokud máte zájem již po první konzultaci začít na sobě pracovat, můžeme vám nabídnout Metabolic Booster. Jde o 14. denní dietní režim, který je univerzální a jeho smyslem je zastavit nabírání hmotnosti a nastartovat hubnutí. Již po první schůzce tedy můžete vyrazit za svým cílem.

2. konzultace v poradně NUTRIADAPT

Při vaší druhé návštěvě podrobně probereme výsledky analýz a společně budeme hledat cestu, jak dosáhnout co nejefektivnějšího hubnutí.

Zhodnotíme časové možnosti vašeho stravování, jaké máte chuťové preference, zohledníme zdravotní stav a možnosti aktivního pohybu.

Zaměříme se také na kontrolní analýzu po Metabolic Boosteru (pokud jste nabídku využil/a).

V této fázi vám jsme schopni nabídnout zpracování gramážového osobního výživového plánu, a to v rámci jednoho ze 6 výživových směrů, který vám bude podle dosažených výsledků fungovat nejlépe.

A další následné konzultace

V případě, že se rozhodnete s námi dlouhodobě hubnout, zpracujeme pro vás gramážovou kuchařku na míru vytvořenou přesně podle vašich individuálních potřeb.

Na dalších konzultacích budeme probírat případné změny stravovacího režimu, budeme vás podporovat i hlídat.

Na konci naší spolupráce už budete vědět, jak se stravovat, abyste po ukončení programu byli schopni se vyznat v potravinách i vlastním těle, v budoucnu již svá kila nenabrali zpět a dokázali tak svoji hmotnost udržovat trvale.

O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: