Sdílej se svými přáteli...

Cvičením s medicimbalem si posílíte celé tělo

Jak cvičit s medicinbalem?

Medicimbal je těžký míč, se kterým se asi mnozí z nás někdy setkali v hodinách tělesné výchovy ve škole. Jak už ale samotný jeho název, vzniklý ze složeniny anglických slov Medicine a Ball, tedy v překladu léčebný míč, napovídá, míčové hry si s ním nejspíše nezahrajete. Je ale o vhodnou pomůckou k posilování.

Publikováno: 18.8.2014Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Vhodná zátěž pro pestrou paletu cviků

Žádné míčové hry se s ním skutečně nehrají, neboť je pro ně příliš těžký. Hodí se ale hlavně na velmi účinné posilování a zvyšování tělesné kondice. Používá se jako pomůcka při speciálním tréninku, například s ním cvičí boxeři.

Speciální míče se vyrábějí v několika velikostech, které zároveň určují jejich různou hmotnost. Váží od jednoho až po několik kilogramů. Kdysi se vyráběly z kůže, nyní už ji většinou nahradil plastový materiál. Míče mají vyplněný vnitřek, díky kterému nejsou pružné, ale naopak tuhé. Tyto vlastnosti jako tuhost a větší hmotnost se úspěšně využívají při cvičení. Medicimbal je vlastně vhodně tvarovanou zátěží, lze s ním provádět pestrou paletu cviků na posílení různých svalových partií.

Cvičit s medicimbalem nemusíte v tělocvičně. Klidně to zkuste i doma. Stačí vám kvalitní podložka, na kterou si budete moci stoupnout, opřít se o ni, či si na ni lehnout a dostatek místa třeba v obývacím pokoji. Jde o vhodné kardio cvičení, které pomáhá zvyšovat vaši fyzickou kondici, a zároveň při něm účinně hubnete.

Nejjednodušší cviky pro začátečníky

Výborně lze s medicimbalem provádět cvičení na břicho. Jak cvičit s tímto těžkým míčem? Nejedná se o nic příliš složitého. Začněte jednoduššími cviky určenými pro začátečníky, pak můžete postupně přejít k náročnějším pohybům. Uchopte medicimbal do dlaní a vzpažte ruce nahoru. Budete kroužit trupem vestoje kolem dokola se vztyčenými pažemi, ve kterých budete držet medicimbal. Tento cvik vám pomůže posílit svalový korzet trupu a břišní svaly.

Další cvik spočívá v tom, že se rozkročíte a medicimbal opět držíte v natažených rukou. Vestoje s ním potom předpažujete. Procvičujete si tak ramena a přední část svalového korzetu trupu a břišní svalstvo. Můžete si též kleknout a mírně roztáhnout nohy. I v tomto případě držíte medicinbal v natažených pažích a rotujete s ním. Tady navíc protahujete i šikmé břišní svaly.

Rotovat s medicimbalem se dá i vsedě, na triceps provádět tlakové cvičení ve stoje nebo také úklony trupu s medicimbalem. Uvedené cviky jsou určené pro úplné začátečníky. Jakmile si na tuto pomůcku zvyknete, zjistíte, že se s ní dá provádět spousta cviků.

Jak posílit stehna a hýždě

Procvičovat samozřejmě můžete i další svalové partie. Vynikající je tělocvik s medicinbalem především na stehna a hýždě. Pomocí dřepu s výskokem, kdy medicimbal držíte v pokrčených rukou před sebou, zpevňujete přední, vnitřní i zadní stranu stehen. Pro posílení těchto partií je vhodný i další ze cviků, a sice dřep v širokém stoji rozkročném, kdy medicimbal držíte ve vzpažení.

Na prsní svaly, triceps a spodní část břicha je potom výborný klik ze vzporu klečmo, přitom dlaně obou rukou máte opřené o medicimbal. Variantou tohoto cviku je klik ze vzporu ležmo, dlaně rukou jsou opět na medicimbalu. Chcete-li si cviky ztížit, můžete o medicimbal opřít pouze dlaň jedné ruky. Kliky ze vzporu ležmo se dají provádět i při umístění chodidel na medicimbal. Vlastně se o medicimbal opíráte špičkami chodidel. U kliků prováděných s medicimbalem přichází na řadu i velmi účinné posilování nohou.

Dalšími náročnými cviky s medicinbalem jsou lehy sedy, kdy medicimbal buď držíte na prsou, nebo ho odhazujete. Lze trénovat i metronomy s medicimbalem umístěným mezi koleny.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život