Sdílej se svými přáteli...

Dovolená s pohybem aneb Jak nezlenivět ani v létě?

Dovolená s pohybem

S blížícím se létem začínáte stále častěji uvažovat o dovolené. Protože se vám ale v minulých měsících docela úspěšně dařilo držet si štíhlou linii, máte z nadcházejících volných dnů trochu strach. Co když díky nicnedělání přiberete? Nebude to škoda? A jak tomu zabránit? Jednoduše. Zdravého a přirozeného pohybu se nemusíte vzdávat ani o dovolené.

Publikováno: 15.7.2014Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Dovolená u moře je pro mnohé z vás synonymem klidného nicnedělání, během kterého se povalujete na lehátku na pláži. Sluníte se, opalujete, pak zalezete do stínu, dojdete se vykoupat a trochu si zaplavat do moře, pak se opět vrátíte ke sladkému nicnedělání.

V hotelu na vás potom čekají různé exotické a chutné lahůdky z místní kuchyně. Plná penze nebo dokonce all inclusive vás láká jíst a nakonec toho často sníte mnohem více, než během obyčejného pracovního dne. Výsledek potom je, že se z dovolené vrátíte sice odpočinutí, ale také o něco těžší.

Jak si udržet štíhlou postavu i v době pracovního volna? Trendem posledních let je nevzdávat se pohybu ani o dovolené.

Přemýšlejte, co zvládnete

Velmi se ujaly různé pobyty u moře či jinde spojené s další pohybovou aktivitou. Ženy si oblíbily například pobyty u moře spojené s cvičením aerobiku, ale i jinými pohybovými aktivitami, například tancem a podobně.

Je cvičení ale skutečně tou nejlepší volbou? Pro aktivní sportovce je dovolená s pohybem určitě ideální. Mají za celý rok pohybových aktivit vypěstovanou přiměřenou tělesnou kondici a není pro ně problém při sportu aktivně odpočívat. Naproti tomu lidé, kteří se sportovním aktivitám trvale nevěnují, by měli případnou sportovní dovolenou dobře zvážit. S pohybem, který celý rok zanedbávali, by měli začínat postupně a pomalu, jinak hrozí úrazy a minimálně stres z neznámé aktivity. Na druhou stranu i aktivní sportovci se nemají vrhat do všeho bez rozmyslu a vybírat si to, na co mají trénink a v čem jsou dobří a co jim poskytuje při pohybu spokojenost.

Se sportem se dá začít i na dovolené

Samozřejmě můžete na dovolené začít sportovat, i když jste to nikdy předtím nedělali. Zkuste si třeba dát závazek, že budete denně plavat určitou dobu v moři. Postupně, podle toho, jak se budete cítit, můžete dobu plavání prodlužovat.

Je i řada jiných možností. Vzbuďte se ráno dříve a než začne vedro, jděte se projít svižným krokem nebo se věnujte běhání na promenádě u moře nebo u hotelu.

Případně si vyberte posilování. I když jste úplný začátečník, větší hotely mívají dobrá fitness centra, kde vám poradí, jak s posilováním začít. Tady si můžete vyzkoušet i cvičení na břicho, které vám pomůže zpevnit ochablé svaly. Chcete-li na dovolené se sportováním začít, hledejte doporučení od lidí s podobným zaměřením a podobnou tělesnou kondicí jako máte vy, abyste si vybrali to, co vám bude vyhovovat a na co stačíte.

Podřiďte dovolenou svému pohybovému zaměření

Zdatnější sportovci mohou výběr své dovolené podřídit svým sportovním potřebám. Nehodláte-li se svého nadšení pro udržování tělesné kondice vzdát ani v době volna, možností máte hodně. Zohledněte své zájmy už při výběru hotelu. Řada hotelových resortů nabízí například sportovní animační programy, kde si můžete vyzkoušet svoji zdatnost v celé řadě sportů. Samozřejmostí bývá u moře možnost vyzkoušet si různé vodní sporty. Půjčit se dají také kola a vyrážet na cyklistické výlety po okolí.

Zkrátka ale nepřijdete ani v Čechách. Ať pojedete do kteréhokoli koutu naší země, vždy si zde můžete dopřát nějakou sportovní aktivitu. Například na cyklostezkách provětrat kolo, nazout si inline brusle a zajezdit si s nimi, zaplavat si v rybníce, ale také chodit pěšky, protože turistika je jedním z nejzdravějších sportů.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život