Sdílej se svými přáteli...

Jak nepřibrat na dovolené?

Tipy, jak nepřibrat na dovolené

Chystáte se na dovolenou s all inclusive a už nyní hrůzou trnete, jak bude vypadat Vaše postava po návratu? Žádný strach, stačí jen trochu nad svou skladbou jídla přemýšlet.

Publikováno: 15.7.2013Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Dovolená je přímo ideálním časem, který vybízí k tomu dát si nohy na stůl, relaxovat a užívat si naplno. To vše ale často souvisí s mlsáním a nadměrnou konzumací leckdy nevhodných potravin, jako zmrzliny, drinky, sladká jídla, masa z grilu a další. K tomu minimum pohybu a pracně shozená kila na dovolenou půjdou opět rychle nahoru. Jak se tomu vyhnout? Zkuste trošku přemýšlet.

Základem je strava

Těšíte se na dovolenou s all inclusive? Tento způsob stravování na dovolené má určitě své výhody, ale taková dovolená u moře v horku bez minima pohybu může udělat své s naší postavou. Přestože je all inclusive službou, kdy můžeme konzumovat neomezené množství jídla a pití po celý den, neměli bychom to přehánět. Neznamená to přece, že se budeme přejídat a konzumovat obrovské porce jenom proto, že jsme si to zaplatili.

I na dovolené bychom měli myslet na správnou skladbu jídla. Nemusí jít hned o dietní jídla, ale stačí si lehce upravit denní příjem. Ráno je vhodné konzumovat sladší jídla a zahnat tak chuť na sladké. Ke svačině se doporučuje čerstvá zelenina či ovoce. K obědu si ještě klidně dejte hranolky, maso nebo jiné tučnější jídlo. S příchodem odpoledne bychom ale měli kalorie ubírat a ke svačině si dát vodnaté ovoce nebo zeleninu a k večeři raději libové maso nebo zeleninový salát bez dresinků. To samé platí s tekutinami. Rozhodně není správné hladovění anebo jen pití sladkých nápojů po celý den.

Nezapomínejme na pohyb

Čas dovolené je i časem pohybu. Dovolená s cvičením může být mnohem zajímavější, než jen povalování na pláži nebo na lehátku u bazénu.

Zkuste cvičení ve vodě. Většina hotelů poskytuje zdarma cvičení v bazénu, na pláži, má i vlastní fitness centrum nebo posilovnu. To samé platí i o dovolené v tuzemsku. Při koupání si nezapomeňte pořádně zaplavat, protože plavání je velmi účinný pohyb na hubnutí. Neplácejte se jen na pláži ve vlnách. Vhodná je i aktivní dovolená, jako třeba na kole, na bruslích, s turistikou či přímo s cíleným cvičením, které je vedeno školenými instruktory.

Nemusíte striktně držet dietu, dopřejte si klidně zmrzlinový pohár nebo ledovou tříšť, jen se trošku hýbejte a myslete na skladbu jídla. Nebude Vás pak trápit tuk na bříšku a budete se cítit skvěle a navíc si dovolenou užijete naplno.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život