Sdílej se svými přáteli...

Jak se udržet ve formě na dovolené?

Cítit se a být fit na dovolené

Na dovolené bychom si měli odpočinout a užívat si zaslouženého volna.

Každý preferuje jiný druh dovolené. Někdo ji má rád aktivní, stráví ji chozením po horách, obděláváním záhonku na chalupě, apod. Jiný zase upřednostňuje relaxování, čerpání energie do dalšího volna a o pohybu se mu nezdá ani ve snu.

Publikováno: 20.7.2015Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Nejhorší jsou dovolené typu „all inclusive“, které jsou cenově poměrně dobře dostupné, a dost lidí je využívá. Název all inclusive je odvozen z angličtiny a garantuje klientovi, že v ceně má zahrnuto kromě ubytování i celodenní stravu a nápoje, od nealkoholických po nápoje alkoholické.

Takový druh dovolené samozřejmě vybízí projíst a propít co se dá, aby se to vyplatilo. Výběr je nepřeberný a my chceme vyzkoušet vše, co doma nemáme.

Jak na to?

Pokud si právě čtete tento článek, možná máte obavu, že na dovolené obvykle ztrácíte zábrany a tolik se nehlídáte. Už to, že přemýšlíte nad tím, jak to změnit, je klíč k úspěchu! Být fit a ve formě není nesplnitelný úkol. Jestliže jde jen o udržení, rozmazlujte se!

O dovolené máte daleko více času udělat si nějaké to zdravější jídlo a neodbývat se „rychlovkami“ na cestě do práce. Neexistuje jednoznačné univerzální řešení, které by každému řeklo co a jak dělat, abychom se udrželi ve formě. Zkrátka pro každého platí mírně odlišná pravidla.

Máte-li sedavé zaměstnání, užijte si volno s trochou pohybu, uvidíte, jak to vašemu tělu prospěje. Tělo je velmi citlivé na změny. Proto pokud například ve velkém konzumujeme těžko stravitelná jídla, smažené pokrmy a ovoci a zelenině moc prostoru nedáme a obratem přejdeme na racionální zdravou stravu, efekt se brzy dostaví.

Nestačí vám pouhý pocit, že jste či nejste ve formě? Jednoduše si zajděte do diagnostického centra a tam vám vaši výkonnost přesně změří. Budete mít podklad „černé na bílém“, jak váš trénink postupuje a jak se zlepšujete.

Formu je třeba budovat

Udržením ve formě máme na mysli být zdráv fyzicky i psychicky. „Udržení“ také naznačuje stav, který je časově dlouhodobější. Jedinou možností je pravidelnost a kontinuita.

O dovolené bychom tedy měli navázat na naše snažení, o které ideálně usilujeme po celý zbytek roku. Snažení by v nás nemělo vyvolávat odpor, námahu, naopak děláme to pro sebe a vybrat si můžeme z řady způsobů, jak si jej zpříjemnit.

Motivace je nade vše!

Nejlepší je, vychází-li motivace přímo z vás, protože pak není žádných zábran. Cíl je zde jasný, udržet se ve formě i přes volno, kterým se dovolená vybízí. Nastavte si vlastní tempo, menší splnitelné cíle.

Pěstovat fyzickou a duševní kondici můžete začít i na dovolené! Dovolená může být impulsem: „Dnes je ten pravý den začít.“ V neposlední řadě nezapomeňte na rovnováhu fyzické aktivity a odpočinku!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život