Sdílej se svými přáteli...

Pohyb je výbornou prevencí chorob

Pohyb jako prevence

Pravidelný nejlépe pak každodenní pohyb by se měl stát součástí životního rytmu všech lidí. Nejen, že tím vyplavujeme ze sebe stres a můžeme s ním zhubnout, ale také posilujeme své zdraví.

Publikováno: 10.10.2013Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Žijeme nezdravě, více energie v jídle přijímáme, než vydáváme, příležitostně popíjíme, někteří z nás kouří, ve velké většině máme sedavé zaměstnání a naším každodenním společníkem je stres. Právě takové návyky jsou přímou cestou k nejrůznějším chorobám, které nám mohou velmi znepříjemnit nebo dokonce zkrátit život. Mluvíme o srdečně-cévních onemocněních, rostoucí obezitě, riziku cukrovky i bolestech zad. Prevencí proti těmto chorobám je zdravá životospráva, jejíž nedílnou součástí by měl být pravidelný pohyb.

Různé druhy cvičení na výběr

Cvičení pro zdraví se stává nezbytností při boji s civilizačními chorobami. Každý si přitom může vybrat druh a frekvenci pohybu, která mu vyhovuje s ohledem na jeho zájmy i zdravotní stav. Někdo dá přednost každodenním procházkám do práce a z práce nebo se psem, jiný zvolí relaxační jógu proti stresu nebo pilates na zklidnění duše i těla a protažení. Další si vybere aerobik na rozproudění krve nebo posilovnu na zpevnění jednotlivých partií svého těla. Vhodnou variantou pravidelného pohybu je i kardio cvičení pro spalování tuku, a to s nízkou intenzitou (chůze, jízda na kole, plavání) nebo vysoce intenzivní (běh, spinning apod.).

Recept na hubnutí i celulitidu

Ať už zvolíte jakoukoli formu pohybu, může vás hřát vědomí, že děláte něco dobrého pro své zdraví. Pokud totiž zanedbáte pohyb, vaše svaly začnou rychle ochabovat. Svalová hmota ustupuje a nahrazuje ji tuk. Zvyšuje se vaše hmotnost a stoupá riziko, že onemocní vaše klouby, srdce i metabolismus. Chcete-li se udržet v dobré kondici, bez pohybu se neobejdete. Cvičení je také vhodné na hubnutí a je dobrým receptem, jak se zbavit celulitidy.

Třicet minut pro vaše dobro

Brzy zjistíte, že se díky vyplavenému endorfinu budete po cvičení cítit lépe na těle i na duši. Stoupne vám sebevědomí, dosáhnete správného držení těla, méně intenzivně na vás bude doléhat stres. Zlepší se kvalita vašeho spánku, krevní tlak i stav kloubů, zvýší se vám imunita, případně se stabilizuje stav cukrovky. Nezapomeňte: Věnujete-li svému tělu každý den alespoň třicet minut pohybu bez přerušení, jako byste mu dali dárek.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život