Sdílej se svými přáteli...

Potraviny, které do smoothie nepatří!

Jaké druhy potravin do smoothie nikdy nepřidávat?

Pokud s konzumací smoothie teprve začínáte, nebo jej do jídelníčku už nějakou dobu zařazujete, ale nejste si jisti jeho správným složením, přečtěte si tento článek.

Poradíme vám, které potraviny do smoothie za žádnou cenu nepatří a proč.

Publikováno: 30.7.2018Před konzultací
−11 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Smoothie je považováno za zdravý nápoj, ovšem za předpokladu, že obsahuje ty správné ingredience. V opačném případě může jít o vysoce kalorickou bombu, která vašemu zdraví i linii nijak neprospěje.

Jděte na to jednoduše

Máte-li doma čerstvé ovoce, zeleninu, kvalitní mléčné výrobky, ořechy a semínka, jste dokonale vybaveni a zároveň i připraveni udělat si lahodné a nutričně výživné smoothie. Žádné jiné ingredience do něj totiž nepatří.

Najdou se však tací, kterým k přípravě smoothie základní potraviny nestačí a při snaze jej obohatit, hází do něj, co je zrovna napadne.

V takovém případě ale nelze mluvit o zdravém nápoji, jelikož výsledný produkt obsahuje nadbytek tuků a sacharidů.

Nikdy do smoothie nepřidávejte

Sladidla

Cukr ani tekutá sladidla všeho druhu nemají ve smoothie co dělat. V případě vhodně zvoleného ovoce bude váš nápoj sám od sebe přirozeně sladký a vy nebudete mít potřebu ho čímkoli doslazovat.

I u samotného ovoce však buďte opatrní, zvláště pak u přezrálých kusů. Ty zvyšují glykemický index a energetickou hodnotu výsledného nápoje.

Sušené ovoce

Pro přípravu smoothie volte ovoce vždy čerstvé, nejlépe jeho vodnaté druhy. V sušené podobě žádnou vodu neobsahuje, zato velké množství cukru ano. Navíc, abyste se jím nasytili a své chutě dostatečně uspokojili, museli byste si jej dát ve větším množstvím.

Ovocný džus

I v případě ovocného džusu jde o jednu a tu samou písničku složenou ze slov „cukry“ a „kalorie“. Mimo to se jeví jeho přidávání do smoothie jako holý nesmysl. No řekněte sami, proč přidávat do domácího, čerstvě připraveného ovocného nápoje kupovaný přeslazený koncentrát s přídavkem aromat a jiných aditiv?

Ochucený jogurt

Jak už bylo uvedeno v úvodu, jogurt ano, ale bílý, bez přidaného škrobu a umělého cukru. Věřte, že ochucovadel není pro přípravu smoothie třeba.

Naopak při použití bílého či zakysaného mléčného nápoje a konkrétního druhu ovoce hravě dosáhnete vámi požadované chuti, ve výsledku lepší než té kupované.

Jogurty volte s vyšším obsahem tuku a živými probiotickými kulturami.

Zmrzlina

Vysoké letní teploty k ochlazení doslova vybízejí, ale jistě tušíte, že v dietním jídelníčku své místo nemají. Smoothie se zmrzlinou navíc není smoothie, ale spíše mléčný koktejl plný přebytečných kalorií, jednoduchých cukrů a nezdravých tuků.

Smoothie dokáže být výživnou snídaní či svačinou, avšak za předpokladu absence jakékoli z výše jmenovaných „zakázaných“ ingrediencí. Vsaďte proto na základní potraviny, které vašemu zdraví nejvíce prospějí.

Vychutnejte si své smoothie naplno a radujte se z jeho přípravy a konzumace, díky čemuž jste zase o krok blíže ke zdravému a dobře vypadajícímu tělu!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život