Sdílej se svými přáteli...

Přírodní antibiotika, která se vyplatí mít vždy po ruce

Léčiva přírodního typu, která je vhodná mít vždy po ruce

Chřipková sezóna je v plném proudu, a tak je nejvyšší čas doplnit zásoby ve vaší lékárničce účinnými antibiotiky.

Než však sáhnete po běžném penicilinu, zkuste vyhnat bacily přírodními léčivy, které tělo nezruinují.

Publikováno: 3.12.2018Před konzultací
−9 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Zbavit se bacilů a posílit organismus zároveň můžete běžnými potravinami, jakými jsou med, česnek, křen, zázvor nebo třeba šalvěj.

Jak s těmito vzácnými zdroji přírody naložit se dozvíte v následujícím článku.

Med

O medu a jeho léčivých účincích věděly už naše babičky. Díky jeho antiseptickým, antimykotickým a protizánětlivým účinkům se dokáže vypořádat s virovými i bakteriálními infekcemi.

Zároveň umí detoxikovat játra, zmírnit srdeční onemocnění i žaludeční vředy.

Preventivní dávka medu se v případě dospělých jedinců pohybuje kolem 40 g denně, přičemž vhodné je upřednostnit jej v bio kvalitě.

Stoprocentního využití všech zdraví prospěšných organických kyselin, vitamínů, minerálů a silic, které med nabízí, dosáhnete jeho konzumací v tepelně neupravené podobě.

Česnek

Vzhledem k extrémnímu obsahu silice alicin, antibiotických a hormonálních sloučenin je česnek právem považován za velmi silný lék.

Jeho sílu můžete využít například při boji proti bakteriím, parazitům, virům či plísním.

Jeho konzumací také podpoříte látkovou výměnu v krevním oběhu, docílíte nižšího tlaku, posílíte vaše srdce, zmírníte bolesti žil i cév a napomůžete regeneraci pokožky a zpomalení jejího přirozeného stárnutí.

Pozitivních účinků docílíte každodenní konzumací alespoň jednoho stroužku česneku v syrovém stavu, a to v nasekané, nadrcené či nastrouhané podobě.

Křen

Za léčivou rostlinu je křen považován zejména pro jeho nadměrný obsah éterických silic, vitamínu C, antibakteriálních a antioxidačních účinků.

Vhodné je křen užívat v rámci prevence proti virovým chorobám, prvokům a houbám. Svou úlohu rovněž sehrává při revmatickém postižení kloubů, dále pomáhá povzbuzovat činnost trávicí soustavy, krevního oběhu a celkového prokrvení těla.

Zázvor

Zmocní-li se vás viróza či nachlazení, je zázvor vašim ideálním společníkem. Látky v něm obsažené mají širokospektré účinky na lidské zdraví. Právě díky nim je zázvor velmi silným antioxidantem podporujícím imunitu.

Velmi účinně působí v boji proti nádorovému bujení, mikrobům a virům.

Zařadit zázvor do vašeho jídelníčku se vyplatí i pokud ztrácíte chuť k jídlu, nebo máte-li problémy se střevní peristaltikou. Pomáhá mimo jiné i při nevolnostech a zažívacích obtížích.

Šalvěj

Třebaže síla šalvěje závisí na místě výskytu této rostliny, tvořena je až z 2,5 % silicemi, tříslovinami, hořčiny a antibiotickými i estrogenními látkami.

Šalvěj není vhodné užívat dlouhodobě, a to kvůli toxickému thujonu, jejž obsahuje. Výborně však funguje jako kloktadlo při krvácení dásní, zánětech dutin či angíně.

Svou roli léčiva plní i v případě výtoků, zánětech kůže, krvácivých ran, harmonizace nervové soustavy, podpory srdeční činnosti, či v boji s cukrovkou.

Pozor!

Ačkoli jsou všechny výše zmiňované potraviny účinnými léky, nejsou vhodné pro každého. S ohledem na váš zdravotní stav, respektive zdravotní obtíže či jiná omezení (nižší věk, těhotenství apod.) se o jejich užívání nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život