Sdílej se svými přáteli...

Vyžeňte stres pohybem

Zvládání stresu a hubnutí

Stresové chvíle se v našem životě objevují téměř každý den a na každém pak záleží, jak se s nimi vyrovná. Někdo si stres nepřipouští, jiný hledá klid a meditaci a někteří jej naopak potřebují ze sebe doslova setřást.

Publikováno: 27.8.2013Před konzultací
−34 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Cítíte neustálé napětí, pořád máte pocit, že na něco musíte myslet a nejste prostě v klidu? Pravděpodobně trpíte chronickým stresem. Budete se možná divit, ale trpí jím téměř každý druhý člověk, jenom se o tom moc nemluví a na každém se projevuje jinak. Nemusíte se hned objednávat na prohlídku k psychologovi, s tímto si lze poradit celkem snadno. Na otázku, jak se zbavit stresu, je odpověď snadná. Je to pohyb.

Že není čas? Kdeže!

Lidé, kteří žijí neustále v permanentním stresu, se budou bránit, že není čas. Není to pravda. Zamyslete se, jestli místo večerního sledování TV nebo ranního povalování by nešlo zapojit nějaké cvičení nebo sport. Pro začátečníky je řešení snadné, stačí cokoliv. Může to být běh, plavání, cyklistika nebo jen klasické kolečkové brusle. Pokud si zjistíte, jaká je pro vás optimální tepová frekvence, může dojít i na spalování tuků.

Pokud již pravidelně sportujete a stresu se nemůžete zbavit, bude někde chyba. Asi děláte málo náročný sport. Bude třeba přitvrdit. Je třeba ze sebe stres, negativní myšlenky a starosti doslova vybít. Zkuste moderní sporty, které laťku zvyšují. Je to například oblíbený box, boot camp, Insanity, Tabata, ale i některá bojová umění, Fit box nebo různé druhy aerobiku či Krav-maga.

V čem je skryté kouzlo?

Při cvičení a pohybu tělo vyplavuje mnohé hormony. Tím nejdůležitějším pro nás je v tomto případě endorfin. Je to hormon štěstí a přesně ten, který se do těla vyplavuje při konzumaci čokolády. Tento hormon nám pak zlepšuje náladu, zbavuje nás negativních myšlenek a máme tu pak pozitivní myšlení. A navíc, je návykový.

Jak se taková návykovost projevuje? Je to snadné. Budete sport vyžadovat, vaše tělo se na něj bude doslova těšit. Protože budete vědět, že po sportu se budete cítit skvěle, šťastní a nemluvě o tom, jak se bude měnit i vaše postava. Navíc ani ty náročnější sporty nejsou jen pro muže. Ženy se v nich mohou skvěle najít a vybít si jak stres, tak vztek nebo naopak budou chtít zvyšovat své limity a hranice.

Existuje mnoho klubů nebo i fitness center, kde jsou tyto sporty například jen pro ženy či muže odděleny a nebo jako skupinové lekce, na kterých vás povede zkušený instruktor. Tak se už více nenervujte a vyžeňte stres pohybem.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život