Sdílej se svými přáteli...

Jak zdravě zhubnout s červenou řepou?

Jak zhubnout s červenou řepou?

Není to tak dávno, kdy obrovský úspěch na poli knih o zdravém životním stylu zaznamenalo dílo slovenské autorky Antonie Mačingové. Ta ve své knize přišla s novou dietou, ve které hraje prim například červená řepa, mrkev, cuketa, ale i jiná kořenová zelenina a specifický způsob stravování. Jak taková detoxikační dieta funguje? A jde vůbec o zdravé hubnutí?

Publikováno: 8.4.2014Před konzultací
−11 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Kniha o zelenině

Mačingová dieta, jak často bývá tento způsob stravování nazýván, přišel s převratnou teorií. Jezte vybraná jídla a potraviny, zkuste vydržet 30 denní detoxikační proces, následně postupně přidávejte další potraviny a zbavte své tělo toxinů, shoďte přebytečné kilogramy, získejte ztracenou energii a buďte fit. Zní to jako lákadlo z reklamy, ale jak ukazují tisíce lidí na internetových diskuzích, opravdu to funguje.

Základem je zelenina. Konkrétně červená řepa, cuketa, okurka, mrkev, ale i zelí nebo brokolice či špenát. Jak funguje ale červená řepa a hubnutí, když jde o sladkou variantu, kterou všichni známe? Pozor, většinou nepracujeme s hotovými pokrmy, jako je slazená sterilovaná řepa, ale se syrovou zeleninou, kterou si sami upravujeme.

Řepa jako základní „plnivo“

Jestli v běžném stravování hlavní funkci „plniva“ mají potraviny jako je bílé pečivo, brambory, knedlíky nebo těstoviny, v tomto detoxikačně hubnoucím programu je to pak právě červená řepa. A to s rozdílem, že nezatěžuje naše trávení, obsahuje vysoký podíl důležitých minerálů a vitaminů a hlavně, nepřispívá zanášení našeho organismu a přibývání na váze.

Její využití je pak široké, především do salátu. Ten tvoří doslova důležitý mezník a pilíř v dietě podle Mačingové. Řepa není ani nijak finančně náročná, její ceny jsou samozřejmě nejnižší v sezóně.

Konkrétní použití

Podívejme se na některé recepty, které červená řepa vlastně nabízí. Nejdůležitější a nejoblíbenější bude salát z červené řepy. Základem jsou dvě nebo tří červené řepy, které uvaříme do měkka. Oloupeme je a nakrájíme je pak na kostičky. Přidáme nakrájené papriky, okurku (sterilovanou kyselou), dále lze přidat podle chuti i rajče, hrst nasekaných ořechů nebo slunečnicových semínek, olivový olej, trošku sýra, hrst oliv a koření (nejlépe sušené bylinky). Solit ani nemusíme. Důkladně promícháme a podáváme za studena.

Červená řepa a recepty, to je bohatá kombinace a možnosti. Kromě různých variací salátů ji pak přidáváme i do hutné polévky, která slouží jako hlavní jídlo. Jde o zeleninovou polévku alá boršč, kde místo masa přidáváme právě řepu. Kromě toho nechybí ani paprika, cibule, zelí, může být i cuketa a troška brambor. To vše se důkladně povaří a dochutí. Polévka je velmi sytá a nahradí snadno hlavní jídlo.

Detoxikace a zdraví

Pokud Vás přeci jen recepty s červenou řepou zaujali, či Vás oslovil dietně detoxikační program od Mačingové, čtěte i nadále. Samotný detoxikační proces trvá 4 týdny, kdy se řídíte vybranými recepty, kde hraje prim již zmíněná červená řepa. Po detoxikaci přichází další fáze, kam se přidávají i další druhy potravin. Tělo zbavíte především škodlivých látek, kilogramy půjdou dolů, a pokud zapojíte i cvičení, kýžený výsledek se rychle dostaví.

Je třeba ale upozornit, že dieta je na bázi zeleniny, tedy je nutno počítat s tím, že pocítíte chutě po jídlech, na která jste byli zvyklí. Výhodou je, že uvedené recepty, jako je i salát z červené řepy můžete jíst do sytosti bez omezení. To platí o řepě celkově.

Červená je červená

Červená řepa má výrazný vliv na funkci jater a střev. Odvodňuje organismus a navíc obsahuje důležité minerály, které obvykle našemu tělu chybí. Je třeba ale upozornit, že nadměrná konzumace červené řepy právě v takové dietě může způsobit červenou moč nebo červenou stolici. Nejde o zdravotní komplikace, jenom sílu barviva z řepy a naší zvýšené konzumace.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život