Chilli dieta

Všeho moc škodí

Kapsaicin, rostlinný alkaloid je tou složkou chilli, která zaručuje v úvodu zmiňované vlastnosti. Účinně totiž zrychluje metabolismus a tím vám pomáhá při dietě. Díky němu můžete při hubnutí dosáhnout lepších výsledků. Protože vás pikantní pokrmy s chilli pěkně rozpálí a po těle se vám rozleje teplo, snadněji vám půjde i spalování kalorií.

Dietologové a odborníci na výživu se proto shodují na tom, že kapsaicin je dobré do jídelníčku zařadit. Ovšem jeho význam zase nesmíte přeceňovat. Ano, svůj smysl ve stravě má, ale myslet si, že zhubnete jenom díky němu, je velmi naivní. Museli byste ho jíst ohromné množství, vlastně prakticky nejíst nic jiného než jenom chilli, a takový jídelníček má ke zdravé výživě na míle daleko. Naopak, může být dokonce život ohrožující. Jak se říká, všeho moc škodí. Proto i chilli dietu je třeba praktikovat jenom v rozumné míře, jinak si můžete přivodit četné zdravotní komplikace.

Zvolte tedy dietu, u které budete dodržovat zásady zdravého stravování (omezení jednoduchých cukrů, konzumace zdravých tuků s omega 3 a omega 6 mastnými kyselinami, bílá masa, dostatek zeleniny a ovoce) a doplňte ji jedním hlavním jídlem s obsahem chilli.