Sdílej se svými přáteli...

Dieta při cukrovce

Civilizační choroby jsou stále větším rizikem pro současnou generaci, která se nesnaží o zdravý životní styl. Samozřejmě, že sem patří i cukrovka. Díky těmto nejrůznějším nemocím pak existují zdravotní diety. Cukrovka je specifická v tom, že vyžaduje speciální dietu a úpravu stravy tak, abychom měli neustále stejnou hladinu cukru a tělo se tak nedostávalo do výkyvů.Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Cukr a energie

Diabetická dieta vyžaduje kontrolu jídla a správný výběr potravin. Měli bychom si udělat přehled potravin, které se do stravy hodí a které ne. Navíc je velmi vhodné toto zkonzultovat se svým lékařem. Ten nám totiž může určit horní hranici cukrů za den, kterou bychom neměli překročit. A podle toho se i následně samotná dieta a jídelníček tvoří.

Na otázku, co jíst při cukrovce, je vcelku snadná odpověď. Vyvarovat se jídlům, které obsahují velký nadbytek cukrů v jakékoliv podobě. Ať jsou to klasická jídla s bílým rafinovaným cukrem, ale také jídla s vysokým obsahem škrobu a tuku.

Vhodné i jako redukční dieta

Cukrovka dieta a dia recepty mohou být i skvělé jako redukční dieta pro všechny, kdo bojují se závislostí na cukru. Jedním z nejdůležitějších faktorů je ale i správný čas a rozvržení konzumace jídla. Doporučené množství energie, cukrů a celkově jídla je vhodné rozdělit rovnoměrně do celého dne a pravidelně jídlo konzumovat.

Dieta při cukrovce a nevhodné potraviny

Strava při cukrovce by měla být pestrá. Zapomeňte na potraviny s cukrem, jako je med, džemy, cukrovinky a sladkosti, dále na bílé pečivo, omezte i rýži, brambory, ovesné vločky a krupici. Pozor na skrytý cukr v mléčných výrobcích a ovoci! A samozřejmě i ve sladkých nápojích. Vhodná je naopak zelenina, libové maso, nízkotučné, polotučné a odstředěné mléčné výrobky, ryby, sýry a podobně. Opravdu ale pozor na skryté cukry, ty mohou být i ve slaných potravinách. Ke slazení se doporučuje přírodní stévie!

Výhody

  • pomůže při boji s vysokou hladinou cukru
  • lze držet dlouhodobě
  • lže použít jako redukční dietu

Nevýhody

  • nutnost se hlídat
  • pravidelné přestávky mezi jídly
  • nutnost vyloučit oblíbená jídla

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život