Maďarská dieta

Základní rozdělení

Dieta slibuje trvalý a postupný úbytek hmotnosti a především tělo zbavuje tak nechtěného tuku. Výhodou je, že takovou dietu lze držet neomezeně dlouho a není nijak finančně, ani časově náročná. Stačí si ujasnit, kam které potraviny zařadit a jak je konzumovat.

Skupina číslo 1 – jen do pravého poledne!

Potraviny spadající do první skupiny jsou ty nejhorší. Jsou pro naše tělo rizikové, protože po nich přibýváme na hmotnosti a mají nejvyšší glykemický index. Jde o především o jídla plná jednoduchých cukrů, jako je sladké pečivo, palačinky a lívance, sladkosti a sladké pochutiny, ale i ovocný kompot, sladká šlehačka nebo rýže. Takové potraviny bychom měli jíst maximálně formou ochutnávky a to v době od 6 do 12 hodin. Následně je nejlepší tento vysoký energetický příjem vykompenzován fyzickou aktivitou.

Skupina číslo 2 – odpoledne končíme!

Jídla z této střední skupiny, můžeme konzumovat mezi 6. hodinou ranní a 15. odpolední. Pokud chceme zhubnout, neměli bychom jejich množství přehánět. Jde o potraviny se středně vysokým glykemickým indexem. Například sladké ovoce, jako je banán, jablko nebo ananas, dále ale i brambory, mléko nebo například celozrnné pečivo.

Skupina číslo 3 – až do noci!

Potraviny s nejnižším glykemickým indexem je povoleno konzumovat od 6 do 22 hodin večer. Mají nízký glykemický index, nezvedají nám tak hladinu cukru v krvi do závratných výšin a jsou zdraví prospěšnější. Konkrétně jsou to jahody, bílý jogurt, mořské ryby, kuřecí maso obecně, vejce, kyselé zelí, listová zelenina a další.