Sdílej se svými přáteli...

Nízkosacharidová dieta

Je to dieta, která doslova děsí všechny vegany a vegetariány. Styl hubnutí, kde se pro vás modlou stanou tučné potraviny a maso. Že je to nesmysl? To jste ještě neslyšeli o nízkosacharidové dietě! Účinná dieta, která boří všechny zaryté mýty a navíc prý velmi efektivně funguje.Před konzultací
−11 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Nebojte se tuku

Pamatujete na zásady zdravého životního stylu? Málo tučných jídel, omezit cukr a sladké, hodně vlákniny, ovoce a zeleniny. Zapomeňte na zažitá pravidla. Je tady nízkosacharidová dieta. Ta se specializuje na minimum přijímaných sacharidů, snaží se je takřka úplně vyloučit. Hlavní složkou potravy pro vás bude maso, tučné sýry nebo vajíčka.

Nízkosacharidová  dieta má jeden cíl. Dostat tělo do ketózy. Omezení příjmu sacharidů na maximálně 70 gramů za den dochází ke spotřebě glykogenu, který je uložen ve svalech a játrech. Z něj tělo dále čerpá energii. Zbavujeme se tak tuku a kila jdou velmi rychle dolů. Zároveň se nám vyrovná hladina cukru v krvi a lze redukovat i některé další zdravotní problémy. Tohoto jevu z části využívají i profesionální kulturisté, nazývají ho například jako sacharidové vlny.

Nic není bez rizika

Nadměrné množství bílkovin v těle projeví svou sílu. Sice se začne zvětšovat a mohutnět svalová hmota, což je účinek této diety. Sacharidy jsou ale důležité a po čase tělu velmi chybí. Zásobní látky v těle ubývají a tělo je nedokáže využít tak, jako sacharidy v potravinách. Nízkosacharidová dieta jídelníček není nic snadného na dlouhodobou konzumaci.

Nadměrná konzumace bílkovin může způsobit zapáchající pot, nedostatek energie, zvyšuje pravděpodobnost vzniku nádorových onemocnění, může se objevit zápach z úst, bolesti hlavy a kloubů nebo poškození ledvin a jater či zhoršené vidění. Rizik je dost a je otázka, zda za pár shozených kilogramů za to stojí.

Výhody

  • rychlý úbytek na váze
  • vyrovnání hladiny cukru v krvi
  • vyplavení toxinů z těla

Nevýhody

  • poškození některých orgánů
  • zápach z úst
  • zvýšení rizika vzniku nádorového onemocnění

Princip stravování podle nízkosacharidové diety

Vzorový jídelníček nízkosacharidové diety

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: