Protikvasinková dieta

Podstata protikvasinkové diety

Kvasinky v našem těle způsobují spoustu zdravotních problémů. Než ale proti nim začneme bojovat, musíme nejdříve prokázat jejich přítomnost v organismu. Jak to vlastně s kvasinkami v našem organismu funguje? Nejvíce se vyskytují v pečivu a v ovoci. Jejich růst přitahují sladké a kvašené potraviny. Šíří se především tehdy, funguje-li u nás acidobazická nerovnováha. Máme-li v těle kyselé prostředí, rozšiřují se rychleji, zásadité prostředí naopak rozvoj brzdí. Kvasinky se pak hromadí a mohou se stát podnětem i k růstu zhoubných nádorů.

Rozmnožování kvasinek pomáhá i časté užívání antibiotik. Jejich velké množství v těle se projevuje různě, od chronické únavy přes nadýmání a průjmy, záněty střev, záněty pohlavních orgánů, sníženou obranyschopnost.

Jak se stravovat tehdy, chcete-li se zbavit kvasinek ve svém těle? Především zapomeňte na bílou mouku, cukr a droždí. Nesmíte jíst bílé kynuté pečivo ani jakékoli sladké koláče. Místo nich můžete jáhly, žito, oves, ječmen, hnědou rýži, různé extrudované chlebíčky (rýžové apod). Nesmíte ani sladit. Ze sladidel se dovoluje jenom stévie, melasa a obilný slad. Nepřípustná jsou umělá sladidla. Z ovoce smíte jedině kyselejší druhy, například: ostružiny, borůvky, švestky, angrešt, grepy, ale i jablka a hrušky, maliny či kiwi. Nesmíte brambory, z nápojů jsou nejlepší zeleninové šťávy, bylinkové a zelené čaje a voda. Jogurty jedině bílé, neslazené.

Napsat komentář