Těstovinová dieta

Výborná zásobárna energie

Výhodou těstovin je, že jsou skutečně chutné, takže během diety nebudete jíst něco, co ve vás vlastně vzbuzuje přirozený odpor. Navíc těstoviny obsahují hodně sacharidů, které vašemu tělu dodají potřebnou energii, a přitom málo tuků.

Jak na to, abyste při konzumaci těstovin opravdu účinně shazovali přebytečné kilogramy? Je potřeba těstoviny doplnit dalšími potravinami, které vám pomohou nastartovat metabolismus a dobře spalovat tuky. Těstoviny se v dietě stávají zdrojem energie.

Další součásti pokrmů potom mají za úkol zajistit, abyste tuto přijatou energii dobře a účelně spálili a nepřeměňovala se vám v další faldy. Proto těstoviny patří mezi stravu sportovců. Díky nim doplňují energii, ale přitom nezatěžují trávením slinivku břišní. Neobsahují totiž jednoduché cukry, ale naopak škroby, které se odbourávají postupně a zásobují tělo tím správným palivem.

Které potraviny si vybrat a vhodně kombinovat s těstovinami? Například zázvor a chilli patří mezi velmi účinné povzbuzovače metabolismu. Proto se nebojte přidat je například do salátů s těstovinami. Další dobrou volbou jsou mořské ryby a plody moře, ty obsahují jód, jenž podporuje činnost štítné žlázy, která souvisí s regulací tělesné hmotnosti. Ovlivňuje rychlost metabolismu. Podobně například jehněčí či hovězí maso uvolňuje L-Carnitin zodpovědný za spalování tuků. Lehké jídlo z těstovin vás zasytí, ale rychle je spálíte.