Sdílej se svými přáteli...

Kusmi Tea Wellness teas, 24 sáčků

Do obchodu Katalogové číslo: chefshop-BIEN24E Popis Popis POPIS Dárkové balení čajů z řady Wellness od výrobce Kusmi Tea obsahuje 24 mušelínových sáčků. Každý sáček obsahuje 2 g čajové směsi. Jemné mušelínové sáčky jsou ručně šity, nejsou bělené, neobsahují lepidlo ani kovové sponky, není tedy negativně ovlivněna chuť čaje. Balení obsahuje vždy po 4 sáčcích čajové směsi Sweet Love, […]

Před konzultací
−12 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

POPIS

Dárkové balení čajů z řady Wellness od výrobce Kusmi Tea obsahuje 24 mušelínových sáčků. Každý sáček obsahuje 2 g čajové směsi. Jemné mušelínové sáčky jsou ručně šity, nejsou bělené, neobsahují lepidlo ani kovové sponky, není tedy negativně ovlivněna chuť čaje. Balení obsahuje vždy po 4 sáčcích čajové směsi Sweet Love, Be Cool, Detox, Euphoria, Boost, Algotea. Vhodné jako dárek nebo pro ty, co neví, kterou čajovou směs ochutnat dřív.

dárkové balení čajů Kusmi tea

SPECIFIKACE

Balení obsahuje:

4 x sáček čajové směsi Sweet Love Kusmi Tea (černý čaj, lékořice, guarana, růžový pepř, koření)

4 x sáček čajové směsi Be Cool Kusmi Tea (zelený čaj, čaj maté, plody šípku, jablka, lékořice, verbena, máta peprná, anýz)

4 x sáček čajové směsi Detox Kusmi Tea (zelený čaj, čaj maté, aroma citronu a citronové trávy)

4 x sáček čajové směsi Boost Kusmi Tea (zelený čaj, čaj maté, skořice, kardamom, zázvor)

4 x sáček čajové směsi Algotea Kusmi Tea (zelený čaj, máta, mořská řasa)

4 x sáček čajové směsi Euphoria Kusmi Tea (pražený čaj maté, pomerančová kůra, čokoláda)

Typ čaje: zelený čaj, černý čaj

Doba louhování: podle typu čaje

Teplota zalití: podle typu čaje

Forma: 24 jednotlivě balených mušelínových sáčků v krabičce

Obsah 1 sáčku: 2 g

Hmotnost balení: 53 g

sypaný zelený čaj

NÁVOD NA PŘÍPRAVU ZELENÉHO ČAJE

Na 1 šálek zeleného čaje zalijte 1 čajovou lžičku (2 – 3 g) čajové směsi vodou o teplotě  80 °C a louhujte 3 – 4 minuty.

ZELENÝ ČAJ A JEHO ÚČINKY NA ZDRAVÍ

Zelený čaj vzniká tak, že se čajové lístky čajovníku čínského sesbírají a krátce po otrhání jsou vystaveny vysokým teplotám (pára/sušení). Díky tomu se zabrání jejich oxidaci a zabrání se tak ztrátě síly čajových lístků. Zelený čaj neprochází fermentací (kvašení) a zachová si tak své účinky.

Zelený čaj má jedinečnou chuť a blahodárné účinky na zdraví. Působí povzbudivě (odstraňuje únavu). V tradiční medicíně v Číně, Japonsku, Indii a v Thajsku se používal na hojení ran, snižování horečky, zástavu krvácení, snižování krevního cukru a na zlepšení trávení. Jsou prokázány pozitivní účinky pití zeleného čaje na činnost srdce, prevenci srdečních onemocnění, léčbu nervového systému, oparů, akné, poruch trávení, podporu funkcí mozkové činnosti a močového ústrojí, tišení žízně, na prevenci únavy a duševní vzpruhu. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, podporuje imunitu, zlepšuje metabolismus, urychluje spalování tuků, snižuje cholesterol a je účinnou prevencí cukrovky a rakoviny. Navíc má antibakteriální účinky, ničí tedy bakterie v ústní dutině a působí jako prevence proti zubnímu plaku.

 

DRUHY ZELENÉHO ČAJE

Mezi nejznámější odrůdy zeleného čaje patří Sencha a Matcha. Zelený čaj Sencha je nejrozšířenější typ japonského zeleného čaje. Čajové listy, u kterých bylo napařením zabráněno oxidaci, jsou svinuty do tenkých tmavě zelených jehliček. Čaj Matcha je japonský mletý čaj, který vzniká ze speciálního zeleného čaje. Matcha čaj se používá především při čajových obřadech, ale také v potravinářství (barvivo zmrzlin, japonských sladkostí).

KDY A JAK ČASTO PÍT ZELENÝ ČAJ?

Doporučujeme pít zelený čaj pravidelně  – nejlépe každý den. Díky obsahu kofeinu není vhodné jej pít večer před spánkem. 

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI PŘÍPRAVĚ ZELENÉHO ČAJE

1. Nesprávná teplota vody při zalití čaje – zelený čaj vyžaduje teplotu 80 °C, při teplotě vyšší má hořkou chuť, při příliš nízké teplotě má čaj vodovou chuť.

2. Nesprávná doba louhování – zelený čaj louhujte 3 – 4 minuty, kdy se kratší doba používá pro větší množství čaje a delší pro menší množství čaje

3. Nesprávná dávka čaje – na jeden šálek zeleného čaje použijte 2 – 3 g čaje, doporučujeme přesně odvážit.  

sypaný černý čaj Kusmi tea

NÁVOD…

O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život